Влас. інф.
У квітні 2016 року в Україні вшанують ліквідаторів Чорнобильської катастрофи у зв’язку із 30ми роковинами аварії на ЧАЕС. Відповідну постанову 1477 за основу та в цілому Верховна Рада прийняла 12 листопада 2015 р.
Ініціатори Проекту Постанови (народні депутати Ярослав Москаленко, Анатолій Дирів, Іван Рибак, Микола Томенко, Павло Дзюблик і Віталій Чепинога) запропонували уряду:
— розробити та затвердити План підготовки державних заходів до 30х роковин Чорнобильської катастрофи, вирішення в установленому порядку питання щодо його фінансування з Державного бюджету України та місцевих бюджетів, де передбачити:
— провести в Україні міжнародну науковопрактичну конференцію;
— підготувати Національну доповідь до 30х роковин Чорнобильської катастрофи;
— провести пам’ятні заходи з нагоди 30х роковин Чорнобильської катастрофи;
— оголосити 2016 рік Роком вшанування пам’яті учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та її наслідків;
— звернутись до парламентів та урядів країнчленів ООН і Європейського Співтовариства щодо об’єднання зусиль з надання міжнародної допомоги у розв’язанні проблем подолання наслідків Чорнобильської катастрофи;
— забезпечити проведення спеціалізованими медичними закладами диспансеризації інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих дітей;
— забезпечити безкоштовне обстеження з використанням КГ та МРТ учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за направленнями ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України».
Також Кабінету Міністрів у проекті закону про Державний бюджет України на 2016 рік необхідно передбачити:
— запланувати видатки на фінансування заходів, пов’язаних із 30ми роковинами Чорнобильської катастрофи;
— збільшити обсяги фінансування бюджетної програми «Комплексне медикосанітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
— збільшити видатки на пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потерпілих дітей та евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;
— здійснювати виплату пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в повному розмірі без урахування одержаного заробітку (доходу);
— фінансувати реконструкцію Реабілітаційного центру для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України» для забезпечення реабілітації постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій;
— врахувати при визначені показників обсягу медичної субвенції чисельності наявного населення міст обласного значення, районів, які частково обслуговуються СМСЧ Міністерства охорони здоров’я України;
— відновити фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування визначається перелік заходів, які необхідно здійснити до 30х роковин Чорнобильської катастрофи.
Від редакції.
Текст проекту чит. на сайті газети «Вишгород».
Надаємо увазі читачів доповнення і пропозиції до Закону від Вишгородського районного осередку Всеукраїнської організації «Чорнобиль86»:
Народному депутату України
Москаленку Я. М.Шановний
Ярославе Миколайовичу!
Станом на 01.11.2015 року у Вишгородському районі пройшли місцеві вибори, сформована нова депутатська каденція, обговорені всі гострі питання на засіданнях ради Вишгородської організації «Чорнобиль86». Складні обставини сьогодення в Україні (анексія Криму, загострення конфлікту у Донецькій та Луганській областях, фактично — невизначена війна, приток біженців, безладне зростання цін на товари першого попиту) призвели до падіння курсу гривні, підвищення курсу валюти та зниження життєвого рівня населення.
Відсутність пільгового забезпечення ліками та путівками на оздоровлення, ліквідація IV зони, обкладання податком депозитів, банкрутство деяких банків погіршило і без того низький рівень життя мешканців радіаційних зон, територій підвищеного радіаційного контролю та ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи.
На перший план сьогодні виносять проблеми забезпечення житлом вояківінвалідів АТО, біженців, заснування дошкільних установ та виявлення необхідної матеріальної допомоги переселенцям. Проблеми чорнобильців відійшли на другий план.
Та ми не повинні забувати людей, які не розбіглись по усіх закутках колишнього Радянського Союзу, а перші, ризикуючи своїм життям, прийняли на себе непередбачену, небезпечну хвилю радіації та безпосередньо взяли участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Від імені вдів, дітей загиблих ліквідаторів і всіх чорнобильців дякуємо, що Ви не забули про це, підготовили, а Верховна Рада України прийняла постанову № 1477 «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та про заходи пов’язані з 30ми роковинами Чорнобильської катастрофи». Нам приємно було почути звістку про це 18го листопада по Вишгородському радіо.
Просимо Вас розглянути та підтримати наші пропозиції, прийняті на засіданні ради Вишгородського районного осередку Всеукраїнської спілки ліквідаторівінвалідів «Чорнобиль86»:
1. Відновити стару назву центрального проспекту міста Вишгород: проспект Молодіжний названий так на честь будівельників Київської ГЕС.
2. Відновити табличку, яка зникла після реконструкції площі перед БК «Енергетик» і закріпити назву «Площа імені Г. І. Строкова».
3. Встановити пам’ятний знак енергетикам на перехресті вул. Н. Шолуденка і просп. І. Мазепи. Для розробки робочого проекту та скульптурної моделі пам’ятного знаку передбачити в місцевому бюджеті міста 1520 тисяч грн.
4. Передбачити спорудження пам’ятних плит з переліком підрозділів — учасників будівництва Київської комсомольської ГЕС.
5. Встановити пам’ятну дошку с переліком прізвищ учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
6. Замовити нагрудний пам’ятний знак для ліквідаторів до 30річчя аварії на ЧАЕС.
7. Погодити перелік можливих державних нагород до 30річчя Чорнобильської катастрофи для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
8. До 30річчя Чорнобильської катастрофи за матеріалами організації випустити «Книгу пам’яті» Вишгородського районного осередку ВСЛІ «Чорнобиль86».
9. Включити до плану роботи міста Вишгорода на 2016 рік пам’ятні заходи з підготовки до 30річчя з дня Чорнобильської катастрофи.
10. Доручити депутату Вишгородської районної ради О. О. Приходьку взяти участь у вирішенні питань територіального значення.
З повагою
Ігор Магала, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС голова Вишгородського районного осередку Всеукраїнської організації «Чорнобиль86»; Іван Бурдак, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, учасник організації (створення) Вишгородського району — перший заступник голови райвиконкому, академік УАН, голова відділення економіки і управління академії, доктор економічних наук, професор Міжрегіональної спілки письменників України, член Міжнародного співтовариства письменних спілок, лауреат літературномистецької премії імені НечуяЛевицького, почесний громадянин м. Вишгорода та Вишгородського району; Василь Климик, член Національної спілки архітекторів і Національної спілки художників України, заслужений художник України, почесний громадянин міста Вишгорода; ліквідатори аварії на ЧАЕС — члени ради Вишгородського районного осередку Всеукраїнської спілки «Чорнобиль86» (13 підписів); удови загиблих ліквідаторів організації «Чорнобиль86» (37 підписів);
ліквідаториінваліди організації «Чорнобиль86» і будівельники Київської ГЕС та ГАЕС (94 підписи).