30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Завдяки польському досвіду ми зможемо вивчити системи регіональної підтримки», – Максим Мельничук

Прес-відділ Київської ОДА

Сьогодні відбулася зустріч керівництва Київської обласної державної адміністрації з  польською делегацією на чолі з першим заступником Міністра розвитку РП, паном Єжи Квєціньскі, яка пройшла у рамках проекту «Poland – Kyiv Oblast’ Regiоnal Business Day».

По завершенню зустрічі відбулася прес-конференція голови Київської облдержадміністрації Максима Мельничука та першого заступника Міністра розвитку Польської Республіки Єжи Квєцінського.

Максим Мельничук зазначив, що після офіційного відкриття заходу, на пленарній сесії, відбудеться підписання Меморандуму про співпрацю між Київською обласною державною адміністрацією та Польсько-українською господарчою палатою.

«Цей Меморандум дасть можливість імплементувати польський досвід по децентралізації влади та економічній співпраці розвитку проектів, які підтримують малий та середній бізнес. Завдяки чому Україна отримає можливість скоротити терміни проходження реформування економіки, особливо регіональної, і протягом найближчих 5-10 років вийти на рівень позитивної динаміки в галузі економічного зростання. Цей досвід допоможе нам вивчити системи регіональної підтримки», — зазначив Максим Мельничук.

Голова Київської ОДА також додав, що у співпраці українських та польських бізнесменів більше половини складають проекти, які стосуються промисловості. Зокрема, Максим Мельничук наголосив і на тому, що польський бізнес більше спрямований на розробку інфраструктурних проектів, які стосуються будівництва та реконструкції нових доріг, підтримки сільського господарство, а також розвитку харчової промисловості.

У свою чергу перший заступник Міністра розвитку Республіки Польща зауважив, що успіх Польщі щодо розвитку регіонів — це не лише досвід Європейського Союзу, а також її власний досвід.

«Протягом 25 років в Польщі ми намагалися розвивати регіони, щоб цей розвиток ішов не лише з центральних адміністрацій, а щоб це передавалося на місця. Ми хочемо, щоб Україна перейняла та використала наш досвід. Це стосується не лише розвитку бізнесу, а й соціальної сфери та культури. Україна сьогодні знаходиться на шляху євроінтеграції, тому це дуже важливо для розвитку її регіонів», — наголосив пан Єжи Квєцінський.

Він також зазначив, що у Польщі на розвиток кожного регіону виділяється приблизно 2 млрд євро.

«Для розвитку країни надзвичайно важливим є розвиток регіонів, а не лише її центру. Щоб нормально функціонував бізнес, щоб були утворені проекти підтримки бізнесу. Тому ми хочемо допомогти Україні у створенні стратегій та проектів розвитку регіонів і бізнесу, щоб саме люди відчули на собі результати цих реформ», — підкреслив перший заступник Міністра розвитку Республіки Польща. 

IMG 0186

IMG 0191

IMG 0220

IMG 0243

IMG 0268