31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Клерико – кращий в Україні

kler (1)

kler (2)

kler (3)

kler (4)

kler (5)

kler (6)

Валентина ЧИСТЯК

ФОТО – архів «Клерико»

«На змагання такого рівня важко потрапити, а ще складніше – в них перемогти», — каже Ольга Пінчук. І все ж перемога у Чемпіонаті України за версією IDO, який протягом двох днів (23-24 квітня) тривав у спорткомплексі «Меридіан» (м. Київ), стала ще однією вагомою сходинкою, на яку піднявся Вишгородський танцювальний колектив «Клерико» зі своїм художнім керівником, хореографом-постановником О. Пінчук.
Першого дня «Клерико» показав три номери у номінації «танцювальне шоу» за участю 83 вихованців. Два з них поважне журі визнало кращими: перші місця посіла доросла група (12-20 років) з композицією «Безлад у зірковому готелі» та середня група (9-11 років) – «Один день із життя мух». Молодші (6-8 років) з номером «Снігові забави», який виконували лише вдруге, посіли друге місце.
Наступного дня на змаганнях у стилі «модерн» вишгородський колектив знову справив фурор. Міжнародне журі не могло всидіти на місці: танцювальну композицію «Сторінка із щоденника для двох» визнані майстри знімали на свої мобільні телефони і, переглянувши всі інші номери, першість віддали «Клерико»!
Спільна робота художнього керівника Ольги Пінчук, балетмейстера Аліни Кульбаби, репетиторів Софії Мельник і Марії Чури, костюмера Людмили Чури (усі були в захваті від костюмів!) має справді високий результат.
«Зазвичай, після виступів судді виводять «плюси» і «мінуси» кожного учасника, – розповідає О. Пінчук. – Про постановку наших номерів, хореографію, техніку говорили лише позитивне. Тобто, виборовши перемогу на Чемпіонаті України, ми можемо достойно представляти нашу державу на Чемпіонаті Європи. Відбудеться він восени цього року. Тож попереду у нас – удосконалення техніки, фізична підготовка на стадіонах міста, робота над костюмами.
І, звісно, для участі у Чемпіонаті такого рівня потрібні чималі кошти. Плануємо якусь суму заробити своїми силами – покажемо у Києві спектакль «Аліса в країні чудес» (його вже приймали на «ура!» у Європі). На жаль, у Вишгороді немає для цього відповідної сцени. Хоча б – підійшов обладнаний відкритий майданчик.
Будемо щиро вдячні за фінансову підтримку спонсорам та меценатам, які уболівають за наш колектив і достойне представлення Вишгорода та України на європейському рівні.
У цьому році колективу – 15 літ! Це гарний вік. І ми багато можемо».
* * *
24 квітня молодша група колективу вирізнилась і на конкурсі Ukrainian Dance Grand Prix – виборола I місце з танцювальною композицією «Час чаювати»!