01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

УКРАЇНСЬКА АРМІЯ ОФІЦІЙНО ПРИЙНЯЛА ПЕРШІ П’ЯТЬ СТАНДАРТІВ НАТО

Бронежилети, шоломи, тактичні окуляри, одяг та взуття бійців ЗСУ відповідатимуть стандартам армій країн НАТО.

Робоча група при Міноборони і Генштаб ЗСУ погодили і затвердили перші п’ять угод, спрямованих на відповідність української армії стандартам НАТО. Про це повідомляє агенція “Інтерфакс-Україна” з посиланням на заяву речниці Міноборони України Вікторії Кушнір.

“Експерти робочої групи спільно з центральним управлінням метрології та стандартизації озброєння Збройних сил України погодили та затвердили на використання в Міноборони України перші п’ять угод по стандартизації в НАТО, так звані стандарти STANAG”, – повідомила речниця сьогодні, 25 серпня, під час брифінгу у Києві.

Вона зазначила, що на сьогодні в оборонному відомстві затверджено п’ять наказів щодо використання угоди зі стандартизації в НАТО. Йдеться про “Методи балістичних випробувань персональних броньованих засобів захисту та бойового обмундирування”, “Захист очей військовослужбовця – балістичний захист”, “Керівні принципи проектування індивідуального тактичного спорядження (жилетів)”, “Маркування розмірів для взаємозамінності бойового взуття” і “Критерії бойового шолома НАТО”.

Кушнір зазначила, що експлуатаційні характеристики нових балістичних окулярів та універсального літнього камуфляжного одягу “Варан” для українських військовослужбовців уже повністю відповідають стандартам провідних країн світу. Також вона проінформувала, що в даний час у Міноборони здійснюється переклад та підготовка до видання наказів про затвердження військових стандартів для ще п’яти угод зі стандартизації в НАТО.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда закликав НАТО розмістити військові бази в країнах на східному флангу Альянсу.