05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про Звернення до Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради України та НКРЕКП

Рішення від 06 вересня 2016 року №15/4
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про ціни і ціноутворення», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про теплопостачання», з метою забезпечення соціального захисту населення, дотримання Конституції України, основних принципів державного регулювання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, недопущення загострення суспільної напруги серед населення міста Вишгорода, Вишгородська міська рада Київської області
ВИРІШИЛА:
1. Звернутись до Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з вимогою розкриття та оприлюднення методики розрахунків й обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (опалення, постачання гарячої води, електроенергія, водопостачання та водовідведення) для мешканців громади міста Вишгорода.
2. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті «Вишгород».
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію комунального господарства, благоустрою міста.
Додаток:
1. Звернення до Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Голова Вишгородської міської ради Олексій МОМОТ

Додаток до рішення
XV сесії Вишгородської міської ради VI скликання
від 06.09.2016 р. № 15/4

Звернення Вишгородської міської ради VI скликання до Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо розкриття та оприлюднення методики розрахунків й обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (опалення, постачання гарячої води, електроенергія, водопостачання та водовідведення) для мешканців громади міста Вишгорода

У країні спостерігається напружена соціально-економічна ситуація на фоні стрімкого зубожіння населення. Стрімка інфляція, скорочення робочих місць, аварійний стан житлово-комунальної сфери, неефективна політика уряду негативно впливають на якість життя громадян.  
Збільшення розміру тарифів на житлово-комунальні послуги, газ, електрику призведе до різкого зниження рівня життя кожного громадянина. В свою чергу, відсутність коштів у населення призведе до соціальної напруги.
Як представники місцевого самоврядування — ми не можемо стояти осторонь актуальних проблем, які хвилюють людей.
Звертаючись до Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вимагаємо:
1) розкриття та оприлюднення методики розрахунків й обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (опалення, постачання гарячої води, електроенергія, водопостачання та водовідведення) для мешканців громади міста Вишгорода;
2) негайного перерахунку ціни на газ для населення шляхом зміни формули розрахунку ціни (від прив’язки до європейських ринків до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку), з метою подальшого зменшення комунальних тарифів;
3) відновлення пільгової норми споживання газу для населення та збільшення її до 2400 куб. м на опалювальний сезон.

Секретар ради Тетяна БРАЖНІКОВА

 

Про звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України стосовно необґрунтованого підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги для населення

Рішення від 06 вересня 2016 року №15/5
Керуючись частиною другою статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; беручи до уваги ініціативу фракції ВО «Свобода», Вишгородська міська рада Київської області ВИРІШИЛА:
1. Прийняти звернення Вишгородської міської ради Київської області до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України стосовно необгрунтованого підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги для населення (звернення додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на Вишгородського міського голову.

Вишгородський міський голова Олексій МОМОТ

 

Додаток до рішення
XV сесії Вишгородської міської ради VI скликання
від 06.09.2016 р. № 15/5

 

ЗВЕРНЕННЯ Вишгородської міської ради Київської області до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України стосовно необгрунтованого підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги для населення

Кабінет Міністрів України розпочав так звані економічні реформи за рецептом попереднього — з підвищення комунальних тарифів. Уряд встановив єдину ціну на газ для населення та промисловості — з 1 травня вона вже сягнула 6879 грн за тисячу кубометрів. Раніше на опалювальний сезон (з 1 жовтня до 30 квітня) населення отримувало 1200 кубометрів за пільговою ціною — 3600 грн за тисячу кубометрів; тобто тепер вартість газу для населення в опалювальний сезон зросла на 80%.
Не забарилося і підвищення інших тарифів: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення на 75-90% із 1 липня 2016 року; також подорожчає гаряча вода.
І хоча Прем’єр-міністр України В. Гройсман запевняє, що незаможні громадяни не постраждають від підвищення тарифів на газ, навіть в уряді визнають, що грошей на субсидії може не вистачити. За підрахунками Мінсоцполітики, субсидій потребуватиме 8 мільйонів сімей.
Система субсидіювання тарифів для населення лягає непосильним тягарем на державний бюджет. Кошти, які можна було б спрямувати на розвиток будь-якої галузі чи соціальної сфери, зокрема на зміцнення Збройних Сил України, використовуються без створення додаткової вартості. Від чергового подорожчання газу суттєво виграють лише олігархи — надавачі послуг, адже накопичені завдяки субсидіям кошти перескеровуватимуться з державного бюджету в їхні кишені.
Це жахлива несправедливість ще й з огляду на те, що потреби населення можна цілком забезпечити газом вітчизняного видобутку. За даними НКРЕКП та НАК «Нафтогаз України», за 2015 рік населення спільно з підприємствами, які забезпечують опалення та підігрів води, спожило 17,1 млрд кубічних метрів газу, а з українських надр було видобуто майже 20 млрд кубометрів газу. Тобто, українського газу повністю вистачає. А ціна українського газу з усіма податками та транспортними витратами не перевищує 3000-3500 грн за тисячу кубометрів.
Уже зараз в Україні існує криза неплатежів. Близько 50% комунальних рахунків люди не в змозі сплатити. І це — результат роботи попереднього та чинного урядів, реформи яких полягають лише у підвищенні тарифів.
Не можна розв’язувати проблеми енергетичних підприємств, доводячи до зубожіння народ.
Вишгородська міська рада Київської області, висловлюючи волю громади м. Вишгорода, наполегливо просить Прем’єр-міністра України та Кабінет Міністрів України скасувати підвищення тарифів.
Ми вимагаємо, щоб газ українського видобутку ішов на потреби населення України, а також теплогенераційних і теплопостачальних та бюджетних установ і організацій.
Закликаємо уряд оперативно відшукати ресурси для наповнення та збалансованості державного бюджету, проводячи деофшоризацію та долаючи корупцію, адже саме цього вимагають партнери та кредитори України. Вважаємо, що уряд має вирішувати проблеми енергетичних підприємств шляхом впрова’дження ефективних методів господарювання, подолання тіньових схем, а не перекидати непосильний тягар на плечі простих українців.

Секретар ради Тетяна БРАЖНІКОВА