31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Легалізація заробітної плати і трудових відносин — соціальна захищеність кожного

Інформація управління ПФУ у Вишгородському районі

Коли настає пенсійний вік і потрібно оформляти пенсію, багато хто дізнається, що її розмір є набагато меншим, ніж розраховували, а для декого взагалі втрачено право на призначення. Чому таке відбувається? Що потрібно робити, щоб не потрапити у таку ситуацію?

Прагматичні європейці пильно стежать за кількістю коштів, які перераховано на пенсійне страхування, бо від цієї суми залежить розмір майбутньої пенсії, та регулярністю відрахувань, щоб не пропустити факту несплати страхових внесків.

В Україні до цього питання відносяться більш легковажно. Але сьогодні це актуально як ніколи. Адже, якщо людина отримує велику зарплату, це ще не є гарантією високої пенсії: заробітки, з яких не були сплачені страхові внески, не беруться до уваги під час розрахунку пенсії. До того ж для багатьох наших громадян є нормою отримання зарплати в «конвертах». Такий нелегальний заробіток не хвилює пересічного громадянина на початку трудового шляху. Лише з наближенням пенсійного віку виникають думки про легальний розмір заробітної плати, але час вже втрачено.

От і виходить, що начебто працювали, а пенсія маленька.

Також на розмір пенсії впливає страховий стаж. Це період роботи, протягом якого щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, аніж мінімальний страховий внесок. Відсутність даних про сплату внесків не дає можливості врахувати дані періоди роботи для призначення та перерахунку пенсій. Також відсутність даних про сплату страхових внесків  впливає на розмір допомоги по безробіттю, на розрахунок  виплати по листках непрацездатності тощо.

Відомості про заробітну плату та сплачені внески зберігаються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та  відрахування єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець,   щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість на  одержання справедливо заробленої пенсії.  І робити це потрібно не тоді, коли людина  вже досягла пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

Автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання  одержати інформацію щодо його нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу.

Сьогодні сучасні інформаційні технології дозволяють спростити таку процедуру. Потрібно лише один раз звернутися до управління Пенсійного фонду та зареєструватися користувачем веб-порталу Пенсійного фонду України. Переглядаючи  на веб-порталі виписки з системи персоніфікованого обліку можна постійно контролювати свого роботодавця, перевіряти розмір офіційної заробітної плати, наявність позначки про пільговий стаж, період загального страхового стажу.

При виявленні порушення трудових прав працівник зможе своєчасно звернутися з позовом  до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.

Шановні громадяни! Радимо Вам завчасно потурбуватися про своє майбутнє. Високі й легальні заробітки — запорука надійної перспективи громадян у поважному віці

Власна байдужість сьогодні — без соціальних гарантій завтра!