26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Перше пленарне засідання розпочалось на півтори години пізніше. Депутати доповнили порядок денний другого засідання і ухвалили порядок розгляду питань

25.01.2016-Сесія Бюджет 0004

25.01.2016-Сесія Бюджет 0014

25.01.2016-Сесія Бюджет 0015

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

29 міських депутатів і міський голова, які зібралися 25 січня у великій залі адмінбудинку на перше пленарне засідання V сесії міськради VII скликання, розпочали свою роботу на півтори години пізніше. І майже до обідньої перерви розглядали порядок денний, тому що до єдиного питання — внесення змін до рішення від 25.12.2015 № 3/5 «Про Вишгородський міський бюджет на 2016 рік» — додалось іще кілька.
На думку депутата Марини Мельник, було порушено регламент, тому вона вимагала скасування попереднього розпорядження про сесію (див. стор. 1 газети «Вишгород» № 3’2016) та оголошення засідання 25 січня позачерговим. Мер міста пояснив причину зібрання: місто має три програми співфінансування 90/10% (дитячий садок, освітлення, реконструкція КНС-центральна), на яких позначається відсутність збалансованого фінансування з районом; район звернувся з цього питання лише у п’ятницю, 22.01.2016 р., ввечері, а, оскільки міський бюджет-2016 був прийнятий 25 грудня, – за законом, саме через місяць, тобто 25 січня, має бути розпочато фінансування.
Олексій Момот запропонував головам фракцій та регламентній комісії нараду у малій залі та оголосив перерву. Після консультації секретаря Вишгородської міської ради Тетяни Бражнікової з Асоціацією міст України міський голова повідомив, що водночас дві сесії проходити не можуть.
Відтак, депутати ухвалили: розглянути 11 питань порядку денного на другому пленарному засіданні п’ятої сесії 28 січня; виключити з нього п. 6 — про створення тимчасової комісії (щодо цього має бути розпорядження міського голови) та додати розгляд іще чотирьох проектів рішень (про звільнення комунальних підприємств від сплати земельного податку; про подовження оренди земельної ділянки ТОВ «Ванда»; про впровадження у Вишгородській міській раді системи електронного голосування; про звернення до Голови Верховної Ради України з пропозицією терміново розглянути та підтримати законопроект, підготовлений АМУ, щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів сіл, селищ та міст районного значення (зареєстровано за № 3754).
Після одностайного голосування за початок сесії міський голова привітав із днем народження Валентину Парчук і Тамару Войтович. Було обрано лічильну комісію (Віталій Сардак, Олексій Черняхівський, Сергій Жадан) і секретаря сесії (Олена Лісогор), прийнято за основу порядок денний та затверджено порядок розгляду: бюджетне питання — 25 січня, решта — 28 січня.
Щодо внесення змін до міського бюджету-2016 доповідав начальник фінансово-бухгалтерського відділу І. Мирієвський. Врахувавши зауваження бюджетної комісії до додатку 4 (правильне зазначення коду), депутати проголосували за зміни у бюджеті (рішення див. на стор. 4-5 цього номера газети).

На другому пленарному засіданні депутати ухвалили план роботи ради на 2016 рік, Порядок надання земельних ділянок громадянам на території м. Вишгорода, Методику, за якою гроші за оренду спільної сумісної власності підуть на утримування будинків, затвердили План зонування території міста і створили Комітет з конкурсних торгів

28.01.2016-Сесія Друге-пленарне 0023

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

28 січня відбулось друге пленарне засідання V сесії Вишгородської міськради. Попри ретельний розгляд у комісіях міськради, практично навколо кожного із двох десятків питань виникала дискусія – з гарячою участю присутніх у залі активістів.
Одноголосно затвердили звіт та план роботи Вишгородської міської ради VII скликання на 2016 рік. Підтримали утворення комітету з конкурсних торгів міськради, до складу якого увійшли міський голова Олексій Момот, його заступник Олексій Рачинський, начальник фінансово-бухгалтерського відділу Ігор Мирієвський, начальний юрвідділу міськради Ольга Карпенко та спеціаліст юридичного відділу Надія Фіалко. Комітет відповідатиме за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель».
Затвердили на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади (останні посади — головний інженер та заступник директора КП ЖКГ). Ігор Свистун займатиметься питаннями житлово-комунальної сфери міста. Для нього це не є щось нове, бо має чималий досвід роботи на підприємствах, діяльність яких пов’язана із благоустроєм та інженерними мережами міста.
Наступним обговорювали рішення «Про Методику розрахунку і порядок використання плати за користування майном, що перебуває у спільній сумісній власності власників квартир у багатоквартирних житлових будинках та житлових приміщень у гуртожитках, балансоутримувачем яких виступає КП ЖКГ Вишгородської міської ради». У присутніх виникли запитання щодо доцільності прийняття такого рішення. За словами міського голови Олексія Момота, він сам ініціював його, адже: «Будинок – це не комунальна власність. Він належить його мешканцям. Люди мають отримувати кошти за здані в оренду допоміжні приміщення, тобто приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку, мають працювати на утримування будинку».
Затвердили також Порядок надання земельних ділянок громадянам на території м. Вишгорода (повну версію рішення чит. на офіційному сайті міськради та у наступному номері газети «Вишгород»). Надали дозвіл еа створення органу самоорганізації населення — квартального комітету «Шевченківський» (просп. Т. Шевченка – буд. №№ 2-г, 2-д, 6, 6-а; вул. Космонавта Поповича — буд. №№ 15, 17, 23, 25; вул.. Шкільна — буд. №№ 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 44).
Обговоренню проекту рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою КП «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міськради» щодо відведення земельних ділянок на вул.. Шолуденка, Новопромисловій та Київській передувало внесення змін до статуту вищезазначеного підприємства — у тій частині, що стосувалася передачі в суборенду (лише за рішенням сесії міської ради). Деякі депутати пропонували взагалі ліквідувати КЦ, але врешті проголосували і за зміни, і за надання дозволу.
Також було внесено зміни до рішення Вишгородської міської ради від 14.12.2015 р. № 2/11 «Про звільнення від сплати земельного податку» — комунальних підприємств, установ, організацій (з доповненням депутата Олексія Поліщука). Продовжили дію договору оренди земельної ділянки ТОВ «Ванда» — на 1 рік для обслуговування багатоквартирного будинку на вул. Н. Шолуденка та на 2 роки для території, де розташовані кіоски (навколо будівлі ринку).
Досить тривалий час — з перервами — затверджували план зонування території м. Вишгорода. Врешті затвердили з поправками: профільної комісії (між вул. Набережною/Шолуденка та межами м. Києва + існуючі три гаражні кооперативи + масив садових товариств «Дніпро»); депутата Миколи Кравченка (приватний сектор на вул. М. Ватутіна, Межигірського Спаса та П. Калнишевського) та депутата Олександра Баланюка (водоохоронні землі та землі, призначені для рекреації та водних видів спорту – вул. Парусна). Натомість виключено із зонінгу промзону на Набережній, роздільну дамбу ГЕС, с/т «Перлина», промзону на вул. М. Ватутіна та ландшафтний парк, північну частину міста від вул. Н. Шолуденка та «Церезіт» і в/ч ліворуч від дороги «Київ-Овруч». Це рішення набирає чинності з моменту оприлюднення у газеті «Вишгород».
Упродовж обговорення питань депутати кілька разів вдавалися до поіменного голосування, тож одностайно підтримали рішення про впровадження системи електронного голосування у міській раді під час проведення пленарних засідань (має бути введено в дію не пізніше 23.02.2016 р., коли набуде чинності відповідний закон про поіменне голосування). Завваживши, що міста районного значення не повинні залишитись заручниками механізму «мотивації» для об’єднання сільських громад, а натомість мають стати локомотивами змін у регіонах та отримати відповідні повноваження і ресурси, депутати одноголосно ухвалили звернення до Верховної Ради щодо підтримки розробленого Асоціацією міст України законопроекту «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів сіл, селищ та міст районного значення», що зареєстровано за номером 3754.