03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Зміна на капітанському містку

Степанія СІДЛЯР, радник голови Вишгородської РДА
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Усе більшої популярності набувають безоплатні курси української «Мова моя сизокрила!», які проходять щосуботи о 10 год. у Центральній районній бібліотеці у Вишгороді.

А 8 жовтня на них побував депутат Київської облради Андрій Пещерін, який наголосив, що започаткування курсів на Вишгородщині – дуже добра й корисна ініціатива.
– Буде мова – буде незалежність країни, – зауважив він. – І приємно бачити, що заняття відвідують вишгородці різних вікових категорій – діти й дорослі, молоді й літні.
Депутат пообіцяв усіляко сприяти розвитку доброго починання.
А тим часом на капітанському містку відбулася заміна: викладач із 40-річним стажем Дора Тимошевська, яка до цього залучала слухачів до світу української мови, на півроку виїздить за сімейними обставинами до Австралії. Її замінять не менш досвідчені філологи за фахом – колишній голова Вишгородської райради Ірина Побідаш та екс-начальник відділу освіти та екс-заступник голови Вишгородської РДА Валентина Духота, які почергово викладатимуть предмет. Вони пообіцяли, що заняття проходитимуть не менш цікаво – із застосуванням інтерактивних методів і методологій.
– Відомий український гуморист Остап Вишня якось сказав: «Досить було однієї людини – Тараса Шевченка, щоб урятувати цілу націю», – прокоментував один із організаторів курсів, депутат Вишгородської міськради, президент Благодійного фонду «Покоління» Валерій Виговський. – Відрадно, що започаткований нами проект набирає обертів і до нього долучається все більше людей. Практики переконують, що іноземною мовою можна оволодіти за півроку, а якщо займатися хоча б один раз на тиждень, то за пару місяців можна цілком здолати мовний бар’єр і перейти на українську в повсякденному спілкуванні. А ми, організатори, постараємося, аби процес оволодіння державною мовою відбувався в комфортному середовищі й не стереотипно – з пізнавальними поїздками й зустрічами з відомими людьми.