24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Науковий симпозіум

Степанія СІДЛЯР, радник голови Вишгородської РДА

21 жовтня у адмінбудинку (м. Вишгород, пл. Т. Шевченка, 1) — в рамках міжнародного проекту «Балтія-Причорномор’я: реконструкція торговельних зв’язків» — відбудеться конференція, присвячена першим результатам вивчення українськими науковцями давньоруських водних торговельних шляхів Київської Русі ІХ-ХІ ст.

Науковий симпозіум пройде під егідою Міжнародної асоціації академії наук (м. Брюссель). У заході візьмуть участь голова Вишгородської РДА Олександр Горган, а також провідні науковці України, – зокрема, авторитетний дослідник епохи становлення Київської Русі, член-кореспондент НАН України, професор Олександр Моця, учасники двох експедицій українськими річками на власноруч виготовлених за старовинними методологіями моноксилах – човнах-довбанках (прототипах давньоруських лодій та козацьких чайок) – старші наукові співробітники Інституту археології НАНУ Андрій Петраускас і Всеволод Івакін та інші.
Учені обговорять низку наукових досліджень, які отримано під час вивчення давньослов’янських водних торговельних шляхів від Балтії до Константинополя, що відіграли важливу роль у становленні Київської Русі й зокрема Вишгорода – як стародавнього адміністративно-торговельного центру на шляху «із варяг у греки».
– Для Вишгорода – це вкрай важливий захід, – зауважив депутат Вишгородської міськради Валерій Виговський, який надав активну допомогу в підтримці та реалізації проекту. – Про його рівень уже говорить те, що до наукових досліджень долучилися провідні академічні установи багатьох Європейських країн, Латвії та Туреччини. А звіт про результати конференції піде в Брюссель, до Міжнародної асоціації академії наук. Безумовно, участь Вишгорода в цьому проекті додасть нашому місту додаткового міжнародного іміджу.