28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Весняні турботи весь рік тримають

0002

005

Ігор СВИСТУН, заступник міського голови

Благоустрій міста — справа копітка і щоденна, якщо не сказати — цілодобова. Прибирати і вивозити сміття треба регулярно. Та, окрім цього, є ще чимало робіт, із якими я хотів би познайомити читачів газети «Вишгород».
А зроблено — чимало. Впродовж оголошеного загальноміського місячника благоустрою відбулося кілька толок, у яких взяли участь депутати міськради на своїх округах, працівники міськради, а головне — до них активно долучилися вишгородці, надто — молодь. Представникам багатоповерхівок і кварталів приватного сектору міською владою безкоштовно надавались рукавиці, мішки та граблі, а комунальні підприємства міста здійснювали вивезення зібраного сміття. Велика подяка — директору РКП «Комунальник» Олександру Мартиненку за безкоштовний прийом на сміттєзвалищі (біля с. Нові Петрівці) 14 вантажівок зібраного по Вишгороду під час толок сміття.
Із початку весни із міста вивезено до 40 вантажівок негабаритного та будівельного сміття (одна автівка — приблизно шість кубометрів). Здійснено кронування 50 аварійних пірамідальних тополь. На звернення мешканців перших поверхів обрізано гілки дерев, які затемняли квартири чи під’їзди. Це — іще приблизно 70 вантажівок. Під бордюрним каменем тротуарів упродовж двох місяців здійснювалось прибирання піщаного сміття, що залишилось після зими (вивезено біля 30 машин).
До Великодня у Вишгороді побілено бордюрний камінь, опори зовнішнього освітлення та дерева, виконано значний обсяг нанесення дорожньої розмітки. Дві ночі у місті працював автомобіль-«пилосос», наданий керівником Печерського ДЕО.
З першими весняними променями розпочалось оновлення зелених газонів, вигрібання сухої та підсівання й підживлення добривами свіжої трави у парках і скверах. Закуплено та додатково розміщено по Вишгороду 20 бетонних квітників і 100 бетонних урн. До 8-9 травня по всьому місту розквітнуть новими барвами існуючі клумби. На флагштоках на площах і вулицях центру міста замайоріють новенькі полотна Державного прапора України. По скверах та парках міста за два весняних місяці висаджено до сотні дерев і кущів.
По всьому місту проведено технічний огляд дитячих і спортивних майданчиків. Замінено та відремонтовано елементи, які цього потребували. Так, на галявині Казок (сквер на вул. Шкільній біля гімназії «Інтелект») відремонтовано та пофарбовано сцену, зараз замінюється огорожа, що відділяла сквер від території буд. 1-а-б на вул. В. Симоненка: плетений тин, що вийшов із ладу, заміняють на більш міцний паркан — дерев’яний, з металевою основою. З автором дерев’яних скульптур-фігурок казкових героїв є домовленість: упродовж року поштучно заміняти їх на нові (обстеження виявило, що їхня реконструкція буде дорожчою, ніж заміна).
На дитячі майданчики завезено пісок у пісочниці. На прохання вишгородців повсюдно встановлюються таблички «Вигул собак, паління цигарок та розпивання спиртних напоїв тут заборонено».
У туалеті в центрі міста (біля пошти) — розмерзлось усе (водопостачання та водовідведення: вода і каналізація) — через те, що взимку його ніхто не обслуговував. Зараз поміняли все, найближчим часом його відкриватимуть. Є й поточна проблема: миючі засоби та прибирання передбачено не в такій кількості, як треба. Аби не було навантаження на міських комунальників, у планах міської влади — закріпити когось із приватних підприємців, які здійснюють торгівлю у центрі міста, щоби контролювати та обслуговувати туалет.
На автобусній зупинці біля БК «Енергетик» повідпадала пластикова вагонка, цей недолік усунуто. Уздовж усієї вул. Набережної відремонтовано та пофарбовано декоративну огорожу. Здійснено поточний ямковий ремонт усіх центральних доріг міста та облаштовано дві нові автостоянки (на вул. Шкільній та на вул. Т. Шевченка — біля адмінбудинку).
У роботі – близько десятка проектів стосовно ремонту доріг та реконструкції прибудинкових територій: на вул. Межигірського Спаса та Глібова (від газової служби до перетину з вул. Набережною); на вул. Шкільній (від перетину з вул. Київською до водонапірної станції та від РАГСу до «Варуса»); а також на вул. В. Симоненка, 1, 4; вул. Б. Хмельницького, 3, 6; вул. Н. Шолуденка, 3, 5, 6; просп. І. Мазепи, 2; та заїзний під’їзд до буд. на просп. Т. Шевченка, 6, 2-г, 2-д. Найближчим часом приступаємо до ремонту вул. Святославської та тротуару на вул. Ю. Кургузова, 10.
На Провідний тиждень (Батьківські дні) найбільш гарячим місцем для комунальників міста стають новий і старий цвинтарі. Туди вже завезено п’ять автівок чорної землі. Відремонтовано колонку біля старого кладовища, у колодязь на новому кладовищі завезено дві бочки води, окрім цього — впродовж 7-9 травня там стоятиме водовозка, звідки можна набрати воду.
Зовнішнє освітлення відновлено на вул. Шкільній — від перетину з вул. Т. Шевченка до території гімназії «Інтелект», а також на вул. Київській — біля гаражного кооперативу «Київський». Ідуть роботи з відновлення вуличного освітлення на вул. Н. Шолуденка — від заводу «Карат» до виїзду на Нові Петрівці. Саме у цьому місці буде облаштовано два пішохідні переходи (безпечний перехід — це додаткові опори, напрямок світла з яких буде спрямовано саме на перехід пішоходів). На даному відрізку траси встановлюються нові економічні модульні світильники.
Розробляється проект із заміни усіх світильників у м. Вишгороді на економічні модульні. Таким чином вдасться вмикати освітлення у більш необхідний для мешканців час — особливо восени та взимку, коли рано темнішає.
У травні має бути завершена реорганізація Комунального підприємства житлово-комунального господарства Вишгородської міської ради. Відтепер два новостворених комунальних підприємства — КП «Благоустрій» і КП «Управляюча компанія» — зможуть більш належно виконувати поставлені перед ними цілі та задачі, такі як ремонти дахів, під’їздів і внутрішньобудинкових систем водо- і теплопостачання.
За два весняних місяці виконано значний обсяг робіт із очищення дощової каналізації: прочищено відкриту канаву на вул. М. Гриненко (забрудненість якої призводила до підтоплення буд. 1) та закритого колектору на вул. В. Симоненка (забрудненість якого, в свою чергу, призводила до затоплення дитячих майданчиків на території ДНЗ «Сонечко» та території буд. 4). У планах — промивка замулених на 80-90 % дощових колекторів на вул. Н. Шолуденка та вул. Київській. Покіс трави по місту трохи відстає від запланованих необхідних робіт, та найближчим часом ситуацію буде вирівняно.
Хочу підкреслити, що, попри певну зовнішню нестабільність та зацікавленість деяких кіл у скандалах навколо Вишгорода, — у міськраді тримають руку на пульсі усіх міських проблем, а міські комунальники працюють у звичному режимі. Я особисто приймаю вишгородців із комунальних проблем не лише у приймальні дні. Так, днями приходили активісти з Гори – щодо прибирання багаторічних завалів за парканом старого цвинтаря з боку гаражів. Вважаю це спільною турботою депутата, мешканців і міських комунальників, а до роботи братися — гуртом!