03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Кредит — не проблема. Якщо у вас є для цього підстави

DSC02170

НА ФОТО: під час засідання «круглого столу»

Галина МАКАРЕНКО

Фото — Олександр КОНОНЕНКО, спеціально для «Вишгорода»

Минулого тижня у Вишгороді у приміщенні «Технопроекту» відбувся «круглий стіл», присвячений кредитуванню індивідуального житлового будівництва на селі. Ініціатором цього «кругового столу» став координатор Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» у Вишгородському районі Олександр Шамота.

«Ініціюючи проведення цього «круглого столу», — розповідає Олександр Миколайович, — ми мали на меті ознайомити з програмою ширше коло громадян, тим паче, що зараз ініційовано зміни до програми, які передбачатимуть не тільки збільшення фінансування для кожного позичальника, а й отримання кредитів такими категоріями громадян, як бійці та сім»ї бійців АТО, вимушені переселенці з тимчасово окупованих територій».

Відповідно задумці організаторів «круглого столу», щоб розставити всі крапки над «і» та отримати відповіді на всі запитання, що виникнуть у ході дискусії, і були запрошені до участі представники обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, депутати Вишгородської міської ради, представники Вишгородського територіального центру соціального обслуговування, громадських організацій бійців АТО та переселенців, громадяни, зацікавлені в отриманні кредитів.

Програма „Власний дім” розроблена відповідно до Указу Президента України від 27.03.1998 року „Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі”. «Основна її мета, — як зазначила представник обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Людмила Рудніченко, — фінансова підтримка індивідуальним забудовникам шляхом надання їм довгострокових кредитів. Кредит може надаватися на термін до 20 років, а молодим сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) — до 30 років».

Саме Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва визначено як спеціалізовану кредитно-фінансову орга­нізацію, засновником якої є Київська облдержадміністрація (головний замовник щодо реалізації Програми на території області).

Позичальниками кредитів можуть бути громадяни, які постійно проживають, працюють і будують індивідуальне житло в сільській місцевості.Позичальник може взяти кошти не тільки на будівництво, а й на реконструкцію чи ремонт будівлі, купівлю житла. Право одержання кредиту надається забудовнику один раз.Позичальник, який на дату укладання кредитної угоди має трьох і більше неповнолітніх дітей, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом.Надання кредиту проводиться поетапно, згідно з графіком будівництва, який є складовою частиною кредитного договору. Протягом усього фінансування будівництва Фонд здійснює нагляд за виконанням етапів робіт та цільовим використанням кредиту.

Важливим етапом отримання кредиту для будівництва є наявність земельної ділянки. Саме ця тема найбільше хвилювала представників спільноти бійців АТО та вимушених переселенців, адже, у зв’язку з мораторієм, земельні ділянки не виділяються. Депутат Вишгородської міської ради Олексій Момонт, даючи відповіді на ці запитання, зазначив, що зараз у Вишгороді обговорюється зонування територій. Прийняте рішення якраз і відкриє можливості до виділення земельних ділянок. І вже щодо самого будівництва, то власники земельних ділянок зможуть визначатись, у якому форматі воно буде вестись — чи індивідуально, чи це буде котеджний масив за типовим проектом, можна розглянути і можливість об’єднання в кооператив та будівництво багатоквартирного будинку.

Присутній на «круговому столі» директор компанії «ЕКОТТЕДЖ» Дмитро Ковганич, розповів про нові технології будівництва житла, що дають змогу зробити його і екологічно чистим, і значно дешевшим, і скоротити до мінімуму процес будівництва. Як вам ситуація, коли будинок загальною площею 54 квадратних метри можна скласти за… п»ять годин?

«А це реально можливо, — говорить Дмитро Володимирович. — Адже ми складаємо будинок з виготовлених на нашому власному виробництві конструкцій. Технологія дуже проста і власник (після невеликого інструктажу) може скласти будинок навіть власноруч. Будівля, виготовлена за нашою технологією, — тепла, безпечна і зручна». Відповідне сприяння щодо зменшення вартості будівництва та пільг пообіцяла пільговим категоріям мешканців Вишгородщини й представник фірми «Рехау» Ольга Становська.

Підсумовуючи засідання «круглого столу» Олександр Шамота, який крім координатора виконання Програми є ще й представником Спілки офіцерів України з цивільно-правового контролю воєнних організацій та правоохоронних органів, зауважив, що сьогодні всі зусилля і виконавців програми, і громадських організацій спрямовані на те, щоб і земельні ділянки, і кредити отримували в першу чергу ті, хто цього конче потребує, та перед ким держава взяла відповідні зобов’язання — як-то військовослужбовці та вимушені переселенці.

DSC02158

DSC02174

DSC02184

DSC02219