30.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ЗАЯВНИКА У СПРАВІ ПРОТИ ОЛЕКСІЯ МОМОТА ВИЯВЛЕНО

Вікторія ШМИГОРА

14 квітня ц. р. вечірні новини рясніли кричущими заголовками «Мер- хабарник», «Спіймали на хабарі» тощо. А деякі ЗМІ навіть нашвидкоруч підігнали «Топ-10 жадібних українських хабарників», який «очолив» Вишгородський міський голова Олексій Момот.

Далі – довгі судові засідання, «тітушки» під Печерським судом, затягування справи, відмова допитувати Дмитра Семенчука, особистими даними котрого скористалась особа, на свідченнях якої і базується справа…

27 травня члени Громадської ради при Вишгородській РДА оприлюднили на прес-конференції в УН відеозапис, на якому, за їхніми словами, Олексій Момот нібито бере 300 тис. євро хабаря. А потім – «футбол» від прокуратури до НАБУ…

І вже 9 червня Апеляційний суд Києва скасував незаконне рішення про арешт і заставу в 5 мільйонів гривень у зв’язку з необгрунтованістю оголошеної підозри меру Вишгорода Олексію Момоту. Крім того, суд скасував рішення про відсторонення мера від посади до 15 червня ц. р. та виніс рішення повернути арештоване майно, вилучене при затриманні.

Здавалося б – перемога, якби не одне величезне «але». Персону залегендованого Семенчука-заявника прокурори чомусь занадто «бережно» приховують, посилаючись на побоювання за його життя.

Ми поспілкувалися із адвокатом Олексія Момота Наталією Руденко та дізналися багато цікавих фактів по цій справі.

Як виявилося, після довгих ходінь по муках, захисту  все-таки вдалося достукатись до суддів, та через відеозв’язок поспілкуватись із заявником.

 «В принципі, під час його допиту стало зрозуміло, чому він довго ухилявся від нього – то, нібито, через погане самопочуття, то через проблеми в родині… Відмазок було чимало, – розповідає Наталія Руденко. – Коли він побачив, який інформаційний бум навколо цього питання, і почув офіційні  заяви справжнього, зрозумів, що йому треба приймати рішення: або «залягти на дно», або розкривати усі «карти». Прокуратура Київської області звернулася з клопотанням про те, що начебто, цій особі загрожує якась небезпека, її треба терміново допитати. Відеоконференція проводилась із Харківської установи виконання покарань.

Докладно вивчивши всю інформацію, яку ми отримали по «заявнику»  ми дійшли висновку, що заявник по справі – Рапота Костянтин Олексійович – відомий шахрай із неабиякими акторськими здібностями».

Та за класикою жанру, все пішло не за сценарієм. Костянтин Рапота, який так майстерно зіграв роль заявника, сам опинився у пастці. Обіцяного, за його словами «виправдання», так і не отримав. Тому, аби убезпечити своє життя, написав листа Генеральному прокурору України Юрію Луценку, де він чітко називає усі прізвища та стверджує те, що його завербували. На їхньому рахунку – незаконні дії, пов’язані з продажем нерухомості, перепродаж крадених автівок, махінації із грошима і сфальсифікована справа проти мера Вишгорода із прізвищами замовників. Він розповідає, як працівники правоохоронних органів придумали легенду згідно якої він сам придбав підробний паспорт на ім’я Дмитра Івановича Семенчука, який нібито перебуває під захистом свідків, як влаштувався на роботу у «Євробуд-77»…

До речі, на повернутому відео затримання, яке під час обшуку було вилучено із кабінету міського голови, чітко видно, що ані грошей на столах, ані облич у підлогу, ані жодного супротиву правоохоронцям, про які віщали центральні ЗМІ із посиланням на офіційні джерела – сайти СБУ, Київської обласної прокуратури та заяви їх очільників – не було.

Все рано чи пізно стає явним. І цю просту істину завжди потрібно пам’ятати.

Ось текст цієї заяви:

«Шановний Юрій Степанович, я Рапота Костянтин Олексійович 09.03.1985 року народження з 5 листопада 2013 року переховувався від правоохоронних органів м. Харкова в зв’язку з тим, що відносно мене старшим слідчим СУ ГУНП в Харківській області майором поліції Неминущим С. С. було відкрито та сфальсифіковано кримінальне провадження за ст. 190, ч. 4; ст. 28, ч. 3; ст. 358, ч. 344 КК України.

Але в середині 2015 року співробітниками СБУ в м. Києві та Київській області, а саме відділу «К» (Білоус Олександр Петрович, Бенюх Олександр та Раєвський Денис) було встановлено моє місцезнаходження та мою особу. Дізнавшись, що я офіційно перебуваю в розшуку, співробітники СБУ, а саме Білоус О. П., Бенюх О. та Раєвський Д., замість того, щоб затримати мене та повідомити співробітників правоохоронних органів, м. Харкова, які оголосили мене в розшук в 2013 році, співробітники СБУ розпочали мене шантажувати та вимагати від мене 20 000 доларів США за нерозповсюдження інформації про мене правоохоронним органам м. Харкова. Після того, як я передав 20 000 доларів США співробітникам СБУ вони мене відпустили, але попередили, щоб я постійно був з ними на зв’язку.

Приблизно через дві неділі Білоус О. П. зателефонував до мене та наказав мені прибути до їхнього управління (вугол вул. Шутова та просп. Перемоги). Під час розмови в кабінеті Білоуса О. П. на другому поверсі перебували Раєвський Денис та Бенюх Олександр, вони мене змусили та в подальшому змушували займатись незаконними діями пов’язаними з продажем нерухомості (безхозних квартир), це квартири, господарі яких померли, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають за територією України або просто проживають у інших місцях. Фактично підроблялись документи, а продаж квартир здійснювався без відома господарів квартир. Грошові кошти з реалізації квартир я за вказівкою Білоуса О. П. віддавав Раєвському Денису. Після того. як співробітники СБУ зробили мені паспорт громадянина України на дані Семенчук Дмитро Іванович, вони змушували мене приймати участь у їхніх операціях, а саме:

Затримання голландців з фальшивими Євро, продаж краденого сахару з державних запасів, автомобілі на яких перебивались номера, дача хабара співробітнику архітектури м. Києва, зі слів Бенюха Олександрам їм порібно було поставити на займану посаду свою людину, а також дача хабара меру м. Вишгорода Момоту Олексію Вікторовичу. Насправді Момот О. В. ніякого хабара не вимагав, все що він просив, це щоб представники забудовника ТОВ «Євробуд 77» вирішили питання з жителями пров. Прожекторний м. Вишгород, уклали з ними договора на відселення та щоб надали цим жителями квартири, які передбачені Законодавством України. Так до Білоуса О. П. звернувся один із неофіційних господарів ТОВ «Євробуд 77» та ТОВ «Вишгородміськреконструкція-1», а саме Мусієнко Денис, з прохання підставити та зняти з займаної посади мера м. Вишгород Момота О. В. Так співробітники СБУ оформили мене на роботу до ТОВ «Євробуд 77» на посаду заступника генерального директора з 01.04.2016 р. під даними Семенчук Дмитро Іванович, а після цього змусили мене здійснити незаконні дії пов’язані з нібито дачею хабаря Момоту О. В.

Після затримання мера м. Вишгород Момота О. В. Мусієнко Денис передав Білоусу О. П. грошову суму у розмірі 100 000 доларів США, з цієї суми Білоус О. П. передав 30 000 доларів США заступника прокурора Київської області Бедник Ярославу Миколайовичу за сприяння у кримінальній справі відносно Момота О. В. Після того, як Момот О. В. та його адвокатами було встановлено та знайдено справжнього Семенчука Дмитра Івановича, який не писав заяви, не давав хабара та не є основним свідком по даній справі, Білоус О. П. взяв мене і ми разом поїхали до Бендик Я. М., там вони придумали та домовились про наступне, зробити мені ще одні документи на дані Іванов Олександр Сергійович 01.06.1984 року народження, АР Крим, смт Партеніт, зі слів Білоуса О. П. мені стало відомо, що дана особа після анексії Криму здала паспорт України та отримала паспорт громадянина Росії. Вони були впевнені, що адвокати Момота О. В. не поїдуть до Криму, так як вони поїхали до Чернівецької області за адресою Семенчука Д. І. Після цього Раєвський Денис домовився з співробітником СБУ в Донецькій області про те, щоб підробити та підкласти в матеріали кримінальної справи проти сепаратистів покази та свідчення від 2014 року, …… Іванова О. С. та змінити йому дані нібито на Семенчука Д. І. по програмі захисту свідків, дані документи вони мене змусити підписати гелевою ручкою, так як з їхніх слів, експертиза не встановить коли саме було підписано документи. Після того, як Момот О. В. та його адвокати дізнались моє справжнє прізвище, та те, що я перебуваю у розшуку співробітники СБУ змусили мене 12.07.2016 року в приміщенні їхнього Управління написати абсурдну заяву, що нібито ні вони, ні співробітники прокуратури Київської області не знали хто я є насправді; та що я нібито сам підробив дані відносно програми захисту свідків в Донецькому Управлінні СБУ та інші документи. Після цього вони погрожуючи мені розправою, наказали мені мовчати та передали мене співробітникам правоохоронних органів м. Харкова. На даний час я перебуваю у СІЗО (УІН № 27) м. Харкова, співробітники СБУВ продовжують мене змушувати надати брехливі покази відносно мера м. Вишгород Момота О. В. по відеоконференції, після цього вони сказали, що кримінальне провадження відносно мене в м. Харків буде закрите, а мене буде виправдано.

Шановний Юрій Віталійович, я боюся за свою життя і тому готовий надати співробітникам Генеральної Прокуратури детальні покази, інформацію по кожній незаконній та корупційній дії, матеріали, свідчення та докази відносно співробітників СБУ в м. Києві та Київській області, а саме відділу «К» Білоус Олександр Петрович, Раєвський Денис, Бенюх Олександр та їхнього керівника Данюкова, а також відносно незаконних та корупційних дій заступника прокурора Київської області Бендик Ярослава Миколайовича та прокурорів Котковець та Череми, які теж знали та мовчали, про те, хто я є насправді, та про те, що я знаходжусь в розшуку. Тому я прошу Вас про можливість допитати мене співробітниками Генеральної Прокуратури, також хочу наголосити, що на деякий час я перебуваю в СІЗО (УІН № 27) м. Харкова. Також хочу повідомити Вам, що відповідну заяву я також направляю до Національного Антикорупційного Бюро України (НАБУ) на ім’я директора НАБУ Ситник Артема Сергійовича, а у разі ігнорування моїх заяв співробітниками Генеральної Прокуратури та співробітниками НАБУ, 05 жовтня 2016 року відповідні заяви, матеріли та докази, від моїх довірених осіб, яким я вже все передав, отримають журналісти чотирьох телеканалів (1+1, СТБ, ICTV, 112), а також відповідна інформація з матеріалами буде викладена в Інтернет.»

008

002

003

004

005

006

007

001