30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

В пункті пропуску «Бориспіль» затримано косметичні препарати ізраїльського виробництва

ГУ ДФС у Київській області

Працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано спроби переміщення двома громадянами Ізраїлю через митний кордон України з порушенням митних правил загалом 379 ін’єкційних шприців з косметичними препаратами ізраїльського виробництва.

Іноземці самостійно  обрали процедуру спрощеного митного контролю —«зелений коридор», митної декларації не заповнювали, до інспекторів митниці з приводу декларування не зверталися.

Під час проведення вибіркового митного контролю багажу громадян, після закінчення зони спрощеного митного контролю, митники поцікавилися у громадян наявністю товарів, які ввозяться на територію України. Громадянкою було заявлено про наявність зразків естетичної косметології «Luminera Hydryalix Cross Linked Hyaluronic Acid Sterile» в кількості — 193 шт. ін’єкційних шприців, а громадянин заявив про наявність 186 зразків естетичної косметології «Luminera Hydroxytite Calcium Hydroxyapatite Sterile Gel».

З їхніх слів, косметологічні препарати привезені для участі у виставці косметології. Товарних чеків та інвойсів щодо вартості косметологічних препаратів громадяни при собі не мали. Зі слів пасажирів, загальна вартість косметологічних препаратів становить 9,5 тисяч доларів США. Косметологічні препарати знаходилися в дорожніх валізах пасажирів поверх особистих речей.

Відповідно до Митного кодексу України, товари, які ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1 000 євро, але загальна фактурна вартість не перевищує еквівалент 10 000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10% і податком на додану вартість в частині, що перевищує еквівалент 1 000 євро.

По даних фактах складені протоколи про порушення митних правил. Косметичні препарати вилучено до винесення судом рішення у справах.

Як свідчить Інтернет-сайт однієї з клінік краси, дані препарати використовуються у процедурах біоармування — ін’єкційній процедурі омолодження. Процедура передбачає введення під шкіру обличчя, шиї та області декольте препаратів, котрі запускають процеси природного синтезу колагену та еластину. Коштує один такий шприц з препаратом ізраїльського виробництва понад 3 тисячі гривень, а процедура біоармування передбачає використання двох шприців.

ГУ ДФС у Київській області з початку року розглянуто 335 письмових звернень громадян

Найчастіше громадяни у зверненнях порушували питання щодо: інформування про ухилення від сплати податків (36,1 %), контрольно-перевірочної роботи (28,4 %), податку на доходи фізичних осіб (8,4 %).

Інші звернення стосувалися діяльності органів ДФС, питань щодо роз’яснення норм діючого податкового законодавства та подання податкової звітності.

Зареєстровано 18 скарг на неправомірні дії працівників, це 5,4% від загальної кількості письмових звернень. За результатами розгляду підтвердилися (частково підтвердилися) 5 скарг. Посадові особи органів ДФС у Київській області, які допустили неналежне виконання службових обов’язків, депремійовані. Відповіді на скарги надані без порушень термінів.

Особистий прийом громадян посадовими особами ГУ ДФС Київської області здійснюється згідно затверджених графіків за попереднім записом. Під час особистих прийомів громадянам надаються вичерпні роз’яснення та приймаються відповідні рішення про вирішення порушених громадянами питань у межах чинного законодавства. Відмов з боку посадових осіб ДФС у задоволенні права на звернення не зафіксовано. Порушення під час розгляду звернень громадян на особистому прийомі відсутні.

Протягом січня-вересня до ГУ ДФС у Київській областіна сервіс «Пульс» надійшло 572 звернення

У тому числі Київською митницею ДФС отримано 80 звернень, що складає 4% від загальної кількості отриманих звернень.

Найчастіше у заявників виникали питання, пов’язані з проблемами при подачі звітності та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних 144 (29,3%), з недоліками у роботі органів ДФС — 112 (22,8%), з проблемами при реєстрації податкових накладних та невідповідності даних Витягу (Система електронного адміністрування ПДВ) — 70 (14,2%).

З початку року до ГУ ДФС у Київській області надійшло 11 звернень (1,9%), тематика яких пов’язана з корупційними діями працівників органів ДФС.

По Київській митниці ДФС найбільше звернень стосується затримки митного оформлення — 39 (48,8%).

Всі звернення розглядаються своєчасно, а у випадках, якщо вирішення питання заявника суперечить нормам чинного законодавства, йому надається обґрунтоване роз’яснення з посиланням на норми таких актів.

На адресу органів ДФС у Київській області надійшло 184 запити на публічну інформацію

Серед запитувачів: 124 запити — від юридичних осіб, 55 — від громадян, 5 запитів — від інших органів виконавчої влади як розпорядника інформації.

Найбільшу зацікавленість викликала інформація про стан розрахунків з бюджетом, наявність чи відсутність заборгованості по платежах, матеріали документальних перевірок.

По 37 запитах на інформацію органами ДФС Київської області відмовлено у наданні інформації. Причиною відмови є порушення вимог пункту 2 статті 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у частині надання розпорядником інформації на вимогу осіб, яких вона стосується. У даному випадку запитувана інформація про особу не стосувалася запитувача.

Отримати публічну податкову інформацію може кожен бажаючий, надіславши лист-запит за адресою: 03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5-а (на конверті вказувати «Публічна інформація»); або на електронну адресу: [email protected]; факс: (044)246-23-40 чи зателефонувавши за тел. (044) 200-37-31 в робочий час: з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 13:00 год.; 13:45 до 18:00 год. (у п’ятницю — до 16:45 год.).

З початку року платникам податків Київщини надано 114,9 тис. адміністративних послуг

Питому вагу, 37,5%, серед наданих адміністративних послуг має послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. З початку року фізичним особам-платникам податків надано понад44,1 тис. таких послуг.

Найбільш запитуваними є послуги з реєстрації книги обліку розрахункових операцій, — 13,1 тис. послуг, видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, які контролюються органами ДФС, — 11,2 тис. послуг.

Повний перелік усіх адміністративних послуг, які надаються територіальними органами ГУ ДФС у Київській області, можна переглянути на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників, а також за гіперпосиланням http://kyivobl.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

У центрах обслуговування платники можуть подати звітність та отримати безкоштовні ключі електронного підпису.