31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Концерт заради життя

IMG 8057

IMG 8063

IMG 8066

IMG 8074

IMG 8083

IMG 8183

Олександр КОНОНЕНКО

ФОТО — Ольга ГУГЛЕНКО, спеціально для «Вишгорода»

У Новопетрівському Будинку культури днями відбулася неординарна подія за участі самодіяльних художніх ветеранських колективів області — благодійний концерт заради здоров’я і життя Михайлика Берези.

Вишгородська районна рада ветеранів (за підтримки Київської обласної організації ветеранів) організувала цей благодійний захід за участі хорових колективів Київської області, щоби зібрати кошти для учня Новопетрівської школи Михайлика Берези, якому лікарі поставили страшний діагноз — гострий лімфобластний лейкоз. Лікування потребує значних коштів — і всі небайдужі люди у той чи інший спосіб долучаються до порятунку хлопчика.

«Крім збору коштів для хворого Михайлика, — коментує подію Таміла Орел, — ми переслідували і ще одну мету — підтримати самодіяльні ветеранські колективи, в яких, у переважній більшості, люди поважного віку, започаткувати через конкурс-огляд своєрідний обмін досвідом, щоб митці могли побачити, як працюють і чого досягли споріднені з ними колективи. Для багатьох аматорів участь у творчих колективах — це справжня підтримка душевних і фізичних сил, яскравий промінець у віконці їхнього життя».

У цьому благодійному заході взяв участь і фольклорний колектив Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування та Вишгородського районного Будинку культури «Золотий вік». «Наш колектив із ентузіазмом відгукнувся на пропозицію голови районної ради ветеранів Таміли Петрівни Орел взяти участь у цьому заході, — говорить директор територіального центру Наталія Рудько. — Адже добре розуміємо, що чужої біди не буває і треба всіма способами, об’єднуючись, підтримувати тих, хто цього потребує».

«Участь колективу в цьому заході стала можливою завдяки підтримці наших благодійників, зокрема, депутата міської ради Юрія Дмитровича Колодзяна — він забезпечив нас транспортом, — говорить художній керівник колективу «Золотий вік» Тамара Шевченко. — Дякуємо йому за підтримку. А також, користуючись нагодою, висловлюємо подяку й іншим нашим друзям, депутатам міської ради — Валерію Павловичу Виговському, Анатолію Миколайовичу Шоці та Максиму Валерійовичу Макаренку, які постійно нас підтримують, допомогли у придбанні нових сценічних костюмів та взуття, допомагають в організації заходів, у яких ми беремо участь».

У благодійному заході взяло участь чотири колективи — «Золотий вік», хор «Ветеран», фольклорний колектив «Петрівчанка», ансамбль народного хору міста Василькова. Вони порадували глядачів запальними і душевними українськими народними піснями, подарували гарний настрій. Усім їм Таміла Орел від імені Київської обласної організації ветеранів вручила Почесні грамоти за участь у благодійному концерті. В подальшому, як висловили сподівання Таміла Петрівна та Новопетрівський сільський голова Радіон Старенький, такі огляди ветеранських хорових колективів стануть традиційними. Черговий фестиваль директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» Іван Вікован запропонував приурочити 25-й річниці проголошення незалежності України.

Як відзначає Тамара Шевченко, участь у цьому заході була для колективу і цікава, і корисна — оцінити свої можливості і досягнення, порівнявши свій виступ із виступами інших колективів, поділитись своїм настроєм і  розумінням української пісні з глядачами, долучитись до благодійної акції. До речі, організатори благодійного концерту після його закінчення передали зібрані кошти батькам Михайлика Берези ­— хай вони допоможуть повернути хлопчикові здоров’я!