08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Комунальні «болячки» можна і треба лікувати

Володимир ЛІСОГОР, депутат міської ради

Перші дощі ще раз нагадали, що негода вступає в свої права. І як завжди — це черговий іспит для комунальних служб. Як депутат міської ради я можу сказати, що в цьому році для багатоповерхового житлового фонду зроблено набагато більше, ніж у минулому. Це стосується покрівель, внутрішньоквартальних проїздів тощо. Відповідно, що і якість виконаних робіт була набагато вищою, ніж раніше, бо ремонтами займалися професіонали.

Дещо вдалося зробити для людей і мені на своєму окрузі. Напередодні я з майстрами обійшов увесь округ, усі будинки, провів зустрічі зі старшими будинків і таким чином визначив усі больові точки.
Особливу увагу довелося приділити будинку № 3 по вул. М. Грушевського. Можете уявити, що в ньому коїлося після пожежі. Ми зуміли повністю відремонтувати два під’їзди, відновили покрівлю та замінили зливові труби.
На сусідньому будинку № 1 теж вдалося підлатати систему опалення та замінити вікна у під’їздах. Принагідно зазначу, що нові пластикові вікна з укосами до них з’явилися в під’їздах будинку № 4 по вул. Б. Хмельницького. Зараз ці роботи тривають у будинку № 5, а дещо пізніше розпочнуться і в будинку № 7.
Так уже склалося, що на моєму окрузі — найстаріші будинки в місті. Звідси і безліч проблем. Найбільша болячка — це зношені зливові труби. У багатьох місцях їх взагалі немає, і дощові води з покрівлі течуть по стінах, на балкони, в квартири. Останні дощі ще раз показали, що з цією проблемою зволікати не можна.
Дуже тривожать мене і зношені парапети на покрівлях. Але найбільше занепокоєння викликає відсутність або руйнація мощення навколо фундаментів будинків. Адже вся дощова вода, розталий сніг затікають у підвали, а звідси — сирість, антисанітарія, а головне — просадка фундаментів і тріщини по стінах будинків. Питання — архіважливе, і я все ж сподіваюся, що міська рада врахує цю проблему при формуванні бюджету на 2017 рік. З першим теплом ми можемо приступити до роботи навколо будинків.
Було б неправильно, якби я не згадав про участь міського голови О. В. Момота та виконавчого комітету у розв’язанні нагальних проблем мого округу. Олексій Вікторович, попри всі законодавчі обмеження, жодного разу не відхрещувався всілякими постановами, рішення та указами, а завжди шукав шлях, як допомогти людям. По-друге, я дуже вдячний своїм колегам — депутатам міської ради — за розуміння проблем по моєму округу.
Сьогодні у виконавчому комітеті міської ради багато нових людей. Серед них я особливо хотів би виділити І. Свистуна — заступника міського голови із комунальних питань. Ігор Іванович — на вістрі всіх соціально-побутових проблем: ремонтів житла, їх кошторисів, ремонту доріг, зв’язків із виконавцями робіт тощо. При всьому його колосальному досвіді важко наодинці тримати цей процес на контролі. Йому потрібен хоча б один помічник, який би взяв на себе частину організаційно-технічних питань. Це було б лише на користь роботі всієї ради.
Взагалі, є дуже багато цікавих задумів і проектів по нашій складній комунальній сфері. Я сподіваюся, що бюджет-2017 надасть змогу сповна їх реалізувати. За великим рахунком усе залежить від нас: міського голови, депутатського корпусу і наших виборців. Разом ми вирішимо всі злободенні питання.