28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Київщина презентувала свій економічний потенціал дипломатам та іноземним партнерам

Володимир Шандра: «Ми відкриті для співпраці з іноземними партнерами і працюємо над розширенням бази інвесторів»

Управління інформації КОДА

Як розвивати економіку в умовах військового конфлікту і яким чином привабити нових інвесторів – ці питання стали ключовими на засіданні Міжнародного трейд-клубу, який нещодавно відбувся у Білій Церкві. Тут у колі десятків іноземних дипломатів, представників бізнесу та обласної влади презентували економічний потенціал Київщини та обговорювали інвестиційну привабливість і можливості промислового росту регіону.

Високопоставлені дипломати, працівники Київської обласної торгово-економічної палати, представники торгово-промислових відділів посольств кількох десятків іноземних країн – таке почесне товариство зібралося на засіданні. Інтерес до економічного становища та новітніх проектів столичного регіону виявили представники Швейцарії, Фінляндії, Німеччини, Аргентини, Китаю, Франції, Австрії, Кореї, Польщі, Литви, Грузії, Нідерландів та інших авторитетних країн. На їх переконання такі зустрічі мають особливе значення для покращення іміджу України на міжнародній арені і сприяють розвитку міжнародної співпраці київського регіону з різними країнами.   

Коментуючи важливість даного засідання, голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра підкреслив, що цей захід допоможе потенційним інвесторам вникнути в економічні реалії області і реалізувати тут бажані проекти.

«Ми відкриті для взаємовигідної співпраці з іноземними партнерами, прагнемо розширити економічний потенціал та базу інвесторів, які вкладають у розвиток Київщини. На сьогодні наша область входить до числа найбільш успішних та стабільних в економічному плані регіонів країни, і наша ціль – розбудувати  промислову, аграрну та інші сфери, а також підвищити ряд економічних показників, зокрема рівень інвестицій, валового регіонального продукту, доходу населення тощо», – зазначив керівник області.

Нині визначальним документом для економічного поступу краю є обласна Стратегія розвитку Київської області – 2020, яка була складена з провідними європейськими експертами. Прописаний також покроковий план реалізації цього документу на найближчі три роки. Дана стратегія орієнтовна на розвиток ключових економічних показників. І хоча на сьогодні Київщина лідирує в країні по темпам житлового будівництва, об’ємам сільськогосподарської продукції і оборотам роздрібної торгівлі, все ж регіон ставить перед собою завдання підвищити рівень інвестиційних надходжень та валового регіонального продукту. Присутній на заході керівник департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА Ігор Самойлов висловив переконання, що ці показники упродовж найближчих кількох років можна збільшити щонайменше удвічі.

«Якщо сьогодні валовий регіональний продукт на одну особу в області складає 40 тис. грн. (і це третє місце по Україні), то ми намагаємося досягти рівня у 90 тис. грн. Також працюємо над покращенням інвестиційного потоку. За об’ємом прямих іноземних капіталовкладень на душу населення, який становить 1 тис. доларів, Київщина поки що є третьою в країні. Однак у найближчі кілька років ми хочемо вивести цей показник на рівень 2 тис. доларів. Для цього потрібно залучити в економіку регіону ще 1,7 млрд. доларів», – зазначив у своєму виступі Ігор Самойлов.

Визначені і головні зони залучення капіталовкладень. Одна з них – індустріальні парки. На сьогодні у різних районах Київщини підготовлено під створення індустріальних парків 16 територій площею від 20 до 2000 гектарів. Це майданчики, на які може зайти інвестор і побудувати свій бізнес з нуля. Паралельно нові й цікаві проекти будуть створюватися і на базі старих вітчизняних підприємств, які переважно перебувають у запущеному стані і ледь зводять кінці з кінцями. Щодо термінів і ходу реалізації цих намірів, то у найближчі кілька років планується створити на території Київської області 5 індустріальних парків і понад 20 майданчиків індустріального призначення.

Разом з цим шанс на «друге дихання» отримає місцева туристична галузь. Обласна влада ставить собі за ціль збільшити притік туристів у 2017 році до 10 мільйонів осіб (торік нашу область відвідало близько 4 мільйонів туристів), а також потроїти дохід туристичного сектору.   

Ще один важливий месідж обласної влади, який прозвучав на засіданні трейд- клубу, – державні представники Київщини йдуть назустріч інвесторам і позиціонують себе як партнера, який готовий надати всю необхідну підтримку у рамках чинного законодавства.  

«Кожен іноземний інвестор хоче працювати на території, де зафіксовані та діють чіткі правила гри. Для кожного підприємця важлива ясність і прозорість процесу. Тому ми вкотре повторюємо і наголошуємо, що пропонуємо свою підтримку і допомогу як інструмент для реалізації різних бізнес-ідей. Партнерство влади та бізнесу є частиною економічного успіху», – зазначив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації.

Водночас в області поступово розгортає діяльність Агенція регіонального розвитку, на плечі якої покладено завдання розробки конкретних проектів, пошуку під них інвесторів тощо. Також на Київщині згодом буде сформована регіональна Рада інвесторів, яка постійно комунікуватиме з підприємцями, котрі вклали кошти в економіку області, і допомагатиме вирішувати питання, що виникатимуть у них у ході їх діяльності на території регіону. 

IMG 3556

IMG 3564