08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Шановні громадяни! Лінії електропередач є об’єктами підвищеної небезпеки

Всім відомо, що лінії електропередач є об’єктами підвищеної небезпеки. Для запобігання ураження людей електричним струмом, а також для забезпечення збереження енергетичних об’єктів, Вишгородська міська рада звертається до мешканців Вишгорода з роз’ясненням вимог правил охорони електричних мереж.

Уздовж усіх повітряних та кабельних ліній електропередач встановлена охоронна зона у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань:

 • 2 метрів – для повітряних ліній напругою до 1 кВ;
 • 10 метрів – для повітряних ліній напругою до 20 кВ;
 • 15 метрів – для повітряних ліній напругою 35 кВ;
 • 20 метрів – для повітряних ліній напругою 110 кВ;
 • 3 метрів – від огорожі або споруди за периметром трансформаторних підстанцій;
 • 1 метра – від підземних кабельних ліній електропередач.

В охоронних зонах електроустановок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 • перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;
 • будувати житлові, громадські та дачні будинки;
 • влаштовувати будь-які звалища;
 • складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;
 • розпалювати вогнища;
 • розташовувати автозаправні станції або інші сховища паливномастильних матеріалів;
 • накидати на струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередач, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;
 • саджати дерева та інші багаторічні насадження;
 • влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
 • запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;
 • виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі і ті, що спричиняють корозію, речовини, пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередач).

 
Підприємства, установи, організації та окремі громадяни, котрі мають намір виконувати роботи у межах охоронних зон електричних мереж, повинні не пізніше як за три доби повідомити про це відповідний РЕМ та отримати письмовий дозвіл від нього на виконання цих робіт.

 У межах охоронних зон електропередач без письмової згоди РЕМ, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється:

 • будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;
 • здійснення усіх видів вантажно-розвантажувальних та земляних робіт, вирубка дерев, розташування загонів для тварин, установлення дротяного чи металевого загородження;
 • проїзд машин або механізмів загальною висотою з вантажем, або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метра;
 • виконання земляних робіт в охоронній зоні підземних кабельних ліній електропередач на глибині понад 0,3 метра, а на орних землях – на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання ґрунту;


Будьте обережні, не наближайтесь до обірваних електропроводів!

При виявленні обривів електричних проводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно попередити всіх про небезпеку та терміново повідомити у диспетчерську службу району електричних мереж, або у місцеві органи влади, чи МНС за номером 101. Необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити на відстань ближче 8 метрів до обірваних проводів повітряних ліній електропередач, які лежать на землі або звисають з опор чи з дерев. Організуйте огородження місць обривів, або чергування людей у таких місцях до прибуття аварійно-виїзної бригади. Своєчасне повідомлення про пошкодження електромереж значно прискорить відновлення електропостачання та допоможе запобігти випадкам електротравматизму.

Енергетичні об’єкти, навіть у справному стані, несуть велику небезпеку для сторонніх осіб, які в силу різних причин проникають на території підстанцій, відчиняють двері розподільчих пристроїв та, що особливо небезпечно, наближаються до струмовідних частин електроустановок, які знаходяться під напругою. Такі електроустановки обслуговує спеціально навчений персонал, який до того ж застосовує при цьому спеціальні засоби захисту від ураження електричним струмом.

На всіх енергетичних об’єктах є застережні знаки і плакати, які обов’язково встановлюються на огородженнях, на дверях приміщень електроустановок та в місцях підвищеної небезпеки щодо ураження електричним струмом. Запам’ятайте ці знаки!

Вони попереджають Вас про небезпеку!


Повітряні та кабельні лінії електропередач є об’єктами підвищеної небезпеки. Через різноманітні пошкодження проводи ліній можуть обриватися або провисати. В разі дотику, або навіть наближенню на небезпечну відстань до проводу, який звисає з опори, лежить на землі,або на гілках деревлюдина може бути вражена електричним струмом.

Щоб уникнути нещасного випадку:

1. Якщо Ви бачите обірваний електропровід, слід негайно виставити охорону біля місця обриву для запобігання наближення допроводу людей,або тварин. Повідомити про обриву район електромереж.

2. Необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити ближче ніж на 8 метрів до обірваного проводу, який лежить на землі, на гіллях дерев або звисає з опори.

3. ЯкщоВи потрапили у зону ближче 8 метрів від місця дотику обірваного проводу до землі,то необхідно пам’ятати про небезпеку напруги кроку — напруги між двома точками землі,розташованими на відстані кроку одна від одної та зумовленої розтіканням струму замикання на землю у разі одночасного доторкання до них ногами людини.
4. Щоб уберегти себе, виходити з небезпечної зони від обірваного проводу слід дуже обережно: пересуваючи ступні ніг по землі й не відриваючи їх одну від одної. Не можна бігти, робити широкі кроки або відривати ноги від землі
.

Відділ ДАБК

Андрусенко А.А.