03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Золотий вік» — кращий на обласному конкурсі

DSC03935

DSC03942

DSC03949

DSC03956

DSC03962

DSC03975

DSC03986

DSC03992

DSC03994

DSC03998

DSC03999

Галина МАКАРЕНКО

ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

Фольклорний колектив «Золотий вік» Вишгородського територіального центру соціального  обслуговування та районного Будинку культури «Енергетик» успішно виступив на конкурсі художньої самодіяльності Київської обласної профспілки працівників соціальної сфери, що відбувся у Білоцерківському дитячому будинку-інтернаті.

Обласний конкурс – це не просто змагання у творчості. «По суті, – зауважує директор територіального центру Наталія Рудько, – ми разом з іншими аматорськими колективами установ та закладів соціальної сфери області, пережили ціле бурхливе море емоцій. І плакали, і сміялися, і пізнавали себе та своїх рідних у різноманітних сценках, ліричних композиціях, гуморесках».

Цю думку Наталії Петрівни поділяє і журі конкурсу. Голова журі Світлана Томашевська, підсумовуючи виступи, наголосила, що надзвичайно приємно було бачити в аматорських виступах щирість і захоплення народним мистецтвом, а ще – високий професіоналізм, незважаючи на те, що мало хто з них має музичну освіту. Валентин Завадський, голова профспілки працівників соціальної сфери області, яка ініціювала і вже кілька років поспіль проводить цей конкурс, відзначив високу активність та надзвичайний ентузіазм учасників: «Наш конкурс з кожним роком збирає все більше учасників, сьогодні в ньому 37 номінантів. І це особливо приємно у наш складний час – люди не втрачають надії, не втрачають смаку до життя, у глибинах народної творчості черпають сили, щоб долати труднощі і негаразди, щоб проявляти і розвивати свої таланти і цими талантами радувати  свою родину, своїх колег, нашу Україну».

Настрій – піднесений, воля до перемоги, гарні сценічні костюми  і чисті голоси, емоційно напружені, патріотичні і ліричні твори. Отак можна охарактеризувати виступ кожного колективу у номінаціях «хорове виконання» та «вокал». Журі, відверто кажучи, можна було тільки поспівчувати. Але заслужений працівник культури Світлана Томашевська, театральний критик Оксана Литвиненко та актор театру і кіно Сергій Литвиненко впорались з нелегкою експертною роботою, враховували всі нюанси виступів, і глядачі щиро підтримали усі їх рішення.

Фольклорному колективу «Золотий вік» у трьох із чотирьох номінацій конкурсу довелося, за жеребом, виступати першими. «Першим виступати завжди складно, – ділиться своїм досвідом музичний керівник колективу Віктор Туровський. – Адже, як правило, журі першим виступаючим не дає оцінок по-максимуму, бо не знає, як будуть виступати решта. Може – ще краще? То тоді ж як їх оцінювати? Однак це нас не збентежило, ми виступили на високому і технічному, і емоційному рівні. Нам щиро аплодували глядачі і високо оцінило журі».

Оцінки і справді високі – три нагороди у двох номінаціях! У номінації «хорове виконання» майстрині отримали гран-прі, а у вокалі – Тамара Шевченко посіла 1-ше місце, а у дуеті з Надією Лупиною – 2-ге місце. Голова журі Світлана Томашевська, коментуючи виступ «Золотого віку», зауважила, що колектив надзвичайно вирізняється різноголоссям, справжніми народними чистими голосами: «А ваш акомпаніатор Віктор Туровський, то взагалі – віртуоз!».

«Приємно чути приязні відгуки про наш виступ від таких професіоналів, як Світлана Петрівна, — говорить педставниця художнього колективу «Золотого віку» Тамара Шевченко. – Те, що  бачать глядачі на сцені, – це не якийсь спалах натхнення і талантів, це велика праця. І сьогодні було особливо радісно, що ця праця вивела нас на ще одну переможну орбіту».

Представив Вишгородський територіальний центр своїх учасників і у номінації «танець»: чудовий вальс у виконанні Юрія Овчиннікова та Зінаїди Крушановської не залишив байдужим глядачів, а журі відзначило цей виступ дипломом «За майстерність та професіоналізм». По суті, – ще один ГРАН-ПРІ!

Виступи, навіть у межах однієї номінації, були дуже різноманітними і відрізнялись емоційно, були реальними картинами із життя: ось тільки що глядачі сміялись над веселою сценкою, а за хвилину практично у кожного на очах – сльози від щемливого співпереживання  втратам  і болю. Сценічний номер Фастівського територіального центру – розмова рідних із загиблим воїном – перехопила подих у всіх глядачів, а журі навіть не взялося оцінювати хвилюючий виступ у межах конкурсу, а присудило колективу диплом «За глибокі переживання і відчуття рідної Вітчизни».

Не менш хвилюючим був виступ у номінації «художнє читання» представниці Вишгородського терцентру Марії Степури: поема Малишка «Прометей» у її виконанні – справжній згусток емоцій, переживань, надій, любові до рідної землі, ненависті до ворога. Такі виступи – це справжня школа патріотизму, школа життя.  Журі було одностайним, оцінюючи виступ Марії Василівни найвищими балами, а потім — присудивши їй гран-прі конкурсу. 

Що можна сказати про конкурс на завершення? Насамперед, що, як відзначали і організатори, і учасники, подібні заходи потрібні навіть у наш складний час. Вони наснажують позитивними емоціями, допомагають пережити наші складні часи і долати труднощі, адже з кожним виступом у глядачів зростає відчуття свята. А ще вони навчають (безкоштовно!) майстерності, творче суперництво відкриває нові можливості  для розкриття талантів.  Шкода тільки, що подібний конкурс, по суті, кулуарний і його учасники — це ті ж глядачі. «На жаль, не маємо фінансових можливостей, щоб провести захід у якомусь великому залі із запрошенням численних глядачів, – ділиться наболілим голова профспілки і беззмінний ведучий конкурсу Валентин Завадський. – Але, плануємо, що в наступні роки це стане таки можливим і виступи талановитих митців нашої сфери зможе побачити велика глядацька аудиторія».

Чудовий «урожай» на творчій ниві зібрав «Золотий вік» нинішньої осінньої днини на обласному конкурсі. Але попереду – ще багато нових виступів, планів, які вже невідкладно, по дорозі з Білої Церкви додому, обговорюють художній та музичний керівники зі своїм колективом. «Будемо сприяти їх подальшому творчому розвитку, говорить Наталія Рудько. ­Сьогодні ж хотіла б подякувати їм за працю, за натхнення та творчу силу, талант, якими вони так щедро діляться зі своїми глядачами. А ще від імені і територіального центру, і колективу дякую організаторам конкурсу, директору Білоцерківського дитячого будинку-інтернату Аллі Георгіївні Верещак, де проходив конкурс, Вишгородській міськраді, яка допомогла нам з транспортом, і водієві Сергію Анатолійовичу Зику, який виконав це замовлення. Без цієї допомоги, без цих речей, які, здавалося б, не мають прямого відношення до конкурсу, і участь наша у ньому не була б можлива».