21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

У КОДА обговорили перспективи співпраці між Україною та Республікою Польща

Прес-відділ Київської ОДА

Сьогодні за ініціативи Регіональної ради підприємців у Київській області та за підтримки Посольства Республіки Польща, Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради до Київської області прибула Місія представників польського бізнесу під керівництвом першого заступника Міністра розвитку Республіки Польща пана Єжи Квєцінського.

Під керівництвом голови Київської облдержадміністрації Максима Мельничука відбулася зустріч з представниками місії польського бізнесу у рамках проекту «Poland – KyivOblast’ RegionalBusinessDay». Участь у заході, який пройшов у Київській обласній державній адміністрації, взяли перший заступник Міністра розвитку Республіки Польща пан Єжи Квєцінський, Надзвичайний і Поважний Посол РП в Україні пан Генрик Літвін, перший заступник голови Київської облдержадміністрації Лев Парцхаладзе, в.о. директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА Дмитро Берулава, в.о. Голови Польського агентства інформації та закордонних інвестицій пан Бартломєй Павляк, заступник Директора Департаменту економічної промоції Польського агентства розвитку підприємництва пан Даріуш Войташек, Віце-маршал Мазовецького воєводства пані Яніна Ева Ожеловська, Президент Польсько-Української господарчої палати пан Яцек П’єхота, Голова Міжнародного товариства польських підприємців в Україні пан Пьотр Цярковський та запрошені гості.

Захід був присвячений відкриттю проекту співпраці Міністерства розвитку Республіки Польща з українськими партнерами «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів», який буде реалізовано протягом 2016-2017 років.

Під час офіційного відкриття заходу Максим Мельничук від імені Президента України, Уряду та Київської обласної державної адміністрації висловив подяку представникам польського бізнесу та керівництва РП за відстоювання інтересів України в Європейському Союзі.

«Між Україною і Польщею існує довготривала і плідна співпраця. Товарооборот Республіки Польща і світом складає 400 мільярдів, з яких 1,5 % — співпраця з Україною. Ця статистика хоч і невелика, але відкриває нам великі перспективи для того, щоб Польща була дороговказом для України до Європейського союзу», — зазначив керівник області.

Максим Мельничук зауважив, що польський досвід у плані реформування економіки та децентралізації для України є безцінним, адже запровадивши цей досвід наша країна може провести відповідну реформу набагато швидше.

«Нам потрібно реалізовувати як бізнесові проекти по співпраці, так і проекти, які стосуються децентралізації, утворення територіальних громад і організації функціонування місцевого самоврядування в Україні. Імплементація польського досвіду у нашій державі може пришвидшити таку ж реформу в 2-2,5 рази», — наголосив голова Київської ОДА.

Генрик Літвін зазначив, що подібні зустрічі вкрай важливі для збільшення безпосередніх польських інвестицій.

«Рівень польських інвестицій в Київській області це більш ніж 100 млн доларів, тобто 12-13 % в Україні. Ці вкладення — це нові технології, експортна продукція, нові стандарти праці, це вклад в регіональне життя через гуманітарні та благодійні акції», — розповів Надзвичайний і Поважний Посол РП в Україні.

В межах заходу відбулася пленарна сесія, на якій учасники зустрічі провели демонстрацію презентацій можливостей співпраці з боку польських та українських підприємств. Зокрема, були висвітлені питання щодо інвестиційного потенціалу Київської області.

Лев Парцхаладзе зазначив, що по всіх показниках Київська область займає 6 місце в Україні серед інших областей. Саме Київщина є лідером в нашій країні по будівництву, адже 2-й рік поспіль в експлуатацію тут вводиться біля 2 млн кв. м, а це 15 % по всій Україні. Інший показник – роздрібна торгівля, яка за рік складає біля 90 %. Це дає можливість розвитку середнього та малого бізнесу.

«В Україні добре розвинене сільське господарство, великий промисловий та туристичний потенціал. Добре також розвинена сфера послуг, яка приносить 40 % доходу для області. Але найважливіше те, що в Україні є висококваліфікований трудовий ресурс», — розповів перший заступник голови Київської облдержадміністрації.

Окрім цього відбулися презентації з питань щодо інвестиційних проектів області, інвестиційного потенціалу Польщі, підтримки малого та середнього бізнесу в Польщі та інші.

Також під час зустрічі між Київською обласною державною адміністрацією та Польсько-українською господарчою палатою відбулося підписання Меморандуму про співпрацю.