01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Комісіям довелось попрацювати

1

Марина КОЧЕЛІСОВА

Попри ствердження, що виборці не були активними, у другу половину неділі 25 жовтня мені довелося спостерігати зовсім іншу картину. Принаймні, на трьох вишгородських виборчих дільницях виборці ішли суцільним потоком. Це підтвердили спостерігач від Народної партії Віктор Балко і кандидат в депутати по виборчому округу № 26 Дмитро Олизько, яких я зустріла біля дверей виборчої дільниці № 320350 (зала на другому поверсі міського Центру творчості «Джерело»).
Голова комісії Іван Юрченко та секретар Людмила Корецька повідомили, що із 18 членів комісії відсутній один — з невідомих причин і що, станом на 13:50, проголосували 636 із 2089 виборців. Записалися на голосування вдома 9 виборців, але одна особа із цього переліку прийшла на виборчу дільницю, тож їй дали можливість проголосувати і зробили відповідні відмітки.
Кандидат у депутати до міської ради Віталій Пироженко розповів, що була спроба одного з виборців вийти із зали, не проголосувавши, з бюлетенями в руках. Цей громадянин був напідпитку, та спостерігачі (а на дільниці зареєструвалися з півсотні представників партій і кандидатів, а також ЗМІ) не прогавили і змусили його вкинути бюлетені в скриньку для голосування.
Цікава ситуація склалася на спецдільниці № 320 396 (у фойє Вишгородської центральної районної лікарні). За інформацією голови дільничної комісії Емілії Чупрієнко та секретаря Олени Давиденко, у виборчих списках — 14 осіб, що перебувають на стаціонарному лікуванні у ЦРЛ, 6 із них мали право проголосувати по місту, інші — по району, але проголосував фактично тільки один (інші не прийшли) — за депутата в область (за депутатів у міську, районну раду та на посаду міського голови необхідно було йти голосувати за місцем реєстрації). Між тим, дев’ять членів дільничної комісії сумлінно відпрацювали 18 годин — з 7:00 до першої ночі — і склали всі необхідні протоколи. Нормальним, за свідченням голови комісії, було і забезпечення цієї дільниці оргтехнікою.
Дільниця № 320351 (у залі музичної школи), попри малу пропускну спроможність задушливого приміщення, продемонструвала достатньо активних виборців. Як розповіла голова комісії Ольга Васюк, станом на 18:00 із 1628 виборців у списку проголосували 833.
Особливих порушень не виявили — хіба що якась бабуся попросила підказки, за кого ж голосувати: їй м’яко, але рішуче відмовили. 17 членів дільничної комісії працювали, як годинниковий механізм — під пильним наглядом спостерігачів.
Спостерігачі були практично всі — місцеві, на жодній із вищезазначених дільниць міжнародних спостерігачів не було. Так само не було і звичних за попередніми виборами програм партій і кандидатів, якими раніше обвішували всі стіни. Люди вголос висловлювали невдоволення і тим, як «нарізані» округи. Дехто приходив на звичну для себе виборчу дільницю — і вже там виявляв: голосувати доведеться за іншою адресою.
Певна частина виборців не знала навіть, яка кількість бюлетнів має бути, і в черзі до кабінок вивчала рожевий (на посаду міського голови), жовтий (по округу міста), голубий (у міську раду) та зелений (у районну раду) папірці зі списками претендентів. Звертаємось до прихильників газети «Вишгород»: будь ласка, діліться інформацією з сусідами — так, у передвиборному № 43 від 22 жовтня 2015 р. на стор. 2-3 були адреси дільниць і зразки виборчих бюлетенів, аби недосвічений виборець міг зорієнтуватися, між ким доведеться обирати.
Із ЗМІ, окрім вишгородських міських і районних, — вибори на трьох вищезазначених вишгородських дільницях висвітлювали Приірпіння («Пульсар») і Макарів. А ми чекаємо на остаточні результати, про які обов’язково розповімо нашим читачам. Сайт ЦВК:
http://www.cvk.gov.ua. Враження чит. на стор. 2