21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Запитай у мера

Питання випуску: 1. Стадіон «Енергетик».  2. Міський ринок.

Продовжуємо рубрику. На ваші запитання відповідає
Олексій МОМОТ, міський голова

Почну з конструктиву. На першому засіданні чергової XII сесії міськради VII скликання депутати проголосували за розірвання укладеного 13.06.2014 р. Вишгородською міською радою та Всеукраїнською спортивною громадською організацією «Федерація футболу України» договору оренди земельної ділянки загальною площею 3,2640 га для експлуатації, будівництва та реконструкції стадіону «Енергетик» (вул. Н. Шолуденка, 12). На XI сесії було ухвалено попередження вищезазначеній громадській організації, яка не виконувала своїх договірних зобов’язань.
Історія з розірванням стосунків, які є баластом для міста, тягнеться вже півроку. І врешті — упевнена перемога: стадіон повернули місту — і ми можемо розробляти спеціальну програму його розвитку (і продовжувати реконструкцію стадіону біля СШ «Сузір’я»). Звісно, одним стадіоном не обмежимося. У кварталах «Вишгорода Західного» має бути іще один стадіон, а по всьому місту — достатньо спортивних майданчиків. Докладніше про розвиток міського спорту у наступних номерах газети «Вишгород» розповість директор КП «УФКС» Олександр Баланюк.
Із ринком — ситуація трохи складніша. В нинішньому вигляді існуючий ринок не виконує своїх функцій, та його майже ніхто і не відвідує.
Критий ринок належить облспоживкооперації (є право власності), суди вони виграли — будівля залишилась за ними, всередині торгують. «Наземна» територія («гостьова» стоянка для автотранспорту) — в оренді у ТОВ «Ванда», що платить за землю.
Безумовно, стихійна торгівля неперевіреними продуктами — неприпустима. Та боротися з цим, не створивши місця для торгівлі свіжими овочами тощо, — неправильно. Питання: де, власне, зробити міський ринок, так щоб було зручно, з доступними цінами?

Ми вже розглядали кілька варіантів, є такі пропозиції:
1) Біля нового «Екомаркету» — критий павільйон (це побажання міських депутатів — під час обговорення активістами громади міста цього питання у травні); можна розширити існуючу гостьову стоянку для автотранспорту та використати (як адміністративне) приміщення «Взуттєвої країни», виставлене на продаж.
2) Зліва від адмінбудинку, місця достатньо, але ж згадайте зимовий «шанхай», коли туди приїздили підприємці зі своєю продукцією на щотижневі ярмарки. Та й заплановано зробити затишний сквер у центрі міста.
3) Те ж саме із щотижневим виїзним ярмарком на просп. І. Мазепи — чимало нарікань і від мешканців навколишніх будинків, і від пасажирів автобусних маршрутів № 397 і № 398 (бо проїжджа частина перекривалась). Є думка, що зручніше б зробити такий ярмарок попід стадіоном «Енергетик».
4) Навпроти «Козацьких забав» — вузька смуга площею близько 10 соток уздовж траси і залізничної колії на Київ (80 м х 2 ряди), місця цілком достатньо і для прилавків із навісами, і для наскрізних проходів/проїздів.
Та головне: вважаю, що ринок має бути міським, комунальним (окремим чи при КП «Благоустрій»), із звільненням від мита за землю, з нормальною платою за місце, навіть може бути частково дотаційним, тому що чим більше підприємець платитиме за місце, тим більше накручуватиме ціну на товар, а це вже — удар по кишенях вишгородців. Мають бути окремі місця для підприємців, які постійно торгують групою товарів, і для тих, хто приїздить (гостьові місця). Від дороги треба відгородити ринок парканом із профнастилу, встановити навіси зі столами, зробити посередині наскрізний прохід/проїзд, а стаціонарні кіоски оформити захисними жалюзі в одному стилі — за рахунок постійно торгуючих підприємців.
Але насамперед — за спеціальною програмою і кошторисом — треба створити структуру, яка управлятиме ринком (директор, охорона, прибиральники, касир, санветнагляд, електрик/сантехнік, вода+каналізація), облаштувати щонайменше два стаціонарні туалети — на початку і наприкінці рядів — і т. інш.