01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

В області працює «Центр допомоги учасникам АТО та їхнім родинам»

IMG 6327

Управління інформації КОДА

На Київщині — на виконання відповідного Указу Президента України — у жовтні було створено «Центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей». Основними завданнями цієї організації є допомога демобілізованим та їхнім родинам, а також учасникам АТО у вирішенні питань морально-психологічної адаптації і соціального захисту, зокрема сприяння в отриманні фінансової допомоги, оформленні земельних ділянок, працевлаштуванні.

Нещодавно під керівництвом голови Київської облдержадміністрації Володимира Шандри відбулося засідання учасників даного Центру, на якому обговорили організацію його роботи та визначили першочергові питання для вирішення. Учасники зустрічі зійшлися на думці, що однією із головних функцій Центру є налагодження нормальної комунікації між державними інституціями, органами влади і безпосередньо бійцями АТО, волонтерами, членами громадських організацій.

Дана структура має стати своєрідним «банком інформації», куди надходитимуть усі дані з різних джерел – як офіційних, так і альтернативних. Центр виконуватиме і консультативну функцію: тут даватимуть відповіді на різноманітні запитання бійців АТО та їх сімей, допомагатимуть отримати необхідні консультації – будь то правові чи психологічні. Володимир Шандра переконаний, що активну участь у діяльності Центру мають взяти не тільки представники влади, а й самі демобілізовані та волонтери, які зможуть суттєво посилити роботу установи.

«Наше ключове завдання у тому, щоб люди, які захищали територіальну цілісність і незалежність держави, були максимально адаптовані до умов цивільного життя та відчували себе потрібними на своїй землі. Я відкритий до співпраці з демобілізованими. Вважаю, що вчорашні бійці АТО сьогодні мають ставати державними службовцями, радниками чи помічниками владних представників, адже вони найкраще знають потреби тих, хто повертається з війни, і відповідно допоможуть вибудувати ефективну роботу по соціальному забезпеченню. Ці люди мають бути опорою нової України, брати активну участь у громадському та політичному житті держави, долучатися до реалізації реформ», — зазначив голова Київської облдержадміністрації.

До слова, Київщина є одним із регіонів, де владні представники найактивніше долучаються до питань підтримки воїнів АТО та їх сімей. В області працює комісія з надання адресної матеріальної та інших видів соціальної допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Так, бійцям АТО та їх родинам з початку військового конфлікту на Донбасі було виплачено близько 19 млн грн допомоги. Також було придбано 15 квартир — чотири у минулому році (у Борисполі та Софіївській Борщагівці Києво-Святошинського району) і 11 у 2015-му (у Білій Церкві, Славутичі та Борисполі). До кінця року планують придбати житло (на суму майже 51,2 млн грн) для сімей загиблих учасників АТО та інвалідів І і ІІ групи з числа військовослужбовців, котрі брали участь у АТО.