29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Хорошими делами прославиться нельзя»

42а

Вікторія КУЛАКОВА, директор комунального підприємства «Навчально-спортивна база» Вишгородської районної ради

18 грудня 2014 р. я була призначена на посаду директора — рішенням Вишгородської районної ради — за підтримки ветеранів веслувального спорту та небайдужої до долі навчально-спортивної бази численної громади. Те, з чим я зіткнулася при прийомі документів від попереднього керівника, мене шокувало.
Бухгалтерського обліку та звітності не велося, баланс був відсутній. Заборгованість по земельному податку, згідно з рішеннями судів, які набрали законної сили, складала близько 200 тис. грн (із ймовірною пенею — понад 400 тис. грн), заборгованість за послуги охорони — майже 40 тис. грн.

42

Рахунки підприємства арештовані. Електропостачання відсутнє.
На території навчально-спортивної бази два цегляні будинки — зруйновані, а територія, на якій вони знаходились, — відгороджена високим парканом.
Підприємство, на мою думку, просто доводили до банкрутства. Мені фактично все довелось починати навіть не з нуля, а з глибокого мінуса.
За рік моєї роботи:
— відновлено бухгалтерський облік;
— розроблено та затверджено Положення про облікову політику підприємства;
— проведено аудит податкової заборгованості;
— здійснено перереєстрацію підприємства (за місцем знаходження);
— розроблено та затверджено нову редакцію статуту підприємства (актуалізовано згідно з чинним законодавством, враховано необхідні КВЕДи для ефективного функціонування підприємства);
— збільшено статутний капітал комунального підприємства;
— належним чином складається і подається фінансова звітність комунального підприємства;
— зупинено накопичення боргів;
— територія комунального підприємства перестала бути занедбаною, силами волонтерів здійснюється прибирання та поточний ремонт;
— ведеться робота по підключенню до електромережі;
— постійно здійснюються соціальні заходи та проекти для дітей на території комунального підприємства (вже проведено: День Святого Миколая, Масляна, Толока, Веселі старти, Безпека на воді, навчально-тренувальні збори тощо).
Але головною проблемою все ж таки залишались накопичені роками борги та арештовані рахунки. Адже задля того, щоб їх розблокувати необхідно було або повністю погасити борги, або розпочати процедуру судового оскарження підстав їх виникнення. Було підготовлено позов про скасування податкового боргу, який наразі розглядається в суді.
Влітку цього року ветерани спорту організували своє підприємство та подали, згідно із законом, заявку на оренду частини комунального майна. Відповідно до встановленого чинним законодавством України порядку, Фондом комунального майна Вишгородського району даному підприємству було надано частину комунального майна в оренду. Від орендної плати поступово почали погашатись борги. На сьогоднішній день погашено всю суму старої заборгованості по службі охорони. До того ж, 50% від орендної плати надходить до бюджету, а це — майже 20 тисяч гривень щомісяця.
Найважчу роботу зроблено, підприємство готове до розвитку!
І саме в цей час районною владою ставиться питання доцільності перебування мене на посаді директора.
На мою думку, справа не в чому іншому, як у 4 га землі на березі обвідного каналу Київського водосховища — останньому місці, де вільно та безкоштовно діти займаються спортом.
Я робила, роблю і все робитиму для того, щоб так і залишалось.
Хочу висловити велику подяку всім небайдужим до спорту людям, ветеранам академічного веслування, діючим спортсменам, тренерам, батькам вихованців ДЮСШ з водних видів спорту, волонтерам, громадським активістам, всім, хто увесь цей час був поруч, допомагав та підтримує зараз.
Пам’ятаймо, що наша сила — в єдності! Слава Україні!