26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

День знань-2016!

… І літо не забариться!

Шкільний дзвоник зібрав велику родину спеціалізованої школи «Сузір’я». Тут, на просторому подвір’ї, зібралися близько 1200 учнів (це 42 класи), їхні батьки та рідні. У шкільний колектив влилося багато новачків – нині тут п’ять перших класів.
Включалися у навчальний процес за допомогою патріотичних пісень, запальних таночків і настановчих промов гостей та директора школи Світлани Лозицької, яка нагадала про досягнення школярів у році минулому. На її запитання, чи хочуть вони літа, всі відповіли однозначно «так!» І директор порадила, як його наблизити. Рецепт нескладний: швидко включитися у роботу, старанно й весело навчатись – і літо не забариться!
Аби і 2016-2017 навчальний рік був не менш урожайним на вагомі здобутки, учням побажали заступник міського голови Олексій Рачинський, депутати міської ради: голова Асоціації роботодавців Вишгородщини (АРВ) Юрій Колодзян, його заступник Валерій Виговський та представник ГО «Асоціація експертів будівельної галузі Київщини» Богдан Руденок – друзі школи. Так, АРВ допомогла відремонтувати приміщення закладу до 1 Вересня, а ГО подарувала футбольні м’ячі та світловідбиваючі брелоки для першокласників із написом «Увага! Діти!», які убезпечуватимуть перебування на вулиці й проїжджій частині зокрема.

Під вінком із барвінку та м’яти

1 вересня у Вишгородському Технічному ліцеї удвадцяте перший дзвінок запросив учнів до класів. Цього року навчальний заклад відзначає свій 20-ий день народження.
Нині у ліцеї навчається 77 учнів (5 класів, із них два 10-ті, математичний та історичний, а випускний 11-ий — із 2-ох груп, математичної та економічної).
Як і завжди, День знань у ліцеїстів пройшов у теплій родинній атмосфері. Вели свято дев’ятикласники (математичний клас) Дар’яна Мятних і Вадим Щербак.
Зі святом учителів, учнів та батьків привітали Наталія Василенко (керуюча справами виконкому Вишгородської міськради), Людмила Кутаф’єва (1-ий директор Технічного ліцею, заслужений учитель України, почесний громадянин м. Вишгорода) та директор Лариса Савчук, яка від імені ліцею щиро подякувала міському депутатському корпусу і особисто міському голові Олексію Момоту за ремонт фасаду будівлі Ліцею.
Максим Буланов та Анастасія Соловйова веселим дзвоником запросили усіх на перший урок. 25 восьмикласників символічно пройшли під вінком із барвінку та м’яти.

НАДІЯ на нове приміщення

На свято до вихованців Вишгородської спеціалізованої школи «Надія»  завітав Вишгородський міський голова Олексій Момот. Він поздоровив присутніх із Днем знань та зазначив: якщо все піде як заплановано, то наступне Першовересня школа «Надія» зустрічатиме у новенькому приміщенні.

Запускали кульки та бажали миру

У Вишгородській ЗОШ № 1 i-iii ст. поповнення на 118 першокласників. Дітвора на першій своїй лінійці символічно запустила жовто-блакитні кульки в небо із побажаннями миру українцям та здоров’я.
Зі святом школярів та батьків вітали директор школи Олег Тимченко, завуч Галина Петрук та гості: начальник районного відділу освіти Тетяна Фороща, від Вишгородської міської ради — начальник відділу Держархбудконтролю (ДАБК) Олександр Шамота, депутат міськради Валентина Парчук, члени Асоціації роботодавців Вишгородщини, ГО «Асоціація експертів будівельної галузі Київщини», перший директор Олександр Сергієнко, мама загиблого у АТО Костянтина Непопа Ніна Григорівна.
Старшокласники поклали квіти до пам’ятних дошок загиблих під час бойових дій випускників школи.

«Інтелект» = гімназія + початкова школа

Інна ШУБКО, директор ВРГ «Інтелект», депутат міської ради

Із 1 вересня 2016 р. наш навчальний заклад матиме новий статус — навчально-виховний комплекс (НВК) «Вишгородська районна гімназія «Інтелект» — загальноосвітня школа 1 ступеня» Вишгородської районної ради Київської області. Зміни у назві закладу здійснені з метою приведення його функціонування у відповідність до чинного законодавства.
За законом, гімназія — це навчальний заклад ІІ ступеня (5-11 класи), який не повинен мати у своїй структурі початкову школу (1-4 класи). Нагадаю, що ВРГ «Інтелект» було утворено у 1999 році — шляхом реорганізації середньої школи № 2 м. Вишгорода. Зважаючи на місцеві умови (неможливість перевести початкову школу до іншого навчального закладу), Статутом гімназії було передбачено наявність в її складі школи І ступеня, хоча це суперечило чинному законодавству.
У період відкриття гімназії у педагогічного колективу були великі сподівання, що з часом у місті буде збудована нова школа І ступеня, куди перейдуть навчатися учні початкових класів. Але, на жаль, попри стрімку розбудову міста, так не сталося.
На сьогодні ситуація щодо учнівських місць у школах міста ще більше ускладнилася через активне будівництво житлових будинків, збільшення населення міста. Це призвело до переповнення навчальних закладів; необхідності впроваджувати двозмінне навчання та до неможливості виокремити школу І ступеня зі складу гімназії, як того вимагає законодавство.
У 2015/16 н. р. в початковій школі ВРГ «Інтелект» функціонувало 20 класів (це 545 учнів). У 5-ти класах (усього 139 учнів) успішно реалізувався Всеукраїнський науково-педагогічний проект «Інтелект України», що сприяло розвитку творчих здібностей дітей, які, вступаючи до гімназії, демонструють високий рівень навчальних досягнень. Все більше батьків зацікавлені цим проектом і хочуть, аби їхні діти навчалися саме у таких класах. І у нас є для цього всі підстави й можливості.
Склад педагогічних працівників початкової школи ВРГ «Інтелект» відзначається високим рівнем: із 17 вчителів 14 мають вищу кваліфікаційну категорію, 8 — звання «Вчитель-методист», 6 — звання «старший вчитель». Зрозуміло, що вони можуть забезпечити якісну підготовку дітей до навчання в гімназії.
Крім того, вчителі початкової школи мають високий рівень методичної культури, беруть активну участь у науково-методичній роботі, щороку представляють свої методичні напрацювання на Міжнародних освітянських виставках (де гімназія є неодноразовим золотим та срібним призером). Вищезазначена робота потребує методичного супроводу, а його забезпечує науково-методична служба гімназії.
Педагогічний колектив нашого навчального закладу — це колектив однодумців, спільна діяльність якого дає вагомі результати: гімназія має високий рейтинг у місті, користується повагою у батьків; випускники гімназії успішно проходять ЗНО та продовжують навчатись на бюджетній основі у найкращих ВНЗ України. У 2014 р. департаментом освіти і науки Київської обласної адміністрації гімназію «Інтелект» атестовано за високим рівнем — з відзнакою (свідоцтво № 002339 від 05.06.14 р.).
Тому з метою узаконення функціонування початкової школи в структурі гімназії, адміністрація навчального закладу ініціювала питання створення навчально-виховного комплексу (НВК), до складу якого входитиме і гімназія, і початкова школа. Рішення про перейменування гімназії у НВК було прийнято на сесії районної ради.
НВК подібного типу успішно функціонують у Київській області тривалий час. І створення у нашому місті такого НВК — це не зняття статусу гімназії з нашого навчального закладу, а можливість узаконити спільне функціонування гімназії «Інтелект» і початкової школи.
Отже, з 1 вересня 2016 р. Вишгородська районна гімназія «Інтелект» матиме назву «Навчально-виховний комплекс «Вишгородська районна гімназія «Інтелект» — загальноосвітня школа І ступеня» Вишгородської районної ради Київської області». Таким чином вирішено задачу: «Інтелект» = гімназія + початкова школа.

«…На щедрі знання!»

В «Інтелекті» — 43 класи і понад 12 сотень учнів. Першачків цього року випускники посипали зерном: на щастя, на удачу, на щедрі знання.
Під оплески товаришів, учителів, батьків і гостей, серед яких — секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова, міські депутати Сергій Пінчук і Олександр Семенов, керуючий справами ВРДА Леся Махновець, просвітянин Сергій Прокопенко, підприємці Людмила Черв’яківська і Надія Волошина, й усі — з подарунками (найоригінальніші — від міськради та Асоціації експертів будівельної галузі Київщини).
У гімназії — нова актова зала (3 вересня о 15:00 тут розпочне свою роботу театральна студія для учнів міста, керівник — Олександр Колот), на стінах просторих коридорів і в класах — численні відзнаки, а найперше, що зустрічає вас при вході, — прозора вхідна група немов запрошує до цікавої подорожі в Країну знань.
Увага! 13 вересня (вівторок) «Інтелект» відзначає свій 17-ий день народження.

pdz-(43)

pdz-(44)

pdz-(45)

pdz-(46)

pdz-(47)

pdz-(48)

pdz-(49)

pdz-(50) pdz-(40)

pdz-(51)    pdz-(52)

pdz-(53)

pdz-(54)

pdz-(55)

pdz-(56)

pdz-(57)

pdz-(58)

pdz-(59)

pdz-(60)

pdz-(61)

pdz-(62)

pdz-(63)

pdz-(64)

pdz-(65)

pdz-(66)

pdz-(67)

pdz-(68)

pdz-(69)

pdz-(70)

pdz-(71)

pdz-(72)

pdz-(73)

pdz-(74)

pdz-(75)

pdz-(76)

pdz-(77)

pdz-(78)

pdz-(79)

pdz-(80)

pdz-(81)

pdz-(82)

pdz-(83)

pdz-(85)

pdz-(86)

pdz-(87)

pdz-(88)

pdz-(89)

pdz-(90)

pdz-(91)

pdz-(92)

pdz-(93)

pdz-(94)

pdz-(95)

pdz-(96)

pdz-(97)

pdz-(1)