05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгород: Древній і завжди Молодий

День міста-2016, зовсім не схожий на минулорічні свята,
відбувся у сучасному форматі: динамічно та креативно

Марина КОЧЕЛІСОВА

У Вишгороді побудують садочок

У п’ятницю, 23 вересня, на вул. Шкільній Вишгородський міський голова разом із малюками родини Дембіцьких заклав капсулу із посланням на місці майбутнього дошкільного закладу. «Ми закумулювали 12 млн грн, у третьому кварталі додамо іще п’ять. А за 1,5­2 роки тут буде дитячий садок на 170 місць!», — під оплески присутніх проголосив Олексій Момот і подякував усім, хто вірив у зміни та працював на здійснення давньої мрії вишгородців. (Загалом кількість місць у вишгородських ДНЗ збільшиться до 300­350 – ред.)

Вишгород — місто молоді, тому логічно, що команда мера починає саме з дитсадка. За словами міського депутата Сергія Пінчука, голови Асоціації експертів будівельної галузі Київщини, наступним кроком у підтримці освіти має бути приміщення початкової школи (ще одна нагальна потреба вишгородців).

Що, де, коли

У суботу, 24 вересня, у різних куточках Вишгорода вирувало творче життя: на площі перед адмінбудинком місто благословляло три пари молодят на щасливу родину; на просп. І. Мазепи вражали шедеврами вишгородські майстри; біля БК «Енергетик» — виставки і виступи місцевих та відомих українських талантів, на набережній «моря» — показові спортивні змагання і концерт.

Яблуневе весілля

Оформлення площі перед адмінбудинком — затишно­родинне: арка з троянд, шлюбні обручки в плетених корзинках із квітковими композиціями, весільний коровай, кошики з яблуками, тюки з сіном замість стільців, паркан із дощок, велосипед. Молодят зустрічали музично­танцювальні колективи «Афіна» і вихованці РЦТ «Дивосвіт», працівники РАЦСу, рідні і друзі. Три подружжя отримали весільні подарунки – від міського голови Олексія Момота, голови Вишгородської райдержадміністрації Олександра Горгана та народного депутата Ярослава Москаленка.

Парк для дітей: ДИВО­відкриття

Дитячого парку давно чекали мами з малятами. І от стрічку біля входу урочисто перерізають маленькі вишгородці. Разом із міським головою Олексієм Момотом, секретарем ради Тетяною Бражніковою, депутатом Київоблради Андрієм Пещеріним, головою ВРДА Олександром Горганом до парку хвилею котить Вишгород. Дітвора прямує до гірок і спортивних комплексів, дорослі обступають керівництво міста і району.

Олексій Момот урочисто відкриває дитячий парк, щиро дякує за допомогу всім, хто долучився до його створення, зокрема – Асоціації експертів будівельної галузі Київщини та народному депутату по нашому округу Ярославові Москаленку. Виступають таланти «Дивосвіту»: зразкове творче об’єднання «Творчі люди» (Олена Титаренко), студія сучасної хореографії «Ліберті» (Павло Лук’яненко), вокальні ансамблі «Соло» (Світлана Стрелкова) та «Візерунок» (Тетяна Литвин), ансамбль барабанщиць «Феєрія» (Анастасія Копоть). Майстер­класи забезпечує студія ArtCloud, гарний настрій — Центр дитячого розвитку «Вінні». 

Окраса дитячого парку – фонтан у двох режимах, звичайному та під світломузику. На зиму  його закриватиме подіум, він стане сценою для виступів і майданчиком для ялинки.

Алея майстрів

На просп. І. Мазепи розташувалися Спілка майстрів народного мистецтва Вишгорода (міський ЦТ «Джерело») та чисельні майстри­вишгородці. Квіти з холодної порцеляни, ляльки, що купують для себе навіть бабусі (в їхньому  дитинстві таких не було), коробки, плетені з трубочок, покритих лаком чи фарбою (це газетно/журнально/рекламний папір!!!), клаптикове шиття, прикраси, майстерна вишивка, листівки, картини й ікони…

Цікаве поєднання традицій і сучасних технік, чимало виробів — саме для молоді. Дитячий центр «Кузя» презентує дошки з інсталяціями, що розвивають моторику та розумові здібності дитини: гачок, липучка, «блискавка», замок, кнопка, засув, прищепка, коліщатко, краники, дверцята, щітки, шнурки, гудзики, гайки, навіть розетка і штепсель — все, до чого тягнеться рука дитини. Студія «Ра» (міський ЦТ «Джерело») влаштувала справжню арт­терапію для дітей і дорослих, а один із учасників попросив допомогти намалювати місце, де він освідчився коханій (це буде подарунок на річницю весілля).

Нагороди біля «Енергетика»

Площа біля БК «Енергетик» (директор БК Людмила Коваль) була творчо­історичною.

Увагу вишгородців і гостей міста привернув спільний проект Вишгородського історико­культурного заповідника (директор Ірина Пироженко) і міської ради – виставка історичної фотографії. Навпроти  –   трипільська піч і гончарне коло («Дивосвітом Трипілля» вправно диригувала гостя свята – майстриня з реконструкції трипільської кераміки Людмила Смолякова). Поряд – майстер­класи для дітей (майстерня «Художня Подорож», Ксенія Ковальова, РБК «Енергетик», Анна Саржан). Вишгородці гуртом творили картину «Вишгородський маяк» – олією малювали діти, дорослі, а серед них – міський голова Олексій Момот.

На відкритій сцені перед фонтаном:

* співали (хор «Ветеран» і колектив хорового співу «Домісолька» під керівництвом Ганни Покровської; Ар’яна Олумі Додоран і Зоріанна Джунь із вокальної студії «Полузір’я» — кер. заслужена артистка України Тетяна Халаш; хор «Коралі» — кер. Леся Потіцька, хормейстер Оксана Твердушко (міський ЦТ «Джерело»); фольклорний ансамбль «Золотий вік» — кер. Тамара Шевченко та Віктор Туровський (БК «Енергетик» – Терцентр надання соц. обслуговування); вокальний ансамбль «Вечірні вогні», кер. Борис Крикун, Дмитро Андрієць);

* танцювали (ансамбль естрадно­спортивного танцю «Мозаїка», кер. Тетяна Катеринич (БК «Енергетик») та студія бального танцю «Афіна» — кер. Анна Хилько; студія українського народного танцю «Вишеград» — кер. Анастасія Близнюк (міський ЦТ «Джерело»);

* грали на духових інструментах (міський дитячо­юнацький оркестр­студія «Водограй», кер. — Наталія Тищенко)

* вручали відзнаки (міський голова Олексій Момот вручив подяки  паралімпійському чемпіону Олексію Федині, представникам організації «Чорнобиль­86» — голова Ігор Магала, просвітянину Сергію Прокопенку та багаторічному члену міськвиконкому Людмилі Черв’яківській, а також відзнаку «За заслуги перед містом» — президенту БФ «Святої Ольги», раднику міського голови Володимиру Малишеву).

«Родзинкою» творчо­історичної локації, без сумніву, стали виступи заслуженої артистки України Тетяни Школьної та народної артистки України Ніни Матвієнко. «Кличте мене, я тут, поруч», — вклонилась наша улюблена співачка, котру обступили шанувальники її таланту, і написала читачам газети «Вишгород»:

«Хай серце міста багатіє історією! Там сила і правда! Благодаті Божої Вам. Ніна Матвієнко. 24.09.2016».

Урочиста хода

Із центру міста до Співочого поля урочиста хода вирушила о 16:00. Попереду — «Драм­стейшн» на чолі з Оленою Могиль (паличками по барабанах і червоними черевиками по асфальту) та оркестр «Водограй» під керівництвом Наталії Тищенко (з духовим маршем). За ними – група прапороносців, керівники міста і району та почесні гості, працівники апарату виконкому міськради, вихованці міської дитячо­юнацької спортивної школи – переможці змагань усіх рівнів, серед них – чемпіони Європи з кік­боксингу Ігор Кашка та Сергій  Шпак, ФК «Чайка». Кілька груп танцювального колективу «Клерико» обернули ходу на яскраве карнавальне шоу, яке захоплено фільмували батьки юних талантів.

Вечір на Співочому полі

Увечері Співоче поле заповнили таланти районного ЦТ «Дивосвіт» (див. розділ «Парк для дітей: ДИВО­відкриття) і міського ЦТ «Джерело» (керівник гуртка «Співаночка» Валентина Демочко у супроводі танцювальної композиції «Pas dе dаnse» — кер. Катерина Барладян), Олександр Біляєв, Людмила Коваль, клуб спортивно­бального танцю «Даймонд» (Дмитро Волков, БК «Енергетик»), танцювальний колектив «Клерико» (кер. Ольга Пінчук). Шалені оплески зірвали виступи ритм­шоу «Драм­стейшн» (кер. Андрій Мороз і Олена Могиль) та сопілкарів ансамблю «Рум’янок» (кер. Олена Могиль), вишгородського гурту «Бредбері». Подарунок від мера — півторагодинний виступ відомого гурту «Mad Heads»: все Співоче поле співало «Надія є», а як вишгородці «запалювали» під молодіжну гарячу музику!..

ФізкультУРА

Про показові виступи на набережній і тенісний турнір — чит. на стор. 8.

Говоримо естонською

На День Вишгорода­2016 до нас прибула делегація з естонського міста­побратима Раквере: директор лікарні Айн Сууркаев та отоларинголог Тиніс Прулер (обидва — працівники мерії) та заступник мера із соціальних питань Кайріт  Піхлак. Мета візиту — познайомитися з новим керівництвом  Вишгорода та окреслити напрямки майбутньої співпраці.

Гості побували в Києві та Межигір’ї, ознайомились із Вишгородом, зокрема із роботою міського комунального підприємства «Водоканал» і Вишгородської центральної районної лікарні та дали бліц­інтерв’ю газеті «Вишгород» (спілкувалися російською й англійською).

Одна з тем розмови — освіта. Вона у Естонії вже наполовину — за фінською моделлю (нагадаємо, у Фінляндії школярі не мають домашніх завдань, все засвоюють у класах, а після уроків займаються улюбленими справами). Більшає в Раквере державних середніх навчальних закладів (тобто в Естонії держава знову бере на себе перекладене раніше на місцеве самоврядування піклування про освіту!!!)

Швидко прибрали

Оперативно і якісно прибрали після Дня міста­2016 місця масових гулянь працівники КП «Вишгород­Благоустрій». Директор цього міського комунального підприємства Валентин Пільгун повідомив редакції, що 20 робітників цього підприємства навантажили і вивезли 15 кубометрів сміття (цілий КамАЗ!) по місту. А демонтаж конструкцій і обслуговуючих споруд та прибирання набережної водосховища здійснило КП «ВишеГір» (Сергій Толошний).

Ярмарок

Однією з локацій Дня міста­2016 став загальноміський щотижневий ярмарок. Намети біля нового ЕКОмаркета (за буд. 2­а на вул. Набережній) рясніли щедрим осіннім врожаєм.

Мета цього торгового містечка — запровадити ціни, нижчі загальноміських, на ВСІ види продукції, що реалізується (овочі, фрукти, молочну та м’ясну продукцію). У планах — виробнича група товарів. Усе — за доступними для пенсіонерів цінами ЩОНЕДІЛІ.

Спасибі

Усім, хто брав активну участь у підготовці й організації Дня Вишгорода­2016.

Зокрема, міському центру творчості «Джерело» (Наталія Кисіль) — за чудові виступи вихованців і технічну підтримку. Районному центру «Дивосвіт» (Олена Андріяш) — за роботу ведучих, гуртківців та автора трьох сценаріїв – весілля, відкриття дитячого парку, концертної програми на Співочому полі – Олени Титаренко.

Вишгородському історико­культурному заповіднику (Ірина Пироженко) та районному Будинку культури «Енергетик» (Людмила Коваль) і  районному відділу культури та релігій (Юлія Іванова) – за творчу і технічну підтримку.

Людмилі Черв’яківській («Харчопродторг») — за солодку підтримку (весілля — і не тільки). Студії декору «Емоція» (Анна Шевченко) та Катерині Грицак (ескізи) – за весілля. Студії «ArtCloud» та ЦДР «Вінні» – за майстер­класи у дитячому парку. Ксенії Ковальовій (галерея­майстерня «Художня Подорож»), Анні Саржан (БК «Енергетик», арт­майстерня «Авангард») та Людмилі Смоляковій — за майстер­класи на творчо­історичній локації. Спілці майстрів народного мистецтва Вишгорода (ЦТ «Джерело») і талановитим представникам Handmade — за творчі ідеї та активну участь у святкуванні.

Будівельникам дитячого парку. Комунальним підприємствам, насамперед: ВМКП «Водоканал» (Георгій Чебан), КП «Управляюча компанія» (Віталій Сардак) та КП «Вишгород­Благоустрій» (Валентин Пільгун). Вишгородській ЗОШ І­ІІІ ст. № 1 (Олег Тимченко) та НВК «Гімназія «Інтелект» — школа І ст.» (Інна Шубко).

Партнерам, що виготовляли поліграфічну, рекламну та сувенірну продукцію, журналістам друкованих та інтернет­ЗМІ, радіо і телебачення, штатним і позаштатним фотокореспондентам, блогерам.

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

020

021

022

023

024

025

026

027

028

029

030

031

032

033

034

035

036

037

038

039

040

041

042

043

044

045

046

047

048

049

050

051

052

053

054

055

056

057

058

059

060

061

062

063

064

065

066

067

001