28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Що робити

Ігор РИБЕЦЬ, інспектор Вишгородського РВ ГУ ДСНС України у Київській

Пожежі, що виникають у багатоповерхівках, — дуже небезпечні через швидке розповсюдження вогню. Будинки висотою 10 і більше поверхів вимагають додаткового протипожежного захисту.

На жаль, керівники підприємств і організацій, на балансі яких перебувають такі будівлі, тривалий час не виконують вимоги пожежної безпеки. Основні порушення — неробочий стан водопостачання, систем автоматичної пожежної сигналізації та димовидалення, захаращені шляхи евакуації. Вишгородський РВ ГУ ДСНС України у Київській області звертає увагу громадян на дотримання правил пожежної безпеки у багатоповерхівках. Запам’ятайте, що може врятувати вам життя:

* якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму — не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу;

* повзіть по підлозі під хмарою диму до дверей приміщення, але не відчиняйте їх відразу;

* обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні; якщо двері не гарячі — обережно відчиніть їх і виходьте;

* якщо двері гарячі, не відчиняйте їх — дим та полум’я не дозволять вам вийти;

* щільно зачиніть двері, а всі щілини та отвори закрийте будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму; повертайтесь повзком углибину приміщення і вживайте заходів для порятунку (зачинені двері затримають пожежу на 15 хвилин);

* присядьте, глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та кличте на допомогу;

* якщо ви не в змозі розкрити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом та приверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну охорону;

* коли ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу у приміщення, оскільки внизу менше диму. Щоб не обпекти обличчя і не наковтатися дрібних частинок диму, мокрою ганчіркою накрийте голову, прикрийте рот і ніс. Краще для цього взяти цупку тканину з плаща або пальта. Обов’язково зачиніть за собою всі двері. Під час пожежі заборонено користуватися ліфтом. Якщо ви знаходитесь у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі.

Головне – не панікувати. Обов’язково зателефонуйте «101» і викличте пожежну охорону.