29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про ОСББ та нагальні проблеми

3

Вікторія ШМИГОРА
ФОТО – автор, «Вишгород»

По вулиці Б. Хмельницького в основному розташовані хрущовки та ще й гуртожиток. Однак, як стверджують депутати цього округу, це не привід опускати руки. Вони систематично зустрічаються з мешканцями, аби зрозуміти, які проблеми турбують людей найбільше та що потрібно зробити в першу чергу, аби в цих будинках стало комфортніше жити.
Днями депутати Вишгородської міської ради Володимир та Олена Лісогори організували зустріч із активістами багатоквартирних будинків на вул. Б. Хмельницького, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, М. Грушевського, 1, 3, 12 та пр. І. Мазепи, 7, 10. До зустрічі долучився міський голова Олексій Момот, секретар ради Тетяна Бражнікова, заступник міського голови Ігор Свистун, директор КП ЖКГ Алла Радівіловська та члени виконавчого комітету.
Обговорювали актуальне нині питання – що таке ОСББ, чому потрібно його створювати, з чого треба починати для успішного розвитку будинків тощо. Олена Лісогор нагадала присутнім мешканцям будинків, що із 1 липня 2016 року набуває чинності закон, який передбачає реформування житлово-комунального господарства. Мешканці багатоквартирних будинків самі обиратимуть, яким чином керувати своєю спільною сумісною власністю. Можливість для такого управління надає створення у будинку ОСББ. Що краще для мешканців будинку – ОСББ чи управлінська компанія? Зовсім скоро такий вибір доведеться зробити всім, хто мешкає в багатоповерхівках.
Обговорення тривало більше двох годин. Звісно, питаннями про ОСББ не обмежились. Вишгородці цікавились програмою «Теплий під’їзд», складовими тарифів, ремонтом покрівель.
Міський голова Олексій Момот запевнив, що одним із перших завдань, які він для себе поставив, — це діаметрально змінити ставлення людей до ЖЕКу.
Директор КП ЖКГ та міський голова відповіли на всі поставлені їм запитання. У ході дискусії мешканці будинку так і не зійшлися на думці, що вирішить застарілі проблеми їхніх будинків: об’єднання співвласників (ОСББ) чи управляюча компанія.
Наприкінці зустрічі представники влади, директор ЖЕКу та мешканці будинку домовились про подальшу співпрацю. Звісно, для утворення ОСББ необхідні певні документи, практичні поради, знання процедури. Зразки всіх необхідних документів, теоретичні та практичні поради будуть надані.
Також Алла Радівіловська нагадала усім, що у силу вступають нові тарифи: «Мешканці будинків можуть підійти у КП ЖКГ та ознайомитись зі складовими своїх тарифів. Вони вправі їх коригувати, вирішивши, які послуги їм потрібні, а які — ні», — наголосила вона.