28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Прийнято за основу законопроект про введення 100% комерційного обліку тепла і води

Прийнято за основу законопроект про введення 100% комерційного обліку тепла і води

Законопроект передбачає введення обов’язкового комерційного приладового обліку на вході в будинок

ПРАВОВІ ВІСТІ

Верховною Радою прийнятий за основу законопроект № 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг».

Законопроектом передбачається обов’язкове обладнання всіх будівель, які приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії і води.

Саме такі вузли обліку будуть використовуватися для комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Проект також передбачає, що обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов’язаний провести оператор відповідних зовнішніх мереж у термін:

1) нежитлових будівель — до 1 жовтня 2017 р.;

2) житлових будинків — до 1 жовтня 2018 р.

У багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, пропонується обов’язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподільників теплової енергії), які використовуються для розподілу показань будинкового приладу обліку:

1) у нежитлових будівлях — до 1 жовтня 2017 р.;

2) у житлових будинках — до 1 жовтня 2018 р.

Законопроект пропонує заборонити приєднання до вищезазначених зовнішніх мереж побудованих будівель, не обладнаних приладами обліку згідно з його вимогами.

Крім того, пропонується встановити, що розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої та питної води) здійснюються виключно за даними комерційного обліку.

Також проектом передбачається встановити правила розподілу обсягу спожитої комунальної послуги між споживачами (в разі багатоквартирних будинків та інших будівель, де налічується більше одного споживача).

Мова в документі йде і про гарантії доступу споживачів до облікової інформації, на основі якої формуються рахунки за спожиті послуги.

Очікується, що такий облік буде стимулювати енергоефективну поведінку споживачів і, як наслідок, призведе до зменшення обсягу споживання тепла і води. Крім того, забезпечення обов’язкового приладового комерційного обліку не дозволить суб’єктам господарювання в сферах природних монополій переводити наднормативні втрати в мережах на споживачів.

 

Андрей Ведмидь

Ожидания всегда гораздо больше, чем реальность. Это все, что могу на эмоциях сказать про сегодняшнее рассмотрение парламентом блока вопросов, связанных с ЖКХ и строительством.

Проблемы, которые копились в коммуналке 25 лет, невозможно решить за отведенные 2 часа, которые на выходе сжались до часа.
Из хорошего: приняли в первом чтении законопроект №4901 о тотальном коммерческом учете коммунальных услуг. Он предусматривает обязательное оборудование всех зданий общедомовыми счетчиками тепла, холодной и горячей воды. Их должен устанавливать оператор соответствующих внешних сетей для нежилых помещений – до 1 октября 2017 года, для жилых – до 1 октября 2018 года. В дискуссиях упоминались сегодняшние реалии домового учета по Украине: меньше 30% по воде, и почти 60% по теплу.
Рассмотрение остальных законопроектов, в том числе и новый, базовый, «Про житлово-комунальні послуги» (№1581-д), перенесено на следующий вторник. Ну что же, будем ждать… сколько той зимы, правильно?