01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Чорна п’ятниця у Парижі та ТОП-5 підсумків саміту G20

Чорна п’ятниця у Парижі
13-го листопада уночі у французькій столиці близько 23 години за київським часом одразу в кількох місцях центральної частини міста пролунали вибухи та постріли.
У концертній залі «Батаклан» нападники захопили значну кількість заручників, згодом почали страчувати людей прямо у залі.

Очевидці повідомляють, що терористи вигукували арабською мовою про помсту за Сирію та відстоювання ісламу.
Внаслідок спецоперації французьких військових загинула понад сотня осіб. Вбито п’ять терористів.
Президент Франсуа Олланд оголосив про введення надзвичайного стану по всій країні. Кордони Франції наразі закриті.
Мобілізовано близько 6 тисяч військових і силовиків. Жодна із терористичних організацій відповідальності за скоєні злочини поки не взяла. Хоча низка європейських ЗМІ повідомляла про причетність до терактів терористичної організації «Іcламська держава».
Pеальна кількість загиблих внаслідок терактів у Парижі наразі сягає близько 150 осіб. Серед загиблих — громадяни 12 країн.

Страшна статистика:
торік від терактів у світі загинуло 32 тисячі людей
Через терористичні акти у 2014 р. у світі загинуло більше 32 тисяч людей, і ця цифра є на 80% більшою, ніж роком раніше. Про це йдеться у щорічній доповіді лондонського Інституту економіки та миру.
Найбільш кровопролитними стали теракти угруповання «Ісламська держава» в Іраку: у червні бойовики вбили 670 людей при штурмі в’язниці в Бадуші, а в серпні — 500 людей при нападі на курдів у Сіджарі.
На п’ятому місці в цьому «рейтингу» опинилась катастрофа малазійського літака Boeing 777, який у липні 2014-го проросійські бойовики збили на Донбасі. Тоді загинули всі 298 людей, що перебували на борту.

ТОП-5 підсумків саміту G20
У турецькій Антальї 15-16 листопада проходив саміт G20. Глави країн «Великої двадцятки» присвятили зустріч проблемам глобальної безпеки, вирішенню питання з біженцями, і головне – боротьбі з тероризмом. За іронією долі, в день початку саміту терорист-смертник у Туреччині підірвав себе. У результаті — поранені п’ятеро поліцейських, один із них у важкому стані.
1. Декларація з боротьби з тероризмом
У документі зазначено, що боротьба з тероризмом є важливим пріоритетом для всіх країн G20, і вони готові працювати спільно з метою запобігання і припинення терористичних актів шляхом зміцнення міжнародної солідарності і співробітництва, а також перекривати канали фінансування тероризму.
2. Обама погодився на переговори з Путіним про ситуацію в Сирії та Донбасі
Президенти Володимир Путін і Барак Обама бесідували в кулуарах саміту G20 близько 20 хвилин і обмінялися рукостисканнями.
3. Президент Сирії Башар Асад може бути усунений
Майбутнє Асада викликало багато розбіжностей у міжнародного співтовариства. Однак на саміті G20 лідери держав досягли спільного розуміння необхідності компромісу щодо подальшої долі президента Сирії, заявив прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.
4. Росія згодна на реструктуризацію боргу України
Однією з найбільших несподіванок саміту «Великої двадцятки» стала заява президента РФ Володимира Путіна про готовність реструктуризувати зовнішній борг України на три роки – це навіть кращі умови, ніж вимагав Міжнародний валютний фонд (МВФ намагався умовити Росію перенести платежі з боргу України на 2016 рік).
5. Санкції проти Росії тривають
Учасники зустрічі підтвердили, що санкції мають залишатися в силі до тих пір, поки не будуть повністю виконані Мінські угоди по Україні.
6. Українське питання на саміті G20
Із кожною новою зустріччю міжнародного співтовариства українська тема все більше поступається більш глобальним темам, таким як загроза тероризму.