05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

XV сесія Вишгородської міської ради VII скликання: друге пленарне засідання

1

222

Корти міжнародного рівня, школа бойових мистецтв, обласний контроль над видобутком піску
та ще близько 70 питань розглянули міські депутати

Вікторія ШМИГОРА
ФОТО — автор, «Вишгород»

Невдовзі у Вишгороді збудують три надсучасні тенісні корти, облаштовані за останніми вимогами часу. За це на другому пленарному засіданні XV сесії Вишгородської міської ради VI скликання, яке відбулося 13 вересня, проголосувала більшість депутатів. А от для розміщення контролюючих органів по видобутку піску голосів не вистачило…
Попри довгі дискусії, обговорення та перерви, депутати осилили близько 70-ти питань. Першими прослухали та затвердили звіти завідуючих міських дитячих садочків та комунальних підприємств. Здебільшого, проблематика в усіх однакова: переповненість та розширення. Серед позитивних моментів — підвищення кваліфікації кадрів, завершення ремонтних робіт та застосування нових методик у виховному процесі.
Наступними розглянули питання про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. Колганову О.Є. та Герасимович О. Р для облаштування паркінгу та доріг згідно з вимогами європейської федерації тенісного спорту. Ішлося про ділянки поруч із районною водно-спортивною базою, що розташована на міській землі. Голова Київської обласної федерації тенісу Євген Колганов презентував проект тенісного комплексу під назвою «КАМПА». За його словами, у Вишгороді буде споруджено три закритих тенісних корти площею понад 2 000 кв. м. Тут можна буде проводити змагання міжнародного класу. В узгоджений час там матимуть змогу займатися й вишгородські діти, працюватиме школа тенісу. Враховано усі особливості ландшафту, тому комплекс гармонійно впишеться в загальну картину. Євген Колганов запевнив, що це не перешкоджатиме роботі веслувальної бази.
Міський голова Олексій Момот зазначив: «Це не бізнес-проект, а, перш за все, соціальна ініціатива, адже він стане зеленим світлом для розвитку інфраструктури міста, залучення інвестицій, створення нових робочих місць, пропагування здорового способу життя. Федерація тенісного спорту готова вкласти кошти у цей спортивний об’єкт — і ми маємо йти назустріч. Це підніме імідж міста».
Після тривалої дискусії депутати підтримали цей проект.
Також затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. Головчанському М.В. Це стосується побудови у Вишгороді повноцінної школи бойових мистецтв, адже нині діти тісняться у підвальному приміщенні, яке, м’яко кажучи, не відповідає вимогам.
Наступним розглянули проект рішення «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду КП КОР «КОРА». Після тривалої боротьби у правовому полі міській раді вдалося «виселити» із цієї ділянки не зовсім добропорядного орендаря — ТОВ «Собі», яке протягом двох років не сплатило жодної копійки у бюджет міста. Заступник голови Київської обласної ради, вишгородець Володимир Майбоженко звернувся до депутатів із проханням підтримати це питання, адже оренда лише на рік, а обласне комунальне підприємство «КОРА», майданчики якого знаходяться у різних містах Київщини, контролює видобуток піску. Але, попри вагому аргументацію, питання не набрало достатньої кількості голосів.
Трохи цифр. На Київщині нелегальний видобуток піску досяг «бурштинових» масштабів. За даними екологів, щороку в Київській області нелегально видобувають близько 7 млн тонн піску на суму майже 15 млн доларів.
Чи то політичні ігри в середовищі депутатського корпусу, бізнес-інтереси окремих народних обранців зіграли згубну роль у прийнятті такого важливого рішення, як розміщення в місті обласного контролюючого органу із видобутку піску, чи то сумний досвід із попереднім орендарем…
Та знову, як і раніше, грошові потоки потечуть не в державний і місцевий бюджети, а в кишені спритних ділків. На «піщані» гроші будуватимуться не дороги і не сквери, а маєтки. І після цього нас запевнятимуть, що ми йдемо у Європу?!
Та, попри цей факт, Київська обласна рада все ж продовжить співпрацю з Вишгородською міською радою. Область має намір виділити нашому місту два мільйони гривень на ремонт доріг, зокрема, такої важливої транспортної артерії, як вул. Набережна. На часі є й інші амбітні плани у співробітництві область — Вишгород.
В обласну програму закладається будівництво спортивного комплексу вартістю 1 млн 300 тис. грн. На Київщині таких буде 40. Один із них — у Вишгороді.
Окрім низки земельних питань, які стосуються надання дозволів на розробку проектів землеустрою мешканцям міста і були детально опрацьовані на засіданнях земельної комісії, затвердили склад тимчасової контрольної комісії Вишгородської міської ради. До неї увійшли депутати від різних політичних сил: Олександр Семенов, Юрій Попов, Дмитро Корнійчук, Олексій Черняхівський, Юрій Колодзян, Артем Тютюнник, Анна Булгакова, Валентина Парчук. Комісія створена для вивчення ситуації, що склалася в місті із збільшенням кількості новобудов, для перевірки роботи виконавчого комітету та відповідних відділів, які здійснюють організаційну діяльність у сфері містобудування та архітектури на території, підпорядкованій міськраді.