01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вибір майбутнього — за вами

Ми спілкуємося напередодні дня виборів із виконуючою обов’язки Вишгородського міського голови Марією Решетніковою в її кабінеті. І, безумовно, найгостріші питання — про місцеві вибори, хід виборчих перегонів та особисті враження лідера симпатій вишгородців.

— Маріє Степанівно, виборча кампанія добігає кінця. Які Ваші відчуття?

— Здебільшого відчуття дуже позитивні. Спілкуюся з багатьма вишгородцями, і я в захваті від бажання людей змінити життя нашого славетного міста. Є цікаві ідеї, пропозиції, особливо від молоді. Люди старшого віку висловлюють свою стурбованість за наше майбутнє, за місто, за Україну.

Вишгородцям потрібні не гучні слогани, не популістські гасла, а реальні дії. У людей сьогодні з’явилася надія на достойне майбутнє, і це — головне.

— Ви прийняли рішення балотуватися на посаду Вишгородського міського голови шляхом самовисування і за змаганнями партій спостерігаєте зі сторони. Які Ваші враження?

— Сьогодні я вже переконалася, що для таких невеличких міст, як Вишгород, —  партійні вибори не потрібні. Партії розділяють людей, і гадаю, що в майбутньому це потрібно змінювати. Вочевидь, для місцевих виборів потрібен інший механізм. Ми всі чудово розуміємо, що на місцевому рівні мають працювати не партії, а саме люди, конкретні люди.

Ми бачимо гасла, які не спроможні впровадити в життя місцеві осередки партій, ми чуємо ідеї та пропозиції, які настільки нереалістичні або популістські, що іноді дивуєшся тим, хто може у це повірити. Є речі, які знаходяться саме в компетенції міської ради, які можливо та треба вирішувати, — про це і необхідно вести дискусію та пропонувати кращі варіанти.

А для себе я ще раз переконалася, що самовисування, незалежність від партійної прив’язки — насамперед запорука відповідальної та чесної влади. Міський голова має працювати виключно на громаду та розвиток міста.

— Як Ви почуваєтесь в компанії чоловіків — кандидатів на посаду міського голови? Відчуваєте конкуренцію?

— Конкуренцію, безумовно, відчуваю, чоловіки діють більш агресивно, але бачу, що здебільш вони конкурують один із одним, навіть у питаннях — у кого кращий намет або якісніша поліграфія. Моє бачення: не треба змагатися в обсягах або якості поліграфії, кількості прапорів, масштабності концертів та масових заходів — треба змагатися у програмних пропозиціях, ідеях, пропонувати вишгородцям реальний план дій.

Головне — дуже хочу, щоб шановні чоловіки — кандидати на посаду міського голови, їхні «креативні» виборчі штаби не почали масово використовувати недолугі брудні технології, чорний піар або розпускати плітки. У декого великі амбіції, хтось зацікавлений у вирішенні бізнес-питань своєї родини або друзів. Тому іноді забагато популізму та нереалістичних ідей. Це — зайве, це — не на користь Вишгороду та громаді. Але морально я готова до цього, оскільки розумію, що передвиборча діяльність деяких кандидатів ближче до дня виборів може обернутись агонією.

— До нас також доходять дивні плітки щодо Вас. Наприклад, що Ви збирались зняти  свою кандидатуру на користь одного з кандидатів. Чи відповідає це дійсності?

— Звісно, що ні! Такого не буде, я відчуваю значну підтримку простих вишгородців, я обрала свій шлях — і людей, що повірили в мене, зраджувати не збираюсь. Навіть смішно: зазвичай виборчі перегони приносять нам чимало відкриттів — але коли на перший погляд порядні чоловіки у гонитві за посадою міського голови починають видумувати такі нісенітниці та обманювати людей, це вже клоунада.

— Чи плануєте брати участь у передвиборчих дебатах, і якщо плануєте — то який формат був би для Вас більш прийнятним?

— У мене таке відчуття, що беру участь у дебатах щодня. Більшість кандидатів на посаду міського голови — депутати міської ради, колишні або чинні держслужбовці, місцеві підприємці. А в нас — звичайна робота по підготовці до сесії, робота виконавчого комітету, тому спілкуюсь із більшістю кандидатів і на посаду мера, і в депутати міської ради.

Відкриті дебати за участю громади та місцевих ЗМІ — це дуже цікаво для мене. Мені є що сказати, є що відповісти. Я не боюся гострих запитань та жвавої дискусії. Головне, щоб організовували дебати ті, хто не є залежним від кандидатів і партій. Інакше — це перетвориться лише на недолугу передвиборчу агітацію одного з партійних кандидатів, а от у цьому я точно не маю охоти брати участь.

Наявні сьогодні пропозиції щодо моєї участі в «дебатах» — мене не влаштовують, бо свідомо чи несвідомо організатори (які мають відношення до тих чи інших політичних сил або провладних кандидатів) надсилають запрошення в останній момент, де відсутній регламент зустрічі тощо.

Шановні, я можу викладати свою програму дуже довго, я живу містом і відчуваю його. Кожне питання та кожна проблема — про це можливо дискутувати і дискутувати. Як взагалі можливо проводити дебати, коли в нас 13 кандидатів на посаду міського голови? Який формат? Якщо навіть кожен із кандидатів на посаду міського голови буде розповідати свою програму 10 хвилин — це вже більше двох годин. А потім — питання із зали, питання від журналістів, колег-конкурентів. Це вже не дебати, а телемарафон. Чи організатори свідомо звужують коло запрошених кандидатів? Це все поки що незрозуміло.

— Який формат дебатів був би для Вас найбільш прийнятним? Чи не бажаєте Ви також бути організатором дебатів?

— По закону, дебати має організовувати відповідна територіальна виборча комісія, із максимальним залученням учасників, неупереджено, прозоро, із наданням усім кандидатам на посаду міського голови рівних прав та можливостей. І маю надію, що саме так і відбудеться.

Я бачу реальний формат дебатів: два-три проблемних питання для міста (наприклад — реформа КПЖ і КГ, тарифи, дитячі садочки) та провести відкритий круглий стіл серед усіх кандидатів на посаду Вишгородського міського голови. А потім, якщо вже комусь дуже кортить, я із задоволенням відповім і на всі завчасно підготовлені «гострі» питання.

Який ще предмет дискусії був би цікавий особисто для мене? Давайте обговорювати принципи відкритості та прозорості влади, реальні механізми та процедури. Як це бачать кандидати? Чи можемо ми реалізувати ті чи інші ініціативи? Це ж одне з головних питань сьогодення.

— Стосовно Вашої передвиборчої програми — чи є щось таке, що залишилось поза Вашою увагою, або навпаки — вирізняє Вас від конкурентів?

— Безумовно, більшість програм кандидатів на посаду Вишгородського міського голови десь перекликаються — у нас усіх одне місто та однакові проблемні питання. А порівнювати програми або спроможність кандидатів їх виконати — це, мабуть, уже справа виборця.

Єдине, в чому я стала ще більш переконана, — районне комунальне підприємство «Тепломережа» повинне бути міським. Підприємство, яке зобов’язане вчасно включити опалення в наших будинках і комунальних закладах, сьогодні просто не спроможне зробити це. І від цього потерпають усі мешканці, а головне — страждають діти, бо садочки та школи сьогодні без ввімкненого централізованого опалення. І мені немає різниці — це свідомі дії деяких керівників, з метою дискредитувати міську владу, чи звична демонстрація безпорадності та непідготовленості комунальників до опалювального сезону.

— Ви дуже жорстко висловили свою позицію щодо реформування діяльності нашого КПЖ і КГ, особливо на адресу керівництва підприємства. Плануєте в найближчому майбутньому почати реформи саме з комунальної сфери?

— Останнім часом у мене відбулось декілька зустрічей із керівництвом та колективом КПЖ і КГ. Проблемних питань дуже багато. Але те, що потрібно змінювати менеджмент підприємства, — не викликає жодного сумніву. Це як замкнуте коло: керівництво підприємства не спроможне вирішувати питання заробітної плати двірників та працівників, як наслідок — страждають усі, якість надання послуг та прибирання низька, чимало скарг та нарікань. А як можна взагалі системно вирішувати більш складні питання — енергозбереження, ремонти під’їздів, дахів, ліфтів, застарілих комунікацій? Тому в питанні оновлення менеджменту КПЖ і КГ немає нічого особливого — це лише вимога часу та сучасних умов.

А взагалі, реформи треба починати в усіх сферах. І я маю надію, що новообраний депутатський корпус підтримуватиме міського голову в цьому. Нам треба вирішити дуже багато питань, адже ми усі — патріоти міста, бачимо Вишгород європейським та спроможним.

— Які у Вас сподівання щодо закінчення виборчих перегонів?

— Сьогодні реальні зміни відбуваються не тільки в житті міста, а й у свідомості вишгородців. Я відчуваю їхню небайдужість та прагнення до кращого майбутнього. У людей дуже великі очікування на позитивні зміни, і моє завдання — втілити це в життя, зробити Вишгород європейським. А у нас із вами для цього є всі можливості.