29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Олексій Момот: Я подав заяву, що у мене є факти, які можуть спростувати звинувачення

1

Вікторія ШМИГОРА
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ «Вишгород»

Апеляційний суд Києва у черговий раз відклав розгляд апеляції щодо запобіжного заходу до Вишгородського міського голови Олексія Момота, перенісши судове засідання на 30 травня. Анонсоване засідання, яке мало розпочатись 12 травня о 12:45, розпочали близько 15:00. І тривало воно…5 (!) хвилин. Нагадаємо, перше засідання (26 квітня) перенесли на 12 травня, бо суддя не встиг ознайомитись із матеріалами справи. 
Цього ж разу засідання зсунулось по часу, бо заплановані розгляди інших справ затягнулись. І яке ж було розчарування вишгородців, які все-таки дочекались завершення попередніх засідань, коли оголосили, що в одного із суддів різко погіршилось самопочуття. Дуже хочеться вірити, що це лише збіг обставин. 
По завершенню судового засідання 12  травня ц. р. Вишгородський міський голова Олексій Момот дав прес-конференцію центральним телеканалам, під час якої зазначив: слідчими органами щодо його справи не проведено жодних дій.
«Разом із захисниками одразу після суду ми поїхали до прокуратури Київської області, де я сам попросив слідчого, який веде це кримінальне провадження, допитати мене. 
Я подав заяву, що у мене є факти, які можуть спростувати звинувачення. А саме – що з’явився ключовий свідок по цій справі. На мій подив, прокурор спочатку погодився, але згодом сказав, що у нього немає на це часу. Це починає виглядати просто комічно», – розповідає Олексій Момот. 
За його словами, звинувачення базується на показах однієї людини, а саме такого собі Семенчука Дмитра Івановича, 1983 року народження, уродженця с. Коритне Чернівецької області.
Згідно з протоколами його допиту від 9 та 14 квітня 2016 р., він є заступником директора компанії ТОВ «Євробуд-77». Це та компанія, від якої Олексій Момот нібито вимагав хабару1 мільйон євро. У протоколах вказано адресу Д.І. Семенчука, серію та номер паспорта. Закономірно, що захист клопотався, аби цю особу викликали на наступне судове засідання як головного свідка. Суд задовольнив клопотання, але органи слідства на наступне засідання привезли лише заяву Семенчука, про те, що нібито він нездужає. Жодних довідок не надали. 
Було ще декілька спроб викликати Д. І. Семенчука, але завжди знаходились причини, через які це було неможливим.
Проте, адвокату зі сторони захисту, маючи на руках дані заявника, вказані у протоколі, таки вдалося відшукати цю людину. 
«Уявіть, яким було наше здивування, – продовжує Олексій Момот. Адже Дмитро Семенчук – мешканець села приїхав до Києва кілька років тому і торгує овочами на Лівому березі. Проживає у зйомній квартирі, має двоє діток. Чув, що якогось там мера затримали на хабарі – лише з новин. А тут приходять і заявляють, що це він особисто нібито давав хабар та писав заяву. 
Зі слів захисника, який із ним спілкувався, у чоловіка був справжній шок. Він просто не міг у це повірити. 
Коли його ознайомили із першою сторінкою протоколу, він сказав, що ні в якій компанії «Євробуд-77» ніколи не працював, а про історію з «хабарем» знає лише з новин. Тобто, протокол із свідченнями, на якому грунтується обвинувачення, на суді, який мав відбутись 12 травня 2016 р., було б спростовано. Але так сталося, що суддя занедужав…
Д.І. Семенчук дав свідчення моєму захиснику. Складено відповідний протокол. Все це зафільмовано на відео. Семенчук добровільно надав свій паспорт, аби звірити інформацію із зазначеною у протоколі. Все співпадає. Особу людини підтверджує і військовий квиток та водійське посвідчення. Людину ідентифіковано на 200%.Єдине, що не співпадає, – це те, що Д. І. Семенчук працює у ТОВ «Євробуд-77». 
На підтвердження цього він добровільно погодився піти на засідання суду та у прокуратуру, аби надати свідчення.» 
Дмитро Семенчук уже звернувся до правоохоронних органів стосовно злочинного використання його паспортних даних. 
У захисту є лише здогадки. Найбільш вірогідно, що хтось скористався паспортними даними цієї особи. Можливо, паспорт підробили. І, можливо, саме у такий спосіб слідство ввели в оману. Проте, маючи ідентифікаційний код, можна пересвідчитись, що така людина ніколи не працювала у компанії «Євробуд-77». У матеріалах справи зазначено, що Семенчук влаштувався з 1 квітня ц.р. заступником директора у цю компанію, а вже 4 квітня невідома особа вимагала у нього хабар.
Захисники міського голови Вишгорода зазначають, що це неспростовний доказ того, що справу сфабриковано. Заявника немає. Компанія «Євробуд-77» є, але в неї ніхто нічого не вимагав, і про це центральним каналам у перші ж дні заявив її директор Євген Дука. Він зазначав, що обвинувачення абсурдні. Нині Євген Дука не виходить на зв’язок, його телефони не відповідають, і на будівельному майданчику та в офісі він не з’являється. 
Питання в іншому. Кого ж опитував слідчий прокуратури? Хто давав покази і хто замовник? Олексій Момот підкреслив, що він разом із захистом звертатиметься до правоохоронних органів, аби ініціювати розслідування стосовно того, хто це все організував і хто давав покази в прокуратурі. 
Сподіваємось, що слідство швидко та об’єктивно розбереться у цьому питанні.

P.S: 15 травня 2016 р.на чергове віче біля адмінбудинку у Вишгороді зібрались активні вишгородці, які підтримують Олексія Момота. Дізнавшись із перших вуст про нові цікаві факти у кричущій справі, яка сколихнула у квітні всю Україну, громада, м’яко кажучи, була обурена. 
Люди вимагають справедливості. А від центральних телеканалів, які вилили стільки бруду на Вишгородського мера, вимагають публічних вибачень, бо вважають це особистою образою.