26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Перші кроки до ОСББ

4

Торі ШУМ
ФОТО — автор, «Вишгород»

Депутати Вишгородської міської ради продовжують консультувати мешканців багатоквартирних будинків стосовно створення ОСББ.
11 березня ц. р. депутат Валерій Виговський, який взявся за роботу на 26 окрузі (вул. Ю. Кургузова, 4-а, 4-б і 6), провів зустріч із мешканцями будинку № 6 на вул. Ю. Кургузова.
Всі будинки на цьому окрузі, окрім Кургузова, 6, відносяться до житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) або об’єднань співвласників багатоповерхового будинку (ОСББ). Тому на прохання депутата вони прийшли на Кургузова, 6, аби мешканці будинку почули інформацію від практиків. Ішлося про створення ОСББ. На вимогу Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» — до 1 липня 2016 року мешканці мають визначитися: самим керувати своєю спільною власністю чи віддати в руки випадку (тобто управляючій компанії, яка виграє тендер).
Кожен із керівників ОСББ чи ЖБК поділився власним досвідом організації та функціонування цих об’єднань. Мешканці ж Кургузова, 6 найперше розповіли про технічний стан свого будинку: протікаючий дах, затоплений через несправну зливову каналізацію підвал, застарілі та небезпечні внутрішньобудинкові мережі. «Хто це буде робити і за чий кошт? — запитували люди. — Ми добросовісно сплачували комунальні послуги впродовж 32-ох років — і що ж маємо у підсумку? Зістарену будівлю та ледве живі мережі держава добровільно-примусово перекладає на наші, вже немолоді плечі».
Водночас цікавились, як боротися із неплатниками, з чого почати об’єднання. Представники будинків, що створили ОСББ, уже зробили перші ремонти, почали ефективніше управляти своїми будинками, контролювати дії постачальників комунальних послуг. І резюмували, що жодне із створених об’єднань не хоче повертатися назад до ЖЕКу.
Звісно, процес переходу до нової форми управління значно простіший у новобудовах, аніж у будинках «зі стажем», старими комунікаціями та без елементарного косметичного ремонту — але й тут він цілком реальний. Так, Кургузова, 2 має майже такий самий, як на Кургузова, 6, вік (29 років тому його ввели в експлуатацію), але це — ЖБК, який наявно демонструє, що розумне керування може витягти із будь-яких проблем.
Валерій Виговський закликав жителів створити ініціативну групу (4-5 осіб), для того, аби мешканці визначились, чого саме вони хочуть.
На капітальний ремонт під’їздів у цьому будинку 2016-го року міська рада виділила 79 тис. грн. Не менших, а то й більших коштів потребує аварійна ситуація, в якій опинився будинок. Після пориву теплотраси неоковирний від народження злив від «Нагорного» так і залишили незабетонованим. Через це стічні дощові води підмивають будинок, а у підвалі — сморід і цвіль, що поступово добирається до квартир. Депутат Виговський пообіцяв докласти всіх можливих зусиль, аби якнайшвидше ліквідувати цю проблему.
А об’єднуватися чи не об’єднуватися — все одно вирішувати співвласникам будинку. Тож зустрічі ще будуть — з результатом.