26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Дорогі мешканці Київщини!

14 жовтня у день великого релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці вперше за роки незалежності нашої країни ми відзначаємо День Захисника України. Ця дата позбавлена пострадянського забарвлення і повертає нас до витоків істинної історії українського воїнства-козацтва, яке народжувалося на Запорізькій Січі і вважало своєю покровителькою Богородицю.

Дане свято об’єднує різні покоління мужніх захисників української держави – ветеранів, які боролися за свободу рідної землі у минулому столітті, та бійців АТО, які сьогодні доблесно відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України на Донбасі.

Останні півтора роки, з першого дня вторгнення ворога на наші східні землі, українці опинилися у нових життєвих реаліях. Громом серед ясного неба стала звістка про початок антитерористичної операції, яка невдовзі переросла у повномасштабний військовий конфлікт. На плечі українців звалилися непрості випробування – шість хвиль мобілізації, побудова фактично з нуля нової армії, протистояння проти найпотужнішого війська  на континенті.

За цей час наші бійці-герої не тільки зупинили ворога, давши йому гідну відсіч у сотні запеклих боях, але й звільнили від окупації чимало наших територій, повернувши місцевим мешканцям будні без пострілів гармат та надію на мирне майбутнє.

Фактично за рік в Україні народилася нова бойова армія. І Київщина долучилася до цього процесу усіма силами. Ми одні з найкращих в країні по виконанню плану мобілізації, умовам соціальної адаптації демобілізованим та матеріальної допомоги сім’ям загиблих і поранених. Бійці АТО з Київщини та їх родини почали отримувати власне житло, вже виділено близько 4 тис. земельних ділянок.

Нині перед нами стоїть завдання не тільки повернути Донбас, але й об’єднати всю країну зі Сходу до Заходу, з Півдня до Півночі – щоб зберегти українську державу і не допустити в подальшому подібного кровопролиття. Єдність і відповідальність, які нині демонструють наші Герої у зоні бойових дій, засвідчують, що наша нація нескоренна і разом ми вистоїмо проти будь-яких випробувань і здолаємо найскладніші виклики.

Хочу подякувати усім мешканцям Київщини, які беруть участь у війні, – непереможним бійцям АТО; мужнім волонтерам, котрі активно допомагають попри небезпеку потрапити в полон; патріотичним лікарям, які за покликом клятви Гіппократа під кулями борються за життя наших воїнів; капеланам, котрі допомагають нашим військовим психологічно та морально.

Вітаю усіх захисників України, наших Героїв на Донбасі та їх сім’ї. Бажаю витривалості та терпіння, твердої віри, благополуччя і міцного здоров’я. Нехай мирне небо замайорить над золотими полями України! Хай затишок та спокій повернуться до українських родин!

Ми переможемо, адже за нами правда!     

Слава Україні! Героям слава!

З повагою голова Київської облдержадміністрації                               Володимир Шандра