30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

В пункті пропуску «Бориспіль» зупинено незаконне ввезення понад 90 кг тютюну для кальянів

ГУ ДФС у Київській області

Працівниками Київської митниці ДФС зафіксовано відразу дві спроби ввезення тютюну для кальянів, який незаконно ввозили на митну територію України.

Наш співвітчизник та громадянин Туреччини, які прилетіли одним авіарейсом до України з Туреччини, обрали спрощену процедуру проходження митного контролю — «зелений коридор», тим самим заявили, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

Пасажири у пункті відправлення зареєстрували багаж до кінцевого пункту призначення і прямували трансфером через аеропорт «Бориспіль» з проходженням необхідних формальностей, передбачених при переміщенні через державний та митний кордони. Отримати свій багаж вони мали б вже у кінцевому пункті призначення — Харкові.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни не мали. Під час здійснення митного контролю багажу в кожного з громадян виявлено по 364 пачки тютюну для кальяну по 125г в кожній пачці, торгової марки «Serbetli» в паперових пачках різного кольору з різними смаковими добавками.

Складено протоколи про порушення митних правил. Тютюн вилучено до винесення судом рішення у справах.

Згідно Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування із розрахунку на одну особу — 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.