24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Ухвалено: «Стихійній торгівлі — зась!» А розгляд схем прибирання і тарифів — перенесено

Влас. інф.

Засідання міськвиконкому 17 березня ц. р. відбувалося у великій залі адмінбудинку і тривало майже чотири години. Із них перші дві ішлося про схеми прибирання та тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. З гарячою участю вишгородців.

Літні люди криком кричали про невідповідність своїх пенсій і запропонованих тарифів — і не зважали на те, що підвищення цін на енергоносії та нормативні розрахунки — прерогатива держави, а не виконкому і тим більш не міського комунального підприємства, що надає відповідні послуги.
КП ЖКГ обслуговує 85 будинків міського житлового фонду (із них два — на вул. Парусній, 2 і 2-а, де за договором надає електропостачання місць загального користування). За інформацією директора КП ЖКГ Алли Радівіловської, щодо складових тарифів і площ прибирання до ЖЕКу звернулися 54 ініціативні групи, 20 дійшли повної згоди з фахівцями.
Не брали участі в обговоренні тарифів мешканці багатоповерхівок на: просп. І. Мазепи, 2, 4-а, 5, 13/9 і Т. Шевченка, 7; вул. Б. Хмельницького, 1, 3, 7; М. Грушевського, 3, 5, 6; В. Симоненка, 5, 7; Київській, 2, 5, 8, 12, 20; Ю. Кургузова, 4, 6, 11; Набережній, 4, 4-а, 12; Дніпровській, 4, 5, 3-а, 7, 9, 11; Н. Шолуденка, 7, 6-б.
Брали участь в обговоренні, та не погодили схеми прибирання й розрахунки тарифів мешканці будинків за адресами: просп. І. Мазепи, 1, 6 і Т. Шевченка, 9; вул. М. Грушевського, 7, 9; Н. Шолуденка, 6-в, 6-г; В. Симоненка, 1, 3, 4-а; Шкільна, 7; Набережна, 2, 8; Дніпровська, 1.

Палка дискусія щодо тарифів, прибудинкових територій і площ прибирання в будинках завершилася рішенням перенести розгляд цього питання на два тижні та надати інформацію депутатам вищезазначених будинків — для роботи з людьми, яким треба ще і ще раз пояснити, що найкращий результат буде, коли вони самі візьмуться за управління своїм майном.
Міський голова Олексій Момот наголосив на прозорості роботи КП ЖКГ і закликав мешканців багатоповерхівок обрати, за що саме платити, щоб потім не нарікати: у сусідів, мовляв, прибирають, а в нас — ні.
На засіданні міськвиконкому ретельно обговорили встановлення режимів роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг. Врешті зійшлися на тому, що торговельні точки не можуть працювати пізніше 23:00, а у найближчих планах — реконструкція площі зліва від адмінбудинку (там має бути сквер з майданчиками) та розробка схеми, щоб атракціони і торгівля вписувалися у загальний вид набережної Київського «моря».
Враховуючи чисельні звернення мешканців та суб’єктів підприємницької діяльності, занепокоєння реалізацією продуктів харчування у невстановлених для торгівлі місцях, як наслідок — можливої загрози епідемічному добробуту населення, було скасовано рішення виконавчого комітету Вишгородської міської ради від 17 вересня 2015 року № 224 «Про заходи щодо організації та проведення щотижневого ярмарку-продажу вітчизняної продукції від виробника» — див. статтю Олексія Момота «Про вуличну торгівлю» (рубрика «Пряма мова») на цій сторінці.
Члени міськвиконкому також встановили щоденний ліміт паливно-мастильних матеріалів на транспортні засоби КП ЖКГ та надали дозвіл ТОВ «Житлошляхбуд» на встановлення «лежачого поліцейського» з нанесенням дорожньої розмітки пішохідного переходу («зебри») на проїжджій частині від сходів Алеї дружби до БК «Енергетик» — для безпеки учнів ЗОШ № 1.
З усіх інших пунктів порядку денного прийнято відповідні рішення.