01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Кольори життя

12312

Валентина ЧИСТЯК
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Традиції порушувати не можна – за таким принципом лікар-рентгенолог, майстер вишивки Світлана Жовтобрюх уже третій рік поспіль об’єднує вишивальниць, щовесни і щоосені організовуючи виставки їхніх робіт у КЗ «Вишгородська центральна районна лікарня». Нинішня – «Кольори життя» – знову оживила актову залу медичного закладу.

– Роботи, як бачите, різнопланові, як і саме життя, – каже Світлана Іванівна і залюбки представляє своїх колег по роботі і захопленню. До когорти медиків-вишивальниць – Лідії Дубини, Тетяни Караванової, Людмили Коренюк, Тамари Усачової, Наталії Мадан, Надії Терещенко – та майстрів вишивки – Олени Кобзар, Ольги Шаль, Інни Пономарьової, Тамари Лящук, Ірини Пущинської – цього разу приєднався…чоловік. І це стало сенсацією виставки!

… Якось у своїй поетичній присвяті вишивальницям Ольга Дяченко натякнула: мовляв, що ж їм, сильній половині, – слабо? Виявилось – ні. Проте – це велика рідкість. Чоловік майстрині Ольги Шаль Анатолій перейняв це ремесло від мами, Тетяни Йосипівни, і часто вишиває разом із дружиною. Але на загал показав свої роботи вперше: на білому полотні сюжети чорними нитками – «Грецький танок», «Танго», «Двоє», «Букет квітів» та інші.

Анатолію Федосійовичу 72 роки. Він – гарний чоловік, уважний батько, дідусь і син, який піклується про свою 94-річну матір. Свого часу закінчив університет Т. Шевченка. Працював у Київській гідрологічній партії у Вишгороді, згодом 26 років – в «Укртелекомі» (проектував лінії зв’язку).

Оглядаючи роботи, головний лікар Іван Клюзко не приховував захоплено  радів, що стіни зали ожили, заграли різними рукотворними сюжетами і кольорами. І не приховував жалю від того, що таку красу можна побачити лише в режимному закладі – місто на сьогодні не має виставкової зали для широкого загалу вишгородців та гостей.

Бажаючі можуть побачити «Кольори життя» у актовій залі Вишгородської ЦРЛ до 15 квітня.