08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Мега-крутий стрибок

2

Катерина ЗУРМА
ФОТО — архів ВГО «Молода Країна», спеціально для «Вишгорода»

20 липня на Київському іподромі відбулося велике кінно-спортивне свято, в рамках якого проходили забіги рисістих порід, показові виступи вершників з конкуру та виїздки, а також змагання зі стрибків «на висоту». Саме ці змагання стали того дня найвидовищнішими та найцікавішими.

У них взяли участь і спортсмени «Молодої Країни». Всі виступили дуже достойно, але все ж найкраще — Андрій Пещерін-молодший.
Правила змагань — відносно прості. Задається певна стартова висота перешкод, і всім спортсменам — дві спроби на їх «чисте» подолання («чистим» вважається стрибок через перешкоду без її руйнування). Хто не зміг узяти цю висоту — вибуває.
Потім планка піднімається, і в подальше коло виходять лише спортсмени, які подолали попередню висоту. Й так далі, вище й вище, доки не визначаться переможці.
Змагання вершників традиційно проходять серед спортсменів змішано (тобто чоловіки та жінки виступають разом без поділу на вікові категорії). Окремо, згідно з правилами, виступають лише діти (віком до 14 років включно) та аматори.
Але змагання «на висоту» (або, як їх ще називають, — «потужний стрибок») проводятся лише серед спортсменів.
Та іноді бувають і винятки. Наприклад, Андрію Пещеріну лише 13 років, і він повинен виступати в категорії «Діти», але, оскільки уже два роки показує дуже гарні результати з конкуру на всеукраїнському рівні — судді дозволили йому взяти участь у цих змаганнях разом із дорослими.
І ось вони, омріяні змагання, яким передують важки щоденні тренування! Все почалося з висоти 1 метр, потім — 1 м 10 см… 1,20, 1,30, 1,40… А ось уже й 1,50… До цієї висоти, що вже вважається висотою «гран-прі» на міжнародних змаганнях, дійшли лише три спортсмени: двоє досвідчених майстрів і… наш 13-річний Андрій, який уже став улюбленцем глядачів іподрому. Вони супроводжували кожний стрибок оплесками та схвальними вигуками.
…Нарешті поставили 1 м 60 см. Це — найбільша висота стандартних перешкод. І під овації її долають лише двоє — майстер спорту Вячеслав Осипов і… Андрій Пещерін.
Аби зберегти коня, який ще не звик до подібних висот, Андрійко відмовився від подальшого підйому планки — і таким чином став «срібним» призером. А Вячеслав Осипов, який після цього подолав 1,65 м і отримав «золото», потис Андрію руку й заявив пресі, що вважає перможцями їх обох.
Ми вітаємо Андрія та його батька — голову ВГО «Молода Країна», президента «Спортивного Клубу «Молода Країна» Андрія Пещеріна.

Нагадаємо, що «Молода Країна» зареєстрована у м. Вишгороді в 2007 р. і вже багато років (а не як деякі інші — лише перед виборами) бере найактивнішу участь у суспільному житті міста, допомагає молоді, ветеранам, нужденним; організовує та проводить суспільно-корисні заходи; допомагає творчим колективам і спортивним секціям.
Про спортивні досягнення «Молодої Країни» скажемо окремо.
Завдяки «Молодій Країні» та особисто Андрію Пещеріну у Вишгороді п’ять років тому відновлено хокейний клуб «ВИШГОРОД», який стрімко розвивається та міцніє. Головний тренер — Сергій Рублівський, він же — провідний гравець дорослої команди. На жаль, наша влада, попри обіцянки, ще й досі не надала хлопцям-хокеїстам місце для встановлення хокейного майданчика. А тому і діти, й дорослі змушені поки що тренуватися на Оболоні у Києві.
Спортсмени-«молодокраїнці», що займаються сноубордінгом і тренуються на Вишгорі, є чи не найсильнішим клубом в Україні з цього виду спорту. Зокрема, сьогодні з 12 спортсменів «молодіжки» (молодіжна збірна України, основа та резерв) п’ятеро — «молодокраїнці». І це попри те, що їх тренер, а в минулому — відомий спортсмен Віктор Баранов цієї зими не міг займатися своїми підопічними, бо виконував громадянський обов’язок в АТО, куди пішов добровольцем ще на початку березня 2014-го. Наразі Віктор уже відслужив, повернувся живим та здоровим і зараз активно готує свою команду до подальших успіхів на всеукраїнському та міжнародному рівнях.
До асоціаційного складу «Молодої Країни» входить і спортивний клуб із хортингу «Вітязь» (раніше — «Багіра») під керівництвом Віктора Шубки (депутата Вишгородської міської ради та координатора міської організації партії «Воля»).
Клуб «Молода Країна» підтримує і спортивний клуб «Комета», керівником якого є Олександр Чертков. Про успіхи хлопців та дівчат цих клубів на обласних та всеукраїнських змаганнях ми вже з гордістю не раз розповідали на шпальтах міської газети, а показові виступи юних спортсменів на дитячому фестивалі, що проходив 6 червня на набережній (головний організатор — Віктор Шубка) зворушив глядачів ледь не до сліз.
На Трухановому острові працює мотузковий парк «Молода Країна», куди безкоштовно привозять вихованців різних секцій, гуртків, недільних церковних шкіл, дітей воїнів АТО та з багатодітних родин.
Суттєвих успіхів досягає «Молода Країна» у вейк- та кайт-бордінгу (катання на дошці по воді за катером або за допомогою вітру — ред.). Вишгородець Тарас Банний, 2000 р. н., минулого року успішно представляв Україну на міжнародних змаганнях у м. Дубаї (ОАЕ).
В яхт-клубі «Енергетик» також є спортсмени-«молодокраїнці». І головний із них — ще один представник спортивної династії Пещеріних — Євген Іванович Пещерін, батько Андрія Євгеновича (донедавна брав активну участь у діяльності місцевої та обласної організацій КП). Яхта «Аметист» під його керуванням виборола «блакитну стрічку» і на «Козацькій чайці-2015», і на цьогорічній регаті в пам’ять святої княгині Ольги. А нині за сприяння Пещеріних та міського депутата й командора яхт-клубу «Енергетик» Олександра Баланюка створюється ще й дитяча секція «Молода Країна» з вітрильного спорту.
Минулого року був створений і кінно-спортивний клуб «Молода Країна» під керівництвом легендарного тренера, заслуженого майстра спорту ще Радянського Союзу Анатолія Жданова, де талановиті діти традиційно займаються безкоштовно або за невеликі внески батьків. Діти вже вибороли свої перші нагороди (переможний «срібний» стрибок Андрія Пещеріна — див. на фото). Свій чудовий виступ «молодокраїнці» присвятили Дню Вишгорода.
Стяги ВГО «Молода Країна» часто можна бачити не лише на різноманітних спортивних змаганнях, а й на багатьох мистецьких, освітніх і благодійних заходах нашого міста та району. Так, 5 травня ц. р. у приміщенні кінотеатру «Мир» відбувся фінал «Форуму патріотів», що проводився районним центром творчості «Дивосвіт» за підтримки «Молодої Країни»,.
Ось і на святкуванні Дня міста ми бачили стяги «Молодої Країни» під час святкового концерту та матчу ветеранів футболу.
Дякуємо «Молодій Країні» за турботу про вишгородців та бажаємо подальших успіхів. А Андрія Пещеріна-молодшого щиро вітаємо з гарною та видовищною перемогою.
Так тримати!