21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Я знаю Конституцію України: свої права і обов’язки»

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

У традиційному і водночас новому форматі відзначили у Вишгороді 20-річчя з дня прийняття Конституції України. Вранці 28 червня лягли квіти від Вишгородської міської і районної громад до пам’ятника Т. Шевченку, а ввечері — до Інформаційного стенду пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Секретар міської ради Тетяна Бражнікова, заступник міського голови Ігор Свистун, заступник голови райдержадміністрації Марина Мельник, радник голови РДА Степанія Сідляр говорили про те, що ми разом маємо будувати нову державу, наголошували: зміни насамперед починати слід із самих себе, щоб не платити за свою байдужість, як Південь і Схід України.
Надвечір на площі біля адмінбудинку було велелюдно: дошкільнята і старшокласники, батьки і громадськість, працівники міської ради та райдержадміністрації зібралися на… брейн-ринг.
— Аби реалізувати Конституцію — треба діяти і владі, і звичайним громадянам. Аби реалізовувати свої права на практиці, треба їх спочатку вивчити, — сказали секретар міськради та заступник голови ВРДА і запропонували дошкільнятам екскурсію у права та обов’язки людини — у формі інтерактивної гри, яку провела Тетяна Негоденко (БК «Енергетик»). Малеча, бавлячись, опановувала своє право на ім’я, на життя і повагу, вивчала не лише права, а й обов’язки, а потім радо поласувала смаколиками (вручали їх дошкільнятам ті ж Т. Бражнікова та М. Мельник).
Далі в інтелектуальний «бій» кращих знавців Конституції України вступили старшокласники Старопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (команда «Правоцвіт»), Вишгородської районної гімназії «Інтелект» (команда «Феміда-Інтелект»), Вишгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 (команда «Феміда») і Технічного ліцею Національного технічного університету України «КПІ» (команда «Мозаїка»).
Четверте місце посіла команда «Правоцвіт», третє — «Феміда-Інтелект» — і розгорнулась запекла боротьба за перше місце між Вишгородською ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 і Ліцеєм. Двічі обидві команди набирали однакову кількість балів. Врешті вийшли на герць капітани команд. Переконливішим у двобої був 10-класник Костянтин Полуда, він приніс команді «Феміда» і рідній Першій школі перемогу.
Учні Вишгородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 отримали в подарунок яскраві, пізнавальні енциклопедії від РДА та міської ради і зможуть постійно вдосконалюватись у правовому полі.
Родзинкою свята стало командне розгадування тематичних кросвордів … усією родиною. Всі охочі мали змогу перевірити себе на знання Конституції України, одержали море позитиву, а головне — корисної інформації та громадянської свідомості.