31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

У колі друзів Вишгорода — чемпіон Литви із залучення інвестицій

3

Трохим ІВАНОВ, заступник міського голови

Із 26 по 29 серпня ц. р. офіційна делегація Вишгородської міської ради — у складі міського голови Олексія Момота, його заступника Трохима Іванова, депутата Київоблради Андрія Пещеріна та двох керівників міських відділів, Сергія Нездорового (відділ містобудування та архітектури) та Олександра Шамоти (Держархбудконтроль) — відвідала місто Друскінінкай (Литовська Республіка) — на офіційне запрошення мера цього міста Річардаса Малінаускаса, відомого політика, спортсмена і підприємця, котрий послідовно розширює коло побратимства свого рідного міста. Мета поїздки — обмін досвідом у залученні інвесторів.
Друскінінкай — курортне містечко (статус курорту має з 1793 р. – ред.) на цілющих джерелах на Півдні Литви, із населенням у два десятки тисяч осіб — має давню й цікаву історію. З ним, зокрема, пов’язане ім’я відомого художника-символіста і композитора М. К. Чюрльоніса.
Сучасний Друскінінкай напівжартома називають «чемпіоном Литви із залучення інвестицій». І ми в цьому переконались. Основна частина міста працює на перспективний розвиток. Будівництво здійснюється, в основному, за рахунок європейських програм: так, із місцевого бюджету кошти на розбудову аквапарків і спортивних комплексів не виділяються. (Такі об’єкти у Вишгороді могли б стати не лише центрами активного відпочинку, а й приваблювали інвесторів.)
А містечко — улюблене місце тренувальних зборів спортсменів: тут тренувались і баскетбольні, і легкоатлетичні команди, сюди приїздили зірки греблі, боксу, ручного м’яча, шахів та інших видів спорту. 160 готелів приймають численних туристів і прихильників гірських лиж та сноубордингу. Неабияка увага приділяється змістовному й інтелектуальному спілкуванню молоді.
Друскінінкай — просто «аномально» чистий. А із спілкування з мером стало зрозумілим, що це не заслуга комунальників, а менталітет городян, які ОБОЖНЮЮТЬ своє місто і не дозволяють собі кидати папірці, недопалки тощо.
Досягнуто попередніх домовленостей стосовно співпраці Вишгорода і Друскінінкая на різних теренах. Чекаємо скорого візиту Р. Малінаускаса до нашого міста.