21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Старожитності Вишгородщини»

Ірина ПИРОЖЕНКО,
директор Вишгородського історико-культурного заповідника

27 травня у Вишгороді, у великій залі адмінбудинку (пл. Т. Шевченка, 1 (спасибі районній раді) відбулася XXII наукова конференція «Старожитності Вишгородщини», присвячена 1070-ій річниці від першої згадки про наше місто у літописах.
Науковців, істориків, археологів, краєзнавців, зберігачів історико-культурної спадщини України привітали голова Вишгородської РДА Олександр Горган, представник Управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації, начальник відділу у справах релігії та національностей Марія Бардин, яка передала вітання учасникам конференції від голови КОДА Максима Мельничука, а також представники місцевої та районної влади.
Заступник голови Київської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Наталія Булаєвська зробила екскурс у минуле – початок 1990-х років.

З цікавою науковою доповіддю виступив заступник директора з наукової роботи Національного Києво-Печерського заповідника, професор, доктор історичних наук Сергій Пивоваров. Кандидат історичних наук, директор центру археології Києва Михайло Сагайдак презентував тему «Археологічні розкопки на Поштовій площі у Києві». Археолог заповідника, кандидат історичних наук Всеволод Івакін представив доповідь «Археологічні знахідки у Вишгороді в 2014-2015 роках». Були розкриті теми з історії Межигір’я.
Гострою в професійному дискусійному діалозі науковців залишилась тема «Збереження автентичних історичних ландшафтів літописного Вишгорода». Наше рідне місто заслуговує дбайливого збереження історичної спадщини, та, на жаль, це не виконується.
Науковці в ухвалі конференції висловили спільну думку, що територія давнього Вишгорода (Х-ХІІ ст.) – унікальна пам’ятка історії, культури, археології, архітектури та природного ландшафту, яку необхідно ретельно оберігати. Також учасники конференції ініціювали перед Вишгородською міською радою прийняття міської програми збереження історичної спадщини древнього міста, ремонт архітектурних пам’яток 1905 року – Земської школи та будинку Клюкви.
У супроводі старовинного музичного інструменту (торбан) сестри Марія та Дарина Віксніни заспівали українські та польські пісні для учасників і гостей конференції.
Матеріали наукових доповідей будуть надруковані окремою збіркою і передані для бібліотек міста, району та шкіл.