01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

На Міжнародній конференції з представниками Польщі Максим Мельничук представив економічний потенціал Київщини

1

fot-1

Прес-служба Київської ОДА

Голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук взяв участь у Міжнародній конференції «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів», яка проходила в рамках програми «Польська допомога з розвитку ? 2016».   

Учасниками заходу виступили Перший віце-прем’єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Перший заступник Міністра розвитку, член Ради Міністрів РП Єжи Квєціньский, Надзвичайний і Повноважний Посол РП в Україні Генрик Літвін, голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук, а також  представники бізнес-організацій та запрошені гості.      

Проект «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів» є частиною стратегії Міністерства розвитку Польщі. Його основне завдання полягає у підтримці України в процесі побудови самоврядної й демократичної держави.

Голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук, розповідаючи про економічний потенціал столичної області, відзначив, що Київщина за обсягом  прямих іноземних інвестицій, залучених у сферу економіки займає 4 місце в державі. Загальна їх сума становить 1,6 млрд грн. Інвестиційно привабливими сферами по залученню прямих іноземних інвестицій є такі галузі як промисловість (49% від загальних обсягів залучених в економіку Київської області іноземних інвестицій), оптова та роздрібна торгівля (16%), операції з нерухомим майном (11%), сільське господарство (6%), будівництво (5%), транспорт (4%).

«Важливим інструментом розвитку економічного потенціалу Київщини є створення належних умов для покращення інвестиційного клімату в регіоні. На даний час в області вже діє Програма залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Київській області на 2016-2018 роки, стратегічне значення якої спрямоване на створення передумов для залучення інвестицій, підвищення рівня інвестиційної привабливості регіону, активізацію інвестиційних процесів для залучення вітчизняних та іноземних інвесторів», — повідомив Максим Мельничук.

За словами керівника столичної області зараз чимала кількість проектів регіонального розвитку потребує залучення ресурсів від міжнародних фінансових інституцій, коштів міжнародної технічної допомоги та грантових коштів. Наразі в регіоні відсутня інституція, яка змога б взяти на себе функції розробки та управління проектами розвитку, залучення інвестиційних, кредитних та грантових ресурсів. З цією метою на Київщині планують створити Агенцію регіонального розвитку області, на яку буде покладено завданнянезалежно та рівновіддаленою від всіх суб’єктів регіонального розвитку здійснювати організацію та моніторинг виконання Стратегії.

Голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук також наголосив, що одним із найбільш вагомих аспектів подальшого розвитку економічного потенціалу Київщини є реалізації інфраструктурних проектів, зокрема, будівництво Великої кільцевої дороги навколо Києва загальною протяжністю 214 км. За оцінкою фахівців, реалізація цього проекту загальнодержавної ваги значно посилить роль України як транзитної  держави  через об’єднання 3-х міжнародних та 4-х національних транспортних коридорів, забезпечить подальший розвиток інфраструктури Київського регіону та суміжних областей, а також підвищить безпеку  руху й покращить екологічну ситуацію в столиці нашої держави.

Презентуючи економічний потенціал Київщини, Максим Мельничук відзначив і важливість створення індустріальних парків з урахуванням європейського досвіду на території області. 

«Для успішного розвитку індустріального сектора в Київській області необхідно створити мережу індустріальних парків. Це дасть можливість компаніям розмістити свої виробництва в регіоні і значно збільшити індустріальний, а також агропромисловий потенціал області в цілому. Спільно з органами місцевого самоврядування ми проводимо роботу з виявлення земельних ділянок для розміщення таких парків. На сьогодні вже відібрано 22 таких земельних ділянок загальною площею 840 га», — резюмував керівник столичної області.

Підсумовуючи, голова Київської облдержадміністрації зазначив, що керівництво області докладатиме всіх зусиль для створення сприятливих умов для кожного інвестора у реалізації його проектів на Київщині та налагодження співпраці з польськими інвесторами.