28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Волонтери: добровільна мобілізація

Влас. інф.
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

4

З нагоди Міжнародного дня волонтерів, який світова громадськість відзначає  5 грудня, з вишгородськими волонтерами зустрілись керівники міста і району. І не тільки, аби привітати зі святом, а з перших вуст дізнатися, чим живе волонтерський рух сьогодні, у чому потрібна реальна допомога.
Присутні коротко розповіли про свою діяльність, діяльність організації чи фонду, які вони представляють. Волонтерська робота для кожного з них стала невід’ємною, а переважно – й головною справою життя. Хтось, як Геннадій Демінський чи Денис Париж, сам є учасником бойових дій. Хтось, як Ірина та Анатолій Шугайло, не раз побував із волонтерським грузом у зоні АТО. А для Наталі Рудько (Територіальний центр соціального обслуговування) чи Ірини Правдивої (районна організація Товариства Червоного Хреста України) це щоденна робота, але щемлива і болюча, бо мова йде про долю конкретних людей, яких торкнулась війна.
І волонтери, і керівники міста й району чудово розуміли одне одного, адже голова райдержадміністрації Олександр Горган, голова районної ради Ростислав Кириченко та міський голова Олексій Момот – самі є волонтерами і не раз бували у зоні АТО. Нині, на керівних посадах, також щодня переймаються питаннями допомоги українським воїнам.
Як наголосив О. Горган, це є пріоритетом у його роботі: «Зараз, як ніколи, маємо докладати зусиль, щоб волонтерський напрямок набирав обертів. Бо сьогодні в Україні – війна.
А тим часом сама держава розділилась на два світи, між якими гігантське провалля. В одному є війна, в іншому – немає. В одному стукає молоток, яким забивають цвяхи в домовину із загиблими українцями. В іншому – стукають одна об одну склянки з текілою за веселим застіллям… І саме волонтери – люди з великим серцем і холодним розумом – розуміють потреби, котрі не може вирішити держава і суспільство».
Міський голова Олексій Момот запевнив про підтримку воїнів АТО та інформував про те, що фахівці нині розробляють документацію щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО (пріоритет надаватиметься мешканцям Вишгорода і району). Але цей процес має пройти певні стадії, бо мораторій на виділення земельних ділянок хоч і нормалізує цей процес, але й ускладнює його.
За активний внесок у розвиток та організацію волонтерського руху, активну підтримку учасників антитерористичної операції, надання прикладу патріотизму та з нагоди Міжнародного дня волонтера голова районної ради Ростислав Кириченко вручив подяки благодійним фондам «Єдність країни», «З відкритим серцем у майбутнє», голові Всеукраїнського БФ «За право на життя», голові Координаційної волонтерської ради при Вишгородській РДА, засновнику дитячого оздоровчого табору «Лісова застава» Ірині Сазоновій, волонтерам Андрію Ганапольському, Ігорю Тихану, Олегу Громову, Ігорю Новоселецькому, Олександру Клавдієнку, Юлії Тригуб, Ніні Шкільній (ГО «Вишгородська хунта», мама двох бійців АТО) та іншим. А голова ВРДА Олександр Горган – подяки волонтерам із інших міст («аби слава про Вишгород ширилася Україною»), які працюють у вишгородському напрямку, – координатору студентів-волонтерів Національного медичного університету ім. О. Богомольця Андрію Геведзе та представнику профкому студентів цього університету Тарасу Ружанському.

08.12.2015-Привітання-волонтерів 0004

08.12.2015-Привітання-волонтерів 0007

08.12.2015-Привітання-волонтерів 0008

08.12.2015-Привітання-волонтерів 0011

08.12.2015-Привітання-волонтерів 0013

08.12.2015-Привітання-волонтерів 0014

08.12.2015-Привітання-волонтерів 0015

08.12.2015-Привітання-волонтерів 0024

08.12.2015-Привітання-волонтерів 0028