09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Цеглинки» Всесвіту

Христина МИЦИК
ФОТО

Напередодні Дня матері Федерація жінок України провела Міжнародну конференцію «Загальнолюдські цінності — запорука миру та злагоди у Всесвіті». До півтисячі представників державних установ та громадських організацій, митців, освітян, гостей із США, Японії, Великої Британії, Австрії та Білорусі зібралися у концертному залі Київського університету імені Бориса Грінченка. Були там і представники міста Вишгорода та Вишгородського району.
На порозі цього вишу учасників конференції зустрічав оркестр Київського військового ліцею ім. І. Богуна. Вітання прозвучали від проректора університету з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Таїсії Бєлофастової, заступника директора департаменту із захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Володимира Вовка, голови Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» (Україна) Тетяни Коцеби, президента Федерації жінок за мир в усьому світі (США) п. Ангеліка Селлє та члена Ради директорів ФЖМС (Європа) п. Тіни Кумбс.
Творчими вітаннями потішили присутніх Світлана Весна, зразковий художній колектив театру танцю «Київські барви», гурт «Козацькі забави». Приємною несподіванкою стала лотерея із цінними призами, один із яких, до речі, виграв краєзнавець Геннадій Ніколаєнко (с. Нові Петрівці).
Під час конференції також нагородили переможців щорічного конкурсу дитячих творів «Моя мама — найкраща», ініційованого ФЖМС (Україна) разом із виданням «Справи Сімейні»: Андрія Горбача — учня 3-А класу Козелецької гімназії № 1 (Чернігівщина), Ірину Михайленко — ученицю 11 класу Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Макарівського району (Київщина), Кароліну Шнурову — ученицю 10 класу Київської спеціалізованої школи № 96 ім. О. К. Антонова.
Стрижнем заходу стала щорічна (вже дев’ята) церемонія: 10 жінок України отримали нагороду «Жінка року» в таких номінаціях:
мати льотчиці-бранки Марія Савченко — «Жінка – мати патріота»;
світова легенда гімнастики Альбіна Дерюгіна — «Жінка-тренер»;
голова Всеукраїнського благодійного фонду зі справ вимушених переселенців Оксана Єрмішена — «Жінка — громадський діяч»;
розвідниця партизанського загону ім. Чапаєва, 92-річна Віра Волкова — «Жінка-ветеран»;
відома по роботі у багатьох ЗМІ Людмила Чечель — «Жінка-журналіст»;
зав. дитячим відділенням Тетіївської ЦРЛ (Київщина) Лариса Присяжна —«Жінка-медик»;
зав. організаційно-масовим відділом Будинку дитячої творчості Шевченківського району столиці Тамара Котеля — «Жінка-педагог»;
вимушена переселенка з Донецька, підприємець і мати чотирьох синів Любов Агєєва — «Жінка — багатодітна мати»;
поетеса Ніна Шаварська та співачка і громадська діячка Людмила Салюта.
Цікаве спілкування та обмін контактами тривали і після закінчення конференції. Так, Марія Савченко поділилася зі мною заповітною мрією доньки — створити українську армію новітнього зразка (скоро побачимо міністра оборони України Надію Савченко), Альбіна Дерюгіна, брат якої загинув на Сході України, розповіла, як чекали визволення під час німецької окупації.
Несподіваним для всіх учасниць розмови стали переконання Ангеліки Селлє: «Нам потрібні чоловіки з Шевченковим серцем», її обізнаність з українською історією (так, вона порівняла дух українського волонтерства зі служінням княгині Ольги, яка розповсюджувала в Київській Русі християнство) та її вибачення за те, що в останні роки США вже не взірець демократії, а навпаки — уособлення пороків.
«Сім’я — це школа любові, наріжний камінь суспільства, і сім’я має бути повноцінною — тато, мама, діти, і кожний має виконувати свою суспільну роль. Ми маємо захищати наших дітей від збочень і викривленого світогляду, котрі нав’язуються через різні суспільні сфери, аби призвести до викорінення роду людського, тобто до кінця світу. Та кінця світу не буде, бо світ захищатимемо ми, жінки!» — говорили всі без винятку. А Британка Тіна Кумбс підкреслила: вектор роботи Федерації — гідність жінок, які передають свою енергію чоловікам, а відтак — утверджують стабільність і мир у родині й у всьому світі.
«Загальнолюдські цінності – «цеглинки» Всесвіту», — сказала у бліц-інтерв’ю газеті «Вишгород» Тетяна Коцеба, яка навела приклад впливу жіночих громад на ліквідацію ядерних програм. Голова української Федерації жінок наголосила на тому, що запорукою свободи, миру і гармонії є виконання існуючих законів, найперше тих, що захищають загальнолюдські цінності. А запорукою нормальної сім’ї є паритет чоловіка і жінки: авторитет батька як глави родини та взірця мужності для хлопців, мудре виховання дітей матір’ю, котра розподіляє обов’язки традиційно. І лише міцна сім’я, зосереджена на універсальних цінностях, може бути основою процвітаючого суспільства.

1

2

3

4

5

6

7

8