05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Депутати «ЗА» виділення землі бійцям АТО: шукають альтернативу

Вікторія ШМИГОРА

Третього червня відбулася чергова XII сесія Вишгородської міської ради. За результатами розгляду та опрацювання профільними комісіями питань порядку денного ряд їх зняли на доопрацювання.
Планували розглянути більше ста питань. Та, попри намічені плани, розглянули лише сім.
На засідання прийшло близько десяти учасників АТО. Вони вимагали вирішити питання із законним виділенням їм земельних ділянок. Спілкування проходило на підвищених тонах. І навіть слова т. в. о. Вишгородського міського голови Тетяни Бражнікової про те, що питання про видачу земельних ділянок немає у порядку денному сесії, не понизили градус розмови.

Зрештою, десятьох військовослужбовців включили до дорадчої ради при депутатській земельній комісії. Тетяна Бражнікова запропонувала зробити перерву та поспілкуватись із бійцями АТО.
Після перерви депутати розглянули бюджетні питання та затвердили склад комісії з підготовки та проведення інвестиційних конкурсів щодо будівництва, реконструкції об’єктів житлового, нежитлового призначення та соціальної інфраструктури м. Вишгорода, затвердження її складу та обрання голови комісії. Решту питань розглядали 10 червня.
Про ситуацію із виділенням землі учасникам АТО та родинам загиблих вишгородців розповідає заступник Вишгородського міського голови Олексій Рачинський:
«Сьогодні у місті немає вільних земельних ділянок. Тому, аби забезпечити хлопців землею під забудову, ми повинні домовитися з одним із крупних землекористувачів, що є на території Вишгородської міськради. Перший – це Каскад Київських ГЕС і ГАЕС. На днях відбулася зустріч із генеральним директором «Укргідроенерго» Ігорем Сиротою. Він створив робочу групу і доручив вивчити питання щодо можливості виділення землі учасникам АТО там, де немає підземних комунікацій «Укргідроенерго». Але поки що ситуація невтішна, бо вся їхня територія вкрита підземними комунікаціями, які забезпечують водопостачання та водовідведення у верхньому акумулюючому басейні і самої підстанції з виробництва електроенергії.
Інший землекористувач – КП «Святошинське лісопаркове господарство», підпорядковане Київській міській раді. Це підприємство самостійно не може прийняти рішення щодо відмови від земельної ділянки та передачі її до земель запасу Вишгородської міської ради, тому ми ведемо перемовини з Київською міською радою з даного питання. Тільки відповідно до рішення або розпорядження Київської міської ради зазначена земельна ділянка може бути погоджена, і тоді можна буде виносити на сесію міської ради питання щодо її прийняття до земель запасу Вишгородської міської ради з подальшою передачею учасникам АТО.
Наступний землекористувач – Київська лісова науково-дослідна станція. Ми вже неодноразово спілкувалися з її представниками. Але компетенція зміни земель лісогосподарського призначення належить Кабінету Міністрів України. Сьогодні це зробити майже неможливо.
Четвертий великий землекористувач – військова частина, яка знаходиться у західній частині Вишгорода. І є певна територія, не обгороджена військовою частиною, яка може бути використана для індивідуальної житлової забудови. Зараз ми вивчаємо юридичні можливості по цьому питанню, оскільки ці землі є землями оборони.
Ось такі чотири землекористувачі, чотири шанси, чотири варіанти чи напрямки, по яких можемо рухатись.
Облік заяв на отримання земельних ділянок ведеться у 25-ому кабінеті адмінбудинку (1-й поверх).
Нині зареєстровано 187 учасників АТО (заяви з цільовими призначеннями для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд).
(Докладніше чит. у наступному номері)