28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Ішлося про захист прав Вишгородського мера та «чорнобильців»

3

18 квітня у великій залі адмінбудинку відбулося спільне засідання двох сесій — позачергових IX сесії міськради і VIII сесії районної ради VII скликання. 32 міські депутати поіменним голосуванням більшістю голосів (31 — ЗА, 1 (Валентина Парчук) — УТРИМАВСЯ) ухвалили звернутися до Президента України, Генеральної прокуратури України та Київської обласної ради щодо захисту Вишгородського мера О. Момота.
Так само поіменним голосуванням їх підтримали 30 районних депутатів (із 31 присутнього на спільному засіданні). У дебатах депутат райради Олександр Таран закликав не робити правових оцінок. А депутат Ірина Побідаш висловилася проти звернення.
Другим пунктом порядку денного сесії райради був розгляд звернення до Президента, Прем’єр-міністра та Верховної Ради України щодо накладення вето на закон № 2093 «Про внесення змін до закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (щодо соціального захисту постраждалих осіб)». Обранці районної громади вислухали депутата Валентину Духоту та рішуче висловили свою думку: на постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи не треба економити, надто — напередодні 30-х роковин аварії на ЧАЕС.
На початку спільного засідання двох сесій виступив голова Вишгородської РДА Олександр Горган, який інформував присутніх про вимогу вишгородської громади захищати свого мера та скликати для цього спільне засідання сесій міської та районної рад.