31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Самаритяни допомагають переселенцям

DSC04157

DSC04163

DSC04167

DSC04173

DSC04175

DSC04178

DSC04180

Олександр КОНОНЕНКО
ФОТО —автор, спеціально для «Вишгорода»

У рамках співпраці Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з громадською благодійною Спілкою самаритян України (Київське об’єднання ) у Вишгороді розпочато реалізацію пілотного проекту допомоги вимушеним переселенцям на зимовий період.

Як зазначає директор територіального центру Наталія Рудько, проект передбачає надання допомоги у вигляді щомісячних продуктових наборів, закупівлі зимового одягу, оренди придатного для проживання житла, а також первинної медичної допомоги.

Спілка Самаритян Українистворена за ініціативи Спілки Робітничих Самаритян міста Мюнхена (Німеччина). У квітні 1993 року Спілка була зареєстрована Міністерством юстиції України як недержавна незалежна громадська доброчинна організація, метою якої є надання допомоги у сфері охорони здоров’я та соціального захисту населення. Створення організації стало успішним кроком у рамках розвитку партнерських відносин між містами-побратимами Києвом та Мюнхеному цих сферах.Із 2005-го року Спілка — член Інтернаціоналу Самаритян, який знаходиться в м. Кельн (Німеччина).

Із самого початку своєї діяльності Спілка Самаритян України виступає за відміну державної монополії у сфері охорони здоров’я та доброчинності, за створення плюралістичної системи незалежних, недержавних товариств з надання допомоги будь-якій людині, яка потребує допомоги, незалежно від її політичної, національної чи релігійної приналежності.Разом із цим, об’єднання виступає за тісну співпрацю з державними установами та громадськими організаціями з повною відповідальністю за соціальний стан населення.

Спілка Самаритян Україниналічує п’ять тисяч членів, п’ять колективних членів, п’ять ініціативних груп. І діяльність Спілки активно розширюється. Представниця Спілки Марина Толокова розповідає, що віднедавна організація розширює свою діяльність за межі Києва, розпочала роботу в області: «Тепер ось, дякуючи працівникам та директору Вишгородського районного терцентру Наталії Рудько,які взяли на себе організаційні питання, ми маємо можливість працювати і у Вишгороді. Це дуже важливо, адже знаємо, що тут також чимало осіб, котрі прибули зі східних областей, багато хто практично все своє майно залишив у районі бойових дій. Такі люди потребують підтримки і допомоги».

«Ми мали змогу познайомитись з кількома представникамиорганізації, — говорить Наталія Рудько, — і зрозуміли, що тут працює чимало волонтерів із числа переселенців із східних областей. Вони, як ніхто, розуміють потреби цієї категорії людей. І ми з радістю відгукнулись на їхню пропозицію — спільними зусиллями зможемо допомагати більшій кількості людей, котрі цього потребують».

Представники Спілки передали у районпродуктові набори, постільну білизну, побутову хімію. Планується, що такі заходибудуть проводитись щомісяця.