21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про децентралізацію

Юлія ПАВЛОВСЬКА

На території Вишгородського району не сформовано жодної територіальної громади у добровільному порядку. Внаслідок цього, принаймні для Вишгорода, втрачені десятки мільйонів гривень субвенції на розвиток нової територіальної одиниці. На серйозні субвенції (55 млн грн) м. Вишгород міг разраховувати у разі об’єднання з навколишніми села ми у нову територіальну одиницю, ставши за кількістю населення містом обласного значення.

Чому у Вишгороді так і не було створено передбачений Законом «Офіс Реформ» з просвітницькою метою для населення щодо процесу децентралізації — не відомо. Але очевидно, що роз’яснювальна робота серед населення районним керівництвом не велась і добровільний процес децентралізації у Вишгороді та районі свідомо затягнуто.

Тепер «нарізати» нові територіальні громади у Вишгородському районі буде обласна влада за подачею головного архітектора Вишгородського району планів нових територіальних громад. У наслідок непроведеної територіальної реформи система місцевого самоуправління в місті Вишгороді та районі буде сформована за старим зразком (поточним).