31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Українці будуть укладати шлюби за новими правилами: сюрприз від міністра юстиції

В Україні будуть працювати пункти, де можна буде одружитися цілодобово.

“Українські реалії” інформують про нові правила реєстрації шлюбів з посиланням на ONLINE.UA.

У Мін’юсту залишилася функція реєстрації одруження, народження і смерті.

З осені українці, швидше за все, будуть укладати шлюби за новим спрощеним правилам, зокрема, реєструвати їх зможуть нотаріуси за прискореною процедурою, а одружитися можна буде навіть за день. Про це розповів в інтерв’ю ONLINE.UA міністр юстиції України Павло Петренко.

-Ці функції я планую передати місцевим органам влади та нотаріусам. Це буде зручно для людей.

Ми відходимо від радянщини. Думаю, що новації порадують українців восени. Через кілька тижнів буде запущено кілька пілотних проектів у питанні спрощення реєстрації шлюбу. Ми спробуємо в декількох населених пунктах зробити пілот, щоб люди могли одружуватися протягом одного дня. Навіть можна буде укласти шлюб за годину, але це буде коштувати дорожче.

Про експерименти і укладення шлюбів у прифронтових містах.

-В Україні будуть працювати пункти, де можна буде одружитися цілодобово. Я не скажу, де саме, але це будуть міста з найбільшою кількістю туристів та молоді.

Також хочемо запустити експрес-одруження в прифронтових містах. Там багато бійців, а подавати заяву і чекати 30 днів незручно.

Скоро можна буде одружитися за кілька годин без зайвих бюрократичних процедур. Люди перестануть відчувати наявність держави і корупції у своєму житті.