01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

КРУТИЙ маршрут

Марина КОЧЕЛІСОВА

«З жалем повідомляємо, що вже від завтрашнього дня, 05.11.2015, до зоопарку «XII Місяців» не ходитимуть маршрутки.

Ще в червні ми зверталися до Лева Парцхаладзе з проханням виділити маршрут до нашого зоопарку місцевому перевізнику. Маршрут нам виділили, однак учора ми одержали листа, в якому цей дозвіл у нас забрали.
Ми впевнені, що це непорозуміння, й обов’язково ще раз звернемося до Л
ева Ревазовича. Сподіваємося, що наша влада піде назустріч новому, соціально корисному підприємству свого району, і маршрут повернуть.
Ми триматимемо вас у курсі подій!
»

Така інформація зявилась минулого тижня у соцмережах. Разом із скріном листа КОДА. 

Цим маршрутом користувалися чимало вишгородців і мешканців Правого берега, тому ми звернулися до адміністрації Демидівського зоопарку. Та не встигла редакція газети «Вишгород» отримати пояснення у Ніни Саад, як транспортна історія продовжилась. У п’ятницю, 6 листопада, почалися проблеми на маршруті № 397 «Вишгород — Київ, ст. м. «Героїв Дніпра».

на плашці

Олександр Балуєв, директор ТОВ «АвтоЛайн»:

«О шостій ранку мені зателефонував диспетчер, що на зупинці біля ст. м Героїв Дніпра невідомі люди спортивної статури почали блокувати наш транспорт. Коли я туди приїхав, до мене підійшли 20 молодих хлопців і сказали, що наше підприємство тут паркується незаконно, показали незрозумілі документи — без схеми розташування — і запропонували на Вокзальній, 1 зустрітися з кимось і вирішити питання фінансово.

Я відмовився — тоді вони попередили, що перешкоджатимуть нашій підприємницькій діяльності. Ставали перед автобусами, погрожували водіям і мені».

Інтернетом прокотилася строката реакція: «Здали цей маршрут бориспільській фірмі-конкуренту», «Кличко, це твої братки залишили Вишгород без автобусів?», «Не встиг наш новий мер вступити на посаду, як відсунуті від корита старі мерчики і підмерки вже спланували і влаштували транспортні «перебої».

На EspresoTV вийшли два випуски новин: один більше акцентував на тому, що пасажири-вишгородці — проти блокування маршруту, інший — дав слово «активістам», що є, за їхніми словами, представниками столичного комунального підприємства, тож дбають про… київський бюджет та борються із незаконними перевізниками («хто не платить, той тут не паркується»).

Сюжет «397 маршрут — яблуко розбрату» — див.:

http://telebudka.com.ua/espresso/116023-397-marshrutka-yabluko-rozbratu-youtube.html

Сюжет «У Києві тривають сутички з перевізниками» — див.: https://www.youtube.com/watch?v=lzytXfZWO08&feature=youtu.be&list=PLCPC7CzMu8osa-Q0V9ppTDi19sPPCE3dd

У вихідні 7-8-го листопада мені дзвонили вишгородці: «Пільгового автобуса не було взагалі, після 40-хвилинного чекання хоча б звичайного рейсового нам довелось їхати в Київ на попутці, звісно, за підвищеними цінами», «Ашанівський автобус переповнений, ледве втовпилися», «На Героїв Дніпра нас не пускали до автобуса якісь чи то «журналісти», чи то «активісти», доки не викликали міліцію».

Олексій МОМОТ, новообраний мер (у соцмережах):

«… За інформацією від голови райради, ТОВ «Автолайн» програв тендер в обладміністрації — і його прибрали з маршруту.

… профільний чиновник у КОДА повідомив, що тендер справді виграла інша компанія (яка саме — не уточнив). АЛЕ (!) відзначив, що ТОВ «Автолайн» має ще перевозити людей із Вишгорода на Героїв Дніпра мінімум півтора місяці, що їх ніхто не виганяв…

…О. Балуєв повідомив, що його автобуси на Г. Д. блокують чоловік 30 тітушок.

На Г. Д. — величезна черга на попутки. Маршруток нема, тітушок теж…

PS: У понеділок ризикуємо отримати транспортний колапс. Звертаюсь до всіх друзів: підбирайте людей на зупинках. Давайте… хоч якось допоможемо ослабити проблему, доки питання вирішується на офіційному рівні (в курс справи вже поставлено губернатора, замів і всю райдержадміністрацію).

UPD:Прецеденти блокування автобусів ТОВ «Автолайн» у якійсь мірі підтверджуються. За останні кілька днів такі випадки були на маршрутах цього перевізника (не лише Вишгород — Г.Д., а й по Вишгородському району).

***

Епопея з маршрутками триває. Зараз в Оболонському РВГУ МВС будемо писати заяву. Відчуття, що потрапив у 90-ті. На ГД чоловік 20 братків, які блокують автобуси… Я вже, виявляється, підкуплений Олександром БалуєвимJ

PS: Робота поліції і слідчо-оперативної групи на місці залишає бажати кращого (це якщо дуже м’яко говорячи) Смайлик «frown»

UPD: Стоячи аплодую т. в. о. начальники Оболонського РВГУ. Приїхав на місце, дуже професійно і грамотно розтлумачив «громадським активістам» неправомірність їхніх дій. Маршрутки поїхали. Питання далі буде вирішуватися (сподіваюсь) в юридичній площині»

Зі слів директора ТОВ «АвтоЛайн», 8 листопада, у неділю, у присутності Олексія Момота, який приїхав на Героїв Дніпра, пасажирам маршруту № 397 «громадські активісти» перешкоджали зайти в автобус, а викликані поліція та слідча група лише спостерігали зі сторони (мовляв, за цивільні правовідносини не відповідають).

«Ми давали пояснення, просили, щоб встановили особи цих людей, — говорить Олександр Балуєв. — Ніяких документів вони не показали, назвалися якимись прізвищами, їх переписали. Потім вони викликали телеканал, якому дали 10-хвилинне інтерв’ю.

В. о. начальника Оболонського райвідділку поліції я пред’явив паспорт маршруту, так звані «активісти» теж показали якість папірці. Горе-документи молодиків, що представлялися то громадською організацією, то — ТОВ «АвтоКАДІ», ніякого правонаступництва на начебто парковочну зону, як вони її тлумачили, не довели — і він сказав, що не бачить підстав для припинення руху наших автобусів на маршруті № 397.

Цікаво, що автобуси інших перевізників і навіть нелегалів біля ст. м. «Героїв Дніпра» перед нашою зупинкою ці «активні громадяни» не чіпали. А там не просто попутки, там — автобуси, що не платять податків у бюджет міста. Із цього приводу я не раз звертався до різних інстанцій — жодної реакції: «каравани» бусів відправляються з Героїв Дніпра і так само із центру Вишгорода та від БК «Енергетик».

Хотів би додати, що у 2014 році наше підприємство брало участь у конкурсі на два маршрути — № 397 і Київ-Лютіж. ТОВ «АвтоЛайн» виграло 397-ий маршрут та посіло друге місце на маршруті Київ-Лютіж серед… трьох перевізників. Умови конкурсу, на нашу думку, були не для всіх однакові — і ми звернулися до суду. Отут і почалися погрози: мовляв, не заберете заяву — знімуть з маршруту № 397.

Дозвіл на маршрут № 397 ТОВ «АвтоЛайн» видано на пять років, а ми пропрацювали лише рік, тож  будемо працювати і до кінця 2015 року, і далі — до закінчення договору».

Транспортну ситуацію бурхливо обговорюють у соцмережах, є думки створити комунальне підприємство (тоді, мовляв, рахуватимуться з Вишгородом і його громадою). Знову піднімається тема визнання Вишгорода містом обласного значення (хоча у рамках грядущої децентралізації це начебто вже і не актуально).

Та поки що питання сполучення Вишгорода (й інших населених пунктів області) з Києвом вирішують на обласних, а не на місцевих тендерах. Згадую румяне обличчя молодого «активіста» — «противника незаконних перевезень», який радив 70-річній жінці з Героїв Дніпра добиратися до площі Т. Шевченка, — і розумію: ні області, ні Києву, куди платить податки значна частина вишгородців, що працюють у столиці, — наша проблема НЕ ПЕЧЕ. У те, що монополісти-бориспольці будуть возити дешевше, — не вірю. Їм же ще за столичну парковку платити, і пробіг, паливо, амортизацію та зарплату врахувати. У благі наміри зробити «вам же краще, бо законно» — теж не вірю. Коли верховенство закону придушує верховенство права, то це означає, що на наше право на пересування простісінько плюють.

Валерій Виговський, голова БФ «Покоління» , член Антикорупційного комітету (комісії) Громадської ради при голові Київської ОДА:

«Блокування маршруту № 397 — очевидний рейдерський захват. Коли приходять на зупинку о пів на сьому ранку двадцятеро молодиків, то зрозуміло, що ця акція готувалася — і доволі на високому рівні: дуже швидко приїжджає телебачення, ці люди дають коментарі.

Я подивився програму по Еспресо-ТV — суцільна «заказуха» демонструє: хтось хоче цей маршрут прихватизувати. Як мешканець Вишгорода, як депутат міської ради VIі VII скликань, заступник голови Асоціації роботодавців Вишгородщини — я категорично не згодний із цим.

Підприємство ТОВ «АвтоЛайн» працює у Вишгороді з 2004 року, виконує свої зобов’язання перед містом. Моя мама живе у Коростені: ніяких пільгових автобусів, один пільговик на автобус — і до побачення. У Вишгороді щогодини — пільгові автобуси, а окрім того — в кожний автобус беруть по два-три пільговики.

Пільговиків у нас багато — тому для перевізника це непросто. Я вже не кажу про збитковий внутрішньоміський маршрут № 1 — за який місто платить 16 тис. грн на місяць, а обходиться проїзд зовсім у інші кошти.

Такого перевізника треба захищати. Від Громадської ради при КОДА ми звернулися до губернатора — не підписувати протоколи тендерної комісії, тому що цей тендер зроблений не прозоро, якщо не сказати — корупційно. Представників транспортної та антикорупційної комісій Громадської ради на засідання тендерної комісії не запросили: оголошення про конкурс і склад тендерної комісії з’явилося в Інтернеті за півгодини до конкурсу.

Третього листопада конкурсна комісія своїм рішенням відібрала маршрут № 397 у ТОВ «АвтоЛайн» і передала його перевізнику «Атас-Бориспіль). Якщо, не дай Бог, це все відбудеться, то податки буде отримувати Бориспіль, аж ніяк не Вишгород.

Для області це все одно — вони ділять фінансовий пиріг. Ми ж повинні думати про своє місто, про наповнення міського бюджету. ТОВ «АвтоЛайн» зареєстроване у м. Вишгороді, за останні роки заплатило мільйони гривень податків.

А найголовніше — це питання стратегічне, люди з Вишгорода їздять до Києва, і якщо припиняють транспортне пересування — наступає транспортний колапс. Навіть якщо перевізника позбавляють маршруту, все одно якийсь перехідний період є, не можна на другий день поставити нових. Як на мене, районна влада мала втрутитися негайно — буквально за годину-дві — в цю ситуацію, і на так званих «тітушок», які зявилися на Героїв Дніпра і водію ножем погрожували, реакція має бути моментальна».

Отак. Місцева влада на ситуацію з тендерами не впливає. Обласна — віддає крутий маршрут, яким користуємось ми, перевізнику з іншого району. Столична громадськість обіцяє круто приїхати до Вишгорода — «наводити порядок». Поліція не втручається у цивільні правовідносини.

А що з того вишгородцям? Чому ми з вами, шановні мешканці славного міста, потерпаємо через чиїсь амбіції, прихильність до букви закону чи прагнення заробітків? І, врешті, де держава, яка, як відомо, має захищати наші інтереси? Чесно кажучи, мені вже остогидло задавати риторичне запитання «доколє»?

Та про всяк випадок з надією запитаю: «Цей крутий маршрут — НАШ?»

П. С.Редакція звернулася по коментар до голови Вишгородської районної державної адміністрації Олександра Горгана.

11 листопада у нього в кабінеті відбулась розширена робоча нарада за участю його першого заступника В’ячеслава Савенка, начальника управління інфраструктури Київської ОДА Вадима Галицького, депутата Київської обласної ради Андрія Пещеріна, Вишгородського мера Олексія Момота, депутата Вишгородської районної ради Миколи Артеменка, депутатів Вишгородської міської ради Валерія Виговського та Юрія Колодзяна, представників ТОВ «АВтоЛайн» і Димерського АТП (перевізників) і Демидівського зоопарку «12 місяців».

Розглядали ситуації: 1) щодо блокування 6-8 листопада перевезення пасажирів за маршрутом № 397 «Вишгород — Київ, ст. м. «Героїв Дніпра»; 2) щодо маршруту до Демидівського зоопарку (із заїздом в бік с. Литвинівка)

Стосовно першого питання Олександр Горган висловився рішуче і однозначно та запропонував виробити алгоритм унеможливлення повторів незаконних дій щодо пасажирів і перевізників. Замовник приміських столичних маршрутів — область, тому дуже важливо, щоб обласні структури та перевізники працювали виключно у правовому полі. А Олексій Момот висловив занепокоєння, чи буде реагувати київська поліція надалі на «наїзди» на перевізників.

Начальник управління інфраструктури КОДА інформував про основну ціль: розвантажити столицю від транспортних заторів, оптимально завантажити автостанції та побудувати кілька нових, зокрема, прив’язаних до кінцевих станцій метро (для цього в Києві заплановано виділити 12 земельних ділянок). Виходом із нинішньої ситуації могла б стати маршрутна схема Київської області.

Стосовно маршруту № 397 Вадим Галицький повідомив, що, за рішеннями трьох судових інстанцій, його має обслуговувати фірма з Борисполя.

Андрія Пещеріна найбільше цікавило виконання законів щодо перевезення пільгових категорій населення. Вадим Галицький поінформував, що по Київщині перевізники отримують лише 18-23 % відшкодування за перевезення пільговиків.

Микола Артеменко обстоював можливість мешканців с. Литвинівка, Миколаївка, Лісовичи, Тарасовщина мати автобусне сполучення. Олександр Горган наполягав на тому, що це питання соціального вибуху слід погасити твердою гарантією вирішити його у найближчий час.

Наступна нарада з представниками перевізників та інших зацікавлених осіб відбудеться  в управлінні інфраструктури КОДА у понеділок, 16 листопада, о 15:00.

DSC 5837

DSC 5843

DSC 5844

DSC 5846

DSC 5847

DSC 5849

DSC 5852

маршрутки